Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

• 1
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
  • 61

HUNTER
HUNTER

Re: seat leon BBi

10 Feb 2012, 08:59

bobby_iacob2005 scrie:
si pentru ca volanul meu stock a ramas in urma fata de interior am achizitionat un volan piele cam uzat la care am inceput sa "lucrez".mai trebuie sa vopsesc catarea,apoi volanul,iar cusatura rosie nu stiu cum o sa fac.pielea perforata nici la ea nu ma pricep,iar la scobiturile pt degetele mari la fel,desi dc scot pielea si slefuiesc volanul mai mult la scobituri ar fi o tentativa :glasses

Imagine;Imagine;Imagine;Imagine;

iulianfr zicea ca vrea sa isi faca volanul,in piele perforata si fina combinat si a gasit pe cineva sa il faca.vorbeste cu el,sau pot sa iti dau si eu o varianta unde l-am facut pe al meu.daca e intalnire asta-seara,poate ajung si eu si vorbim pe tema asta. :hi

IulianFR

10 Feb 2012, 09:15

bobby_iacob2005 scrie:
si pentru ca volanul meu stock a ramas in urma fata de interior am achizitionat un volan piele cam uzat la care am inceput sa "lucrez".mai trebuie sa vopsesc catarea,apoi volanul,iar cusatura rosie nu stiu cum o sa fac.pielea perforata nici la ea nu ma pricep,iar la scobiturile pt degetele mari la fel,desi dc scot pielea si slefuiesc volanul mai mult la scobituri ar fi o tentativa :glasses

Imagine;Imagine;Imagine;Imagine;

Iti recomand cu o pila mai mare care are si forma scobituri pe una din parti . Si eu m-am gandit la treaba asta. Si dupa ce termini de scobit il poti trimite la un baiat din Caransebes care cu 130 ron face un volan cu piele perforata si fina cum poti vedea la mine pe topic. Si cred ca iti poate face si catarea tot din piele care cred eu ca e mult mai ok decat vopsita....
Seat Leon 18 20VT Tomason tn1 18,ground kit,cupra rear bumper,fabia wiper,cold air intake,custom exhaust,soft revo, led design. Soon: alcantara interior,prosport evo boost gauge ,red stiching,under mirror led,engine dressing ..etc.
DANGER!!!! SEAT UNDER CONSTRUCTION

HUNTER
HUNTER

10 Feb 2012, 09:57

Boby,cat te-a costat vopsirea barilor si a bandourilor in culoarea masinii? :hi

bobby_iacob2005
Subiect Autor

10 Feb 2012, 10:48

ce-mi aduc aminte am luat 200grame vopsea pe cod 100lei iar manopera a fost la un prieten in Arges nu aici in Bv.Am dat 80lei :)))).acum sunt alte preturi.un 2 3 mil ar fi manopera.oricum s-a pastrat bine.le-a degresat si le-a dat cu primer inainte

bobby_iacob2005
Subiect Autor

10 Feb 2012, 10:59

am vazut topicul.arata bine.dar ce-l trimit la baiatul ala manopera si drumu,ce am mai luat un volan in plus si logoul Cupra ajung undeva cam sus.Tinand cont ca am urmarit un volan cupra r original la 100lire+30 transport .Asa ca m-am gandit sa fac o replica in masura in care pot:))
Imagine

HUNTER
HUNTER

10 Feb 2012, 11:07

bobby_iacob2005 scrie:
ce-mi aduc aminte am luat 200grame vopsea pe cod 100lei iar manopera a fost la un prieten in Arges nu aici in Bv.Am dat 80lei :)))).acum sunt alte preturi.un 2 3 mil ar fi manopera.oricum s-a pastrat bine.le-a degresat si le-a dat cu primer inainte

bun pretul.....ca intre prieteni :cheers
cat despre volan,tu stii cum e mai bine si la ce costuri te incadrezi.iti doresc sa iti iasa planul si sa vedem volanul pe masina. :hi :hi

