Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

dany19940
Moderator

Re: Si al meu...

04 Feb 2012, 12:16

O alarma cu pager...asta tine de buzunarul fiecaruia mai mult. Discutia se poate largi oricat pe tema asta. Cu filtrele nu stiu ce sa-ti spun, chiar nu am auzit de firma asta. Par de fabricatie italiana. Ulei - 10W40, 10W50...Motul, Repsol, LiquiMolly, cam astea-s firmele care vad ca dau rezultate bune din feedback-ul de pe forum.
Distributia trebuie schimbata, inclusiv pompa de apa. Pretul e bun. Eu nu stiu ce firma e a mea, ca n-a fost schimbata in tara.
Referitor la partea audio: Aura are intrare in spate pentru magazie care se poate folosi ca AUX. Sunt niste interfete care se conecteaza acolo si poti reda mp3 si wma parca. http://www.xcarlink-dmc.ro/index.php?page=menu&car=seat
Toledo 1M/AUS/1,6/16V /115CP midnight blue metallic
Arosa 6H/AUB/1,4/16V/107CP rosu

"I didn't mod my car to be faster/better than other cars, I modded my car so its faster/better than it was before the mod"
"When events test men, angels then appear" - Cand timpurile ii pun la incercare pe oameni, atunci apar ingerii...

ciprian83
Zorro

04 Feb 2012, 12:42

La 90 000 km tebuie schimbata urgent distributia daca nu a fost schimbata afara. kitul de distributie l-am schimbat eu recent si a fost cam asa: 540 kitul si 220 pompa de apa,unde aici mai vine antigelul 90 ron.
Audi A4 B7 2008. 1,9TDI
Ex-seat toledo 1,6 16V 2004

kodrutzz
Subiect Autor

04 Feb 2012, 15:18

Prima veste buna. Imi merge cheia, adica am reusit sa o fac sa se aprinda ledul cand apas pe ea. Acum mai ramane sa o sincronizez. Trebuie programata cu VCSD sau este o procedura care sa nu implice legarea la computerul masinii?
Use search and Google. You`ll save everybody`s time!

kodrutzz
Subiect Autor

04 Feb 2012, 16:20

Mentionez ca ala de la care am cumparat-o nu mi-a dat si a doua cheie... cica nu a mai gasit-o neamtu`.

dany19940
Moderator

04 Feb 2012, 20:49

Asta poate fi adevarat...sau poate nu. Eu am incercat invatarea manuala, dar la mine n-a mers. Asa ca am facut-o cu VCDS-ul si a mers din prima. Oricum, daca n-ai a doua cheie nu poti face procedura de invatare manuala.
Inca o chestie: daca ai unde si cine sa faca asta, dezvata cealalta cheie si din imobilizator.
Dar pentru asta iti trebuie SKC-ul sau PIN-ul ca la telefoane :lol: De aia am zis daca are cine... Se poate citi din bord sau motor asta. Si, daca ai PIN-ul, apoi iti poti face si a doua cheie...ceea ce ar fi indicat in eventualitatea ca o poti pierde pe asta.
Toledo 1M/AUS/1,6/16V /115CP midnight blue metallic
Arosa 6H/AUB/1,4/16V/107CP rosu

"I didn't mod my car to be faster/better than other cars, I modded my car so its faster/better than it was before the mod"
"When events test men, angels then appear" - Cand timpurile ii pun la incercare pe oameni, atunci apar ingerii...

kodrutzz
Subiect Autor

07 Feb 2012, 18:20

Multam pentru sfat dany. Din fericire am pe cine, am fost aseara la el si mi-a sincronizat cheia, mi-a sters-o pe cealalta din immo si mi-a activat cate ceva pe la inchidere (sa se inchida la peste 15km/h, sa se deschida doar usa soferului cand apas o singura data pe cheie si toate usile la apasare dubla, sa bipaie cand se inchide/deschide din cheie).

Ce functii destepte se mai pot activa din soft?