Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

puputavi
Subiect Autor

Senzor capota

31 Dec 2011, 12:55

Mi-am adus aminte zilele trecuta ca senzorul meu de capota e scurtcircuitat. Asa am cumparat masina si nu m-am gandit pana acum sa-l rezolv dar ia venit timpul. Am constatat lipsa cand mi-i s-a aprins senzorulde ulei zilele astea, si desi am adaugat ulei, nu s-a mai stins pana cand desfacut sensorul, se pare ca leonul meu stie ca doar cu capota deschisa se poate adauga ulei.

As vrea daca ati putea unul dintre voi sa-mi faceti o poza la cum se prinde senzorul vostru sau daca aveti un tutorial undeva, sau stiti de existenta lui mi-ar fi de ajutor...

Arhip Andrei

Re: Senzor capota

12 Ian 2012, 09:08

Salut,

incearca sa cauti pe undeva, am gasit ceva pe acolo pt Golf V...cred ca e cam acelasi lucru...la Golf vine doar pe original si e vreo 100 RON la Porsche...

Bafta!

kelu84

Re: Senzor capota

17 Ian 2012, 23:06

daca nu ma inseala memoria, la capota switch-ul este in broasca si culiseaza prin doua gauri sub forma de"lacrima", deci este prins cu doua picioruse. cu putin aatentie se poate adapta un switch de portiera acolo si problema este rezolvata
inlocuiri switch-uri portiere
0721.261.249