Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

faneschy
Subiect Autor

probleme motor seat ibiza an 1995

23 Ian 2012, 15:27

salutare iubitorilor de seat ibiza am si eu o probleme cu masina mea un seat ibiza din 1995.am intrebat o gramada de lume si nimeni nu mi-a putu da un raspuns la o problema care mi-a aparut acum 2 saptamani. seatul meu are motor de 1043 cmc si are problema asta motorul are perioade cand trage foarte bine si perioade cand nu trage deloc mi se opreste motorul in trafic, schimb intr-o viteza inferioara si isi revine sau ii dau cateva spritzuri si isi revine.cineva mi-a zis ca ar putea fi de la sonda lamda.eu nu stiu ce sa zic o am de 6 luni adusa din afara. are injector mono punct.i-am schimbat filtru benzina,pompa apa, distributie. daca poate cineva sa imi dea un sfat as fi foarte recunoscator.cine poate sa ma ajute poate sa imi trimita un mail la idul fane_giovanni@yahoo.com

ciprian83
Zorro

Re: probleme motor seat ibiza an 1995

23 Ian 2012, 15:38

I-ai facut o scanare cu testerul? De obicei sonda asta e tare pacatoasa,multa lume a avut probleme asemanatoare cu a ta si era sonda. Totusi iti recomand sa faci o diagnosticare si spune-ne si noua rezultatele. :hi
Audi A4 B7 2008. 1,9TDI
Ex-seat toledo 1,6 16V 2004