Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

hakkeru20
Subiect Autor

Re: Leonul Meu 1.4 16v

19 Ian 2013, 12:33

intradevar culoarea a fost aceiasi si bara intr-o stare ireprosabila.

hakkeru20
Subiect Autor

16 Noi 2014, 17:22

De curand am facut cateva modificari la masina( bara fata modificata,praguri,bara spate,toba,arcuri,telescoape)sper sa va placa pt. ca mie imi place la nebunie
Imagine

Imagine

Vw_g60

16 Noi 2014, 19:20

Poate tie iti place dar asta nu inseamna ca exista vreo urma de bun gust in ce ai realizat.

Fata nu e urata in sine, daca ai fi continuat dunga aia de colant in jurul nasului cu emblema Seat, ca sa se incheie si ea cu un contur frumos nu asa brusc ar fi fost chiar bine.

Insa ce ai facut mai departe e superb de kitsch.

Sa le luam pe rand:
- te-ai obosit sa vopsesti elementele atasate barei fata, pragurile si ce ai mai avut dar ai lasat bandourile negre. Cu ce mai au ele legatura avand in vedere ca nu mai ai bandouri pe bara fata sau spate?
- capacul de rezervor e foliat in ideea ca poate nu se prinde cineva pe unde trebuie bagat combustibil si sa ii fie mai usor sa il identifice?
- bara spate..... e de "vis", ultima oara cand am vazut asa creatii mirobolante a fost in NFS Underground si asta se intampla acum multi ani si era doar un joc.
- tipsul de la toba a venit ca bonus odata cu bara? Nu de alta dar e fix ca o nuca in perete, forma n-are legatura cu nimic, nu e centrat pe nimic, pur si simplu e ca sa fie, sa vaza lumea ca "e tuning frate".
-nu am reusit sa identific clar din poze daca ce se vede pe la roti sunt capace tot din seria "tuning" cu ornamente cromate pentru prezoane sau jante asa ca imi place sa sper ca sunt totusi jante. Daca nu, atunci iti spun ca nu e nici o rusine sa porti niste jante de tabla oneste cu niste capace normale in locul acelor wanna be jante.

Insa piesa de rezistenta din punctul meu de vedere este badge-ul RACING de pe portbagaj. Pe bune? E un 1,4 de 75cp, ce e racing in povestea asta?!?!

vraduc

16 Noi 2014, 20:20

Chiar m-am distrat cand am citit comentariul de mai sus, insa sunt total de acord cu Vw_g60. Dar daca tie iti place...
Leon 1P 1.4 TSI

Leon 1.6 16v BCB-vRc- http://www.clubseat.eu/viewtopic.php?f=134&t=14539" onclick="window.open(this.href);return false;

bgd_b92
Bogdan

16 Noi 2014, 20:41

Sper sa nu te superi, dar din pacate nici mie nu imi place :( sunt adeptul cat mai oem & clean..o suspensie si niste jante frumoase aranjeaza foarte bine o masina ; plus ca doamne fereste in caz ca te loveste cineva ai cam muncit degeaba ; iti va fi greu si la revanzare cu o masina astfel modificata ; gusturile nu se discuta si daca tie iti place asta e cel mai important :hi

hakkeru20
Subiect Autor

16 Noi 2014, 21:36

Țin sa precizez ca nu e gata.urmează si jante.dunga de pe capota se va prelungi si pe bara.
Ai dreptate sunt capace la roti dar sunt rotile de iarna.Mai este mult de lucru.
In legătură cu racing de pe portbagaj ,așa am luat mașină.
Dar e părerea ta de cunoscător sau cârcotaș.

gamer555
ClubSEAT Admin

16 Noi 2014, 22:00

si eu sunt fan OEM (kit top sport / cupra R) dar si bara asta fata mi se pare ok, a avut si hunter la fel. pragurile parca merg si ele cu bara fata, dar bara spate e dintr-un film de acum 10-12 ani, o moda la vremea respectiva care acum a disparut aproape complet.

literele "racing" trebuie sa dispara. spor la treaba :hi :drive

hakkeru20
Subiect Autor

16 Noi 2014, 22:16

am vazut videoclipul si nu am avut treaba cu parerea ta,fiecare are o parere dar cu videclipul mai jignit.

Vw_g60

17 Noi 2014, 16:56

Ai vrut pareri despre ce ai facut si asta ai primit.
Ca tie nu-ti convin aceste pareri este fix problema ta, asta nu inseamna ca sunt eu carcotas, cu atat mai mult cu cat nu sunt singurul caruia i se pare ca nu e ok ce ai realizat tu.

"In legătură cu racing de pe portbagaj ,așa am luat mașină." - masina ai cumparat-o in 2011, suntem in 2014, daca nu ai dat-o jos pana acum inseamna ca esti de acord cu ea, asta daca nu cumva e sudata de portbagaj sau prinsa cu suruburi si raman gauri.

Bafta! :hi