Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

ham04

Re: Faruri xenon Leon 1P Facelift

18 Oct 2016, 20:05

Passat 2003, adica Passat 3B are lupe H7 pt halogen sau D2S pt xenon de la Hella, prinderea se face bolt on in 4 suruburi torx. Acele prinderi nu coincid deloc cu prinderea in 3 suruburi torx de la actualele reflectoare de pe farurile halogen de pe Leon. Eu am desfacut singur farurile mele de vreo 4 ori (pana le-am deformat de tot). E multa munca la dezlipit sticla si daca te grabesti un pic iti deformezi fie sticla fie rama de la sticla si dupa ai probleme cu condens in far sau sta prost asezat farul. Ca sfat cel mai bine daca tot vrei sa faci o treaba, cumpara 2 faruri halogen pt Leon si le modifici punand lupe Mini H1 in ele, varianta cea mai ieftina ca si costuri. Sau cumperi din start farurile cu xenon OEM de pe Leon + balasturi + becuri dar ajungi cam pe la 2000 de lei cel putin.

Bogdan Panait

21 Oct 2016, 23:08

Mersi pt informații cred ca o sa cumpar niste lupe morimoto si o sa merg la cineva care se ocupa cu montatul lor cu toate ca o sa sar ca si costuri de 600 lei macar fac ceva calitativ .... ps ...am o nedumerire bara pe spate de la leon cupra 1p model fara facelift se potriveste la modelul facelift dupa 2010 ?? Nu stiu daca trebuie sa intreb aici sau in alta parte ...Multumesc ...

ham04

13 Noi 2016, 09:13

Daca e cineva interesat de un retrofit la bani putini am eu la vanzare kit complet xenon Canbus si lupe Mini H1. Descrierea o aveti in anuntul postat pe linkul de mai jos:

https://lajumate.ro/kit-xenon-mini-h1-3738686.html

Pretul pt membrii acestui forum este de 250 lei.