Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 61

bobby_iacob2005
Subiect Autor

Re: seat leon BBi

31 Dec 2011, 02:00

Roger scrie:
Nu stiu daca ai citit la mine pe topic dar ce luasem eu au fost pe un Toledo LHD, bancheta spate avea cotiera, asta insemna ca lipseste a 3-a centura de siguranta, iar scaunele din fata erau cu memorie (ca si la tine). In anunt scria ca au si incalzire, dar nu a fost sa fie asa si neamtul a mintit (desi as baga mana in foc ca era polonez). Ele au costat 400 Euro + 100 E transportul. Pana al urma le-am dat cu cat le-am luat si am pierdut transportul :hi

asa am trimis eu 150E pt un spoiler fata Cupra R fibra pe Polonia.si am asteptat vreo luna doua sa primesc banii inapoi pt ca polonezu artist in mulaje a fost neserios si nu a onorat comanda.Ei probabil ca au ceva din noi :yh .Oricum smecherie sunt modelul asta de piele+alcantara dar cu tetierele ingropate+logo recaro, iar in spate au la fel forma de scaune ca si in fata integrate in bancheta.desi asta din urma nu e neaparat o utilitate dc ai 3 insi in spate :D

bobby_iacob2005
Subiect Autor

31 Dec 2011, 02:13

asa ceva.de aia ziceam V6..s-a nimerit :hi

Imagine

Imagine

andrei_xp

31 Dec 2011, 04:58

Daaaaa-i blaaaana! :D Sunt foarte convins de faptul c-o sa iasa super racheta! :yah
Ex: Seat Leon 1.4 S

cristian68

31 Dec 2011, 09:25

salut poti sa imi spui si mie cu ce ai curatat alcantara ca am si eu interior ca al tau de la Roger

Roger
Moderator

31 Dec 2011, 10:19

Din pacate interior Recaro pe 1M nu s-a pus decat piele cu textil.
Piele cu alcantara nu exista, doar daca nu si-a facut careva after market.

Daca ma intrebai de Kit-ul de Cupra R de la polonezi, ti-as fi spus sa nu te bagi, pentru ca e de fibra si se monteaza destul de greu, plusa ca, na, fibra e fibra, plasticul e plastic :hi

bobby_iacob2005
Subiect Autor

31 Dec 2011, 11:20

Roger scrie:
Din pacate interior Recaro pe 1M nu s-a pus decat piele cu textil.
Piele cu alcantara nu exista, doar daca nu si-a facut careva after market.

Daca ma intrebai de Kit-ul de Cupra R de la polonezi, ti-as fi spus sa nu te bagi, pentru ca e de fibra si se monteaza destul de greu, plusa ca, na, fibra e fibra, plasticul e plastic :hi

Am studiat pe forumuri despre curatarea alcantara si am ramas la varianta cu apa caldutza si un burete.Pt pete mai profunde este o solutie la hypermarketuri undeva la 30lei ca idee.Iar pt piele am luat o laveta moale si am tamponat cu o alta solutie din Real tot 30lei.Nu dau nume/dp mn cam acelasi lucru o fac dc sunt create pt un anumit proces..
Cat despre interior cand am pus pozele am observat ca este textil(inscriptionat "cupra" peste tot cu piele) .Iar la Octavia 1 VRS seamana dar nu-mi dau seama dc au alcantara sau textil sau ce o fi portiunea alba
Imagine

liviu12s

31 Dec 2011, 13:23

Vedeti la MOL exista un spray Simoniz la 13 lei de curatat , e foarte bun, ar trebui incercat.
Imagine
Leon 1M Sport FR KIT 1.6 16V Bifuel

bobby_iacob2005
Subiect Autor

31 Dec 2011, 14:27

te-am sunat roger..a ajuns prea tarziu azi si au inchis la attlasib.asa ca la anu :? .pe marti probabil

bobby_iacob2005
Subiect Autor

31 Dec 2011, 14:31

liviu12s scrie:
Vedeti la MOL exista un spray Simoniz la 13 lei de curatat , e foarte bun, ar trebui incercat.
Imagine

Sunt bune si astea Simoniz.Am folosit unu cu perie in capat pt tapiterie textil dar la ceva timp apareau niste urme.trebuiau spalati si buretii din bancheta.Pt piele probabil e mai eficient

andrei_xp

31 Dec 2011, 15:37

Am vazut c-ai scris in topicul lui Mylux referitor la treaba cu proiectoarele.

Pentru a le face functionale iti trebuie urmatoarele:
1) proiectoarele, evident
2) grilele din bara (in cazul in care pui bara de FR, trebuie grilele specifice)
3) bloc de lumini cu functia de proiectoare
4) becuri
5) niste cabluri

Toate piesele le poti monta singur pe masina, iar daca esti la fel de priceput ca mine la fire si chestii electrice (adica absolut deloc :)) ), mergi la un electrician si ti le leaga el cumva sa mearga. In cazul meu mi le-a legat la instalatia de XENON. Nu tin minte sa fi fost necesare relee sau alte chestii.
Gasesti poze + alte informatii in topicul pe care-l aveam de pe vremea cand aveam Leon:
viewtopic.php?f=134&t=8110&st=0&sk=t&sd=a

Bafta multa iti doresc! :hi

bobby_iacob2005
Subiect Autor

31 Dec 2011, 16:11

Eu am bara stock fara proiectoare acum.Si o sa o inlocuiesc cu una Fr completa ce e si prin poze in prima pagina.Si as avea tot ce ai zis. doar comutatorul il am simplu.deci caut unul cu functie de proiectoare:)

andrei_xp

31 Dec 2011, 21:13

Bun,bun, buuun!
Pai atunci, spor la treaba si sa ne tii la curent cu modificarile :D

P.S. Ai grija cand cumperi blocul de lumini, in cazul in care il iei SH pentru ca cel de pe modelele de Anglia NU se potriveste pe cele fabricate in restul Europei :)

dany19940
Moderator

31 Dec 2011, 22:28

Andrei, daca acel electrician ti-a legat proiectoarele la Xenoane...pentru ce a mai fost nevoie de butonul cu functia de proiectoare in cazul tau? :?
Toledo 1M/AUS/1,6/16V /115CP midnight blue metallic
Arosa 6H/AUB/1,4/16V/107CP rosu

"I didn't mod my car to be faster/better than other cars, I modded my car so its faster/better than it was before the mod"
"When events test men, angels then appear" - Cand timpurile ii pun la incercare pe oameni, atunci apar ingerii...

HUNTER
HUNTER

01 Ian 2012, 10:42

boby....masinuta ta e superba.....sper sa am ocazia sa vin si eu la o intalnire la brasov,daca aflu cand o sa fie,si sa ti-o admir mai de aproape.....sunt sigur ca va iesi super misto..... :wink:
kilometri multi fara reparatii,si sa o faci fumoasa sa se mandreasca brasovul nostru cu ea :drive

andrei_xp

01 Ian 2012, 18:20

danny: probabil ca le-a legat la instalatia de xenon ca sa nu mai fie nevoie de vreun releu sau ceva. Ele oricum se aprindeau din comutatoru de lumini :) Am vrut ca totul sa fie OEM
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 61