Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

deyuuu
ARDELEANU
Subiect Autor

Probleme peste probleme ...

23 Mar 2012, 09:49

Va Salut! :hi

De ceva timp masina mea merge din ce in ce mai prost. In timpul mersului la anumite viteze imi tremura sau ma scutura nici nu stiu cum sa va explic ... ca si cum drumu ar avea denivelari fff mici. Bun , am schimbat etrierele spate crezand ca nu lucreaza si raman blocate,acum sunt noi.
Pe langa scuturatu asta sau ce o fi mai si trage tare dreapta.
Si acum de cateva zile am mai observat ceva cand e liniste in masina accerelez si iau picioru de pe acceleratie lasand`o in viteza se aude un frecat de plastic pe undeva ... Nu stiu ce sa ma mai fac cu ea :( si nu prea stiu la ce service sau mecanic bun sa o duc sa o vada putin pt ca am duso la mai multi mecanici si fiecare avea parere diferita. Vreau sa merg la unu care sa o puna la punct putin :D
Ma puteti ajuta cu ceva ? :( macar cu un sfat :cheers

HUNTER
HUNTER

Re: Probleme peste probleme ...

23 Mar 2012, 17:38

poate o fi ceva din vreun cauciuc....o sarma rupta care dezechilibreaza trenul de rulare.ei eu am patit asa ceva,am luat tot la verificat,si cand colo,s-a dovedit a fi una din anvelope.
bafta sa ii dai de cap si sa rezolvi treaba. :hi

deyuuu
ARDELEANU
Subiect Autor

Re: Probleme peste probleme ...

23 Mar 2012, 21:51

chestia e ca tot asa imi facea si cu gumele de iarna ... si acum le`am pus pe cele de vara ... deci exclud gumele