Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

razmih

11 Sep 2008, 12:17

Genesis rusii au pierdut ca volum nu ca tehnologie. Vezi ce se vehiculeaza acum despre racheta ce vor sa o testeze si despre care se spune ca ar fi capabila sa sparga scutul antiracheta SUA.

francy

11 Sep 2008, 13:56

@ Soche -sunt 100% alaturi de tine...cat timp chuck e in viata eu una dorm linistita :P

Roby

11 Sep 2008, 16:29

da da eu nu inteleg ceva ce rezolva cu ce ne dezvoltam daca vedem particulele alea ciocniduse ca tembelele :oops: chiar nu inteleg in ce consta aceasta mare evolutie :-@ o da artificii.....

Sylver

11 Sep 2008, 16:30

da, razmih stiu. Au avut o perioada mai neagra pana acum cativa ani cand multi fizicieni si savanti le plecau in State. Dar acum au echilibrat balanta, dar nu cu oameni de ai lor ci cu pakistanezi (cei mai buni fizicieni ai planetei, inca de la varste fragede sunt racolati de rusi)

Soche
E L F

11 Sep 2008, 17:13

francy scrie:
@ Soche -sunt 100% alaturi de tine...cat timp chuck e in viata eu una dorm linistita :P

Ms de sustinere Francy :)) Chuck is the best. SI maxima zilei cu el "Chuck Norris e singurul care îl poate înlocui pe Mircea Sandu"

Roby scrie:
da da eu nu inteleg ceva ce rezolva cu ce ne dezvoltam daca vedem particulele alea ciocniduse ca tembelele :oops: chiar nu inteleg in ce consta aceasta mare evolutie :-@ o da artificii.....

Pai daca experimentul reuseste si se descopera acea particula care a creat acest "boom" si a creat universul si planetele si Tera, este vorba despre o anumita particula "Bozom" sau ceva de genul, cu ajutorul ei se vor putea vindeca unele boli, crearea de noi organisme si multe alte imbunatatiri + la ele se aduna multe inventii ca si motorul capabil de atungere a vitezei luminii si multe multe alte chestii. Daca urmareai putin Realitatea TV au specificat ca saptamana viitoare particulele vor ajunge la 99% din viteza luminii ca si deplasare :) adica undeva la 300.000 km/h
Seat Ibiza 1.4 TDI 70 cp, emocion red -> viewtopic.php?f=33&t=671&start=0

eddy_wtx
LowRider

11 Sep 2008, 19:21

ms de explicatie Soche man...m`ai luminat intr`o oarecare masura, nu ca as fi curios sa aflu mai mult! :D

marian_iam
V.I.P.
Subiect Autor

11 Sep 2008, 19:53

la ciocnirea acestor particule .. se asteapta o replica a big bangului la scala mult mai mica ... infinit mai mica ...
dar daca e asa ... isi dau seama de noi "orizonturi" ce e dincolo de ce putem noi vedea.
gasesc noi materii ... si noi metode de deplasare ... explorare ....
asta am inteles eu de pe la TV!
Si nu caut sa-ti demonstrez, era o simpla figura, deci nu ma lua-n nume de rau ca te iau in ..... brate!!!
Noi ... Bem, Fumam, Tusim, Ranjim ... asta facem pana murim ...
Opel Astra GSI
Ceasuri Barbatesti de de Dama http://www.casaceasurilor.ro

Soche
E L F

11 Sep 2008, 20:42

marian_iam scrie:
la ciocnirea acestor particule .. se asteapta o replica a big bangului la scala mult mai mica ... infinit mai mica ...
dar daca e asa ... isi dau seama de noi "orizonturi" ce e dincolo de ce putem noi vedea.
gasesc noi materii ... si noi metode de deplasare ... explorare ....
asta am inteles eu de pe la TV!

exact

bogy
K.I.D

12 Sep 2008, 09:54

Ms de info Marian. Ai dreptate, nu m-am gandit ca forta exploziei e mult mai mica, dar daca stau sa ma gandesc e destul de logic. Daca explozia ar fi la fel de mare ca si originala astaq ar insemna ca s-ar mai creea un univers, corect? :D
Jegu: Black Leon 1P Sport-Up 2.0 TDI
If you have everything under control, you're driving too slow. Pickup speed!
(ex)Motan | (ex)16 Valve

eddy_wtx
LowRider

12 Sep 2008, 09:59

nu cred ca se poate deocamdata crea o explozie atat de mare...si daca s`ar putea, ar fi Univers (inclus) in Univers? :))

bogy
K.I.D

12 Sep 2008, 10:20

Nu am cunostinte in acest domeniu, dar folosind "vasta incelepciune" a Televizorului cred ce un Univers al anula pe altul. Dar cat timp exista Chuck Norris, Bruce Willis, Silvester Stalone, suntem in siguranta.
Jegu: Black Leon 1P Sport-Up 2.0 TDI
If you have everything under control, you're driving too slow. Pickup speed!
(ex)Motan | (ex)16 Valve

Roby

13 Sep 2008, 15:14

Soche scrie:
francy scrie:

Ms de sustinere Francy :)) Chuck is the best. SI maxima zilei cu el "Chuck Norris e singurul care îl poate înlocui pe Mircea Sandu"

Roby scrie:

Pai daca experimentul reuseste si se descopera acea particula care a creat acest "boom" si a creat universul si planetele si Tera, este vorba despre o anumita particula "Bozom" sau ceva de genul, cu ajutorul ei se vor putea vindeca unele boli, crearea de noi organisme si multe alte imbunatatiri + la ele se aduna multe inventii ca si motorul capabil de atungere a vitezei luminii si multe multe alte chestii. Daca urmareai putin Realitatea TV au specificat ca saptamana viitoare particulele vor ajunge la 99% din viteza luminii ca si deplasare :) adica undeva la 300.000 km/h

aaa eu stiam de 300.000km/s dar :-?? :?:

Soche
E L F

13 Sep 2008, 15:55

da ai dreptate, am fost putin grabit cand am scris :)

Roby

13 Sep 2008, 15:58

Soche scrie:
da ai dreptate, am fost putin grabit cand am scris :)
e oricum u cu ibiza prinzi si mai mult nui aja :lol:

danieltanase79
Bestia Nerra

15 Sep 2008, 09:20

Lasati oamenii sa faca experimentul ca le mai trebuie vreo 4 generatii pana sa inteleaga ce se intampla la acea coliziune :lol:
Sfarsitul lumii ? Nici vorba, mai am multe de facut :D
Si ce masina...si ce sofer...
C U P R A