Mylux

10 Feb 2012, 20:19

bobby_iacob2005 scrie:
ms roger.
23lire cu transport husa frana de mana+schimbator.separat era 10lire fara transport pt frana de mana
am vazut si o frana de mana cupra r dar era pe la 35lire la licitatie.spor la completare CR iti doresc :wink:

:hi Nu sti de unde pot sa-mi cumpar si eu o husa pentru frana de mana pentru ca imi place cum arata si ma tenteaza si pe mine sa-ti fur ideea :tongue :cheers
LEON 1.4 16V Kit FR
MM 07 ZZR

''Life Is Not A Single Player Game''.

bobby_iacob2005
Subiect Autor

10 Feb 2012, 21:04

pe ebay 10lire :arrow: ai pm
Imagine

Mylux

10 Feb 2012, 21:12

Ai PM.Mersi fain domnu' :cheers
LEON 1.4 16V Kit FR
MM 07 ZZR

''Life Is Not A Single Player Game''.

Roger
Moderator

10 Feb 2012, 21:17

Bobby, dupa cum stii scaunele Recaro pe care le-am luat sunt tot de pe o masina RHD din UK.
Ma intreb daca o sa am aceeasi problema de nepotrivire la mufa de airbag.
Daca esti dragut, posteaza cat mai multe poze cu modificarile facute de tine.
Eventual un topic pe tema, "Scaune Leon 1M RHD pe LHD, la ce sa ne asteptam?!!" ar fi binevenit :hi

bobby_iacob2005
Subiect Autor

10 Feb 2012, 22:00

da.o sa mai scriu aici cate ceva totusi:-).
problema mufelor nu cred ca era totusi din cauza RHD LHD.probabil ca era din cauza generatiei scaunului.Poate la tine cele sport au acelasi tip de mufa.ar fi bine.La mine era total diferita.Iar pinii nu puteai sa-i scoti sa zici ca faci o treaba OEM.asa ca am taiat mufele de la scaunele vechi si le-am pus la cele alcantara.Trei fire culorile sunt aceleasi,e simplu
Cat despre prindere la suruburile din fata de sub scaun la fel a diferit.Am am mai luat 4 suruburi de 8 ca sa le prind(trebuie neaparat o tubulara).doua pt fiecare scaun.
Despre partea electrica nu comentez pt ca o sa am apoi dislikeuri)).Il legi la panoul de sigurante..sau la butonul de deschidere capac rezervor...))) depinde cat de OEM vrei sa fii:D

AVANTAJE pt mn RHD:fiind un interior de 10 ani are urme de uzura la sofer(scaun dreapta) ce e drept.insa la pasager e in stare ft buna.Asa ca "pasagerul" sunt eu acum :bounce:
DEZAVANTAJE RHD:panoul comenzi de memorii sunt pe dreapta
mufa alcantara

Imagine
mufa stanga airbag (scaune alcantara) mufa dreapta airbag(scaune textil Stella)

Imagine
mufa inlocuita

Imagine
prinderile diferite:stanga(alcantara) necesita suruburi la prindere iar in dreapta trebuie piulite(de 13)

Imagine;Imagine

probabil s-a inteles ceva :cry

Roger
Moderator

10 Feb 2012, 22:11

Perfect, multumesc :hi
Sper sa nu am atata bataie de cap, mai ales ca nu am nimic electric la scaune, in afara de airbag.

bobby_iacob2005
Subiect Autor

10 Feb 2012, 22:32

ne anunti si focalizeaza momentul.poate la tine e mai cald.eu l-am schimbat in ianuarie :bigsmurf:
e fain si electric oarecum.nu ca ai regla toata ziua scaunele sa fie practic cum e o servo sa zicem.
dar dc n-are masaj tot degeaba :alien:

bobby_iacob2005
Subiect Autor

10 Feb 2012, 22:52

si dc tot am vorbit de piele am gasit printre alte accesorii si o varianta de huse de piele cu diferite cusaturi pt manere.par totusi neterminate.pareri?

Imagine;Imagine;Imagine

Roger
Moderator

10 Feb 2012, 23:07

Ohh nu, arata horror :shock:
  • 1
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16