Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

untipdan
Subiect Autor

Dezactivarea functiei de rearmare

23 Dec 2011, 13:28

Salut!
Stie cineva daca se poate dezactiva rearmarea automata a usilor? Si daca da...cum? Cred ca mi s-au dus contactele alea de la incuietoare, pentru ca nu mai "tipa" nici cand deschid usa si am farurile aprinse. Ciudat e ca face asta numai dimineata. La cald merge ok. Am vazut in alte topicuri cum s-ar putea rezolva problema, dar din pacate acum nu am timp de asa ceva. Ma gandesc doar ca e posibil sa uit de faza cu rearmarea si sa raman pe afara tocmai acum pe vremea asta frumoasa... :D
Incerc doar sa gasesc o rezolvare mai rapida...Multumesc anticipat!
:hi
Cordoba 1.4 2007 BXW

dany19940
Moderator

Re: Dezactivarea functiei de rearmare

23 Dec 2011, 13:41

Daca switch-ul din broasca nu mai merge, oricum se va inchide automat. Daca nu vrei sa se rearmeze, deschizi usa, bagi cheia in contact si rotesti o data sa se aprinda bordul. Apoi poti scoate cheia linistit, n-ar mai trebui sa se inchida. Fa un test cu un geam lasat jos, ca sa te edifici.
Toledo 1M/AUS/1,6/16V /115CP midnight blue metallic
Arosa 6H/AUB/1,4/16V/107CP rosu

"I didn't mod my car to be faster/better than other cars, I modded my car so its faster/better than it was before the mod"
"When events test men, angels then appear" - Cand timpurile ii pun la incercare pe oameni, atunci apar ingerii...

untipdan
Subiect Autor

Re: Dezactivarea functiei de rearmare

25 Dec 2011, 12:06

:hi
Multumesc mult!
Cordoba 1.4 2007 BXW