Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 21

justliv
Subiect Autor

Re: Seat Leon 1P, 1.9TDI-jucaria mea...

25 Iul 2012, 10:34

Gata,masina e in service.astept comandarea pieselor de catre acestia.astazi mi-au sosit si mult asteptatele stopuri care sunt extraordinare.arata incredibil de bine.astept sa le pun totusi p masina dar va mai dura,in functie d cat imi vor tine cei d la service masina.in dupa-amiaza asta voi posta si niste poze cu stopurile,ca acum am de alergat putin prin oras si sunt cam ocupat.revin sigur cu poze in decursul zilei de astazi.

justliv
Subiect Autor

08 Aug 2012, 10:39

dupa lungi asteptari masina a iesit din service cu un nou look mult mai atractiv. in afara de niste zgarieturi refacute, vopsite, m-am ales cu o bara de cupra si stopuri pe led.sunt foarte multumit de cum arata. voi pune si niste poze.(app de poze, imi cer scz pentru data trecuta cand am spus ca voi pune poze cu stopurile, dar tata a sters tot din aparatul de fotografiat si cand mi-am dat seama, stopurile erau deja duse la service.). astept pareri :tongue
Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

scuzati ca masina este murdara dar nu am voie s-o spal vreo saptamana pentru ca am avut anumite parti vopsite si nu se stie cum imi dau astia cu jetul, sa nu sara vopseaua:) o sa revin oricum cu poze maine cred ca voi face poze si in seara asta cu stopurile.

Geo_DMG

08 Aug 2012, 10:51

arata f bine...sa ai grija de ea, sa ramana in starea asta, fara zgarieturi si alte incidente :d
On Seat Leon 2.0 TDI Sport-Up [BKD]

viewtopic.php?t=11603

justliv
Subiect Autor

08 Aug 2012, 11:51

multumesc. asta doresc tuturor, sa ne fereasca Dumnezeu de accidente da si de prosti care din invidie iti mai personalizeaza masina cu cate un nike:))

Andrei_Nick

08 Aug 2012, 14:12

Arată super cu noul look :D ....bafta in continuare si drumuri bune fara incidente

justliv
Subiect Autor

08 Aug 2012, 22:23

Imagine

dani_stefan23

09 Aug 2012, 11:09

arata foarte bine. un singur lucru as schimba daca ar fi dupa mine:tipsurile(prefer duble sau macar o forma ovala la fiecare tips), dar e important sa iti place tie.

TIBI

09 Aug 2012, 11:12

Vazand cum arata stopurile albe pe masina lui Mihai_B,pot spune ca imi plac mai mult.Contrastul fiind mai pronuntat.
Tine si de gusturi acum :tongue .
Legat de tipsuri,sunt de aceeasi parere.
Felicitari pt modificari :hi
SEAT LEON_2.0tdi BKD 140cp+

huse piele schimbator

justliv
Subiect Autor

09 Aug 2012, 13:29

tipsurile au fost luate mai mult pe fuga. nu am gasit ce cautam si ma interesa sa termin mai repede evacuarea. voiam in Y si aveam banii pregatiti. nu e problema de tipsuri pentru ca acum avand evacuarea rezolvata(teava cap-coada, fara catalizator si in Y la final) pot sta suficient sa caut si sa-mi aleg 2 tipsuri care sa dea foarte bine.
legat de stopuri, am vazut cum sunt pe alb si cum dau pe masina neagra.mie unul nu-mi plac, iar la masina lui mihai, el avea si scrisul de cupra p haion, si mai avea niste lucruri care scoteau albul putin in evidenta.la mine e tot negru. sunt foarte multumit de cum arata.
va multumesc pentru aprecieri. drumuri bune va doresc si spor si voua la modificari

Geo_DMG

09 Aug 2012, 14:44

nici mie nu-mi place contrastul dintre albul stopurilor si negrul masinii, iar legat de evacuare cred ca se vede mai bine cu cate 2 pe fiecare parte, dar asta nu inseamna ca nu arata bine si in forma actuala
On Seat Leon 2.0 TDI Sport-Up [BKD]

viewtopic.php?t=11603

justliv
Subiect Autor

10 Aug 2012, 00:39

mie imi plac tipsurile si ovale dar si 2 cu 2. acum depinde ce gasesc. dar nu e graba.am altele inainte de facut. evacuarea e facuta si stau linistit. alta evacuare ar insemna una la vreo 20 de milioane ceea ce mi se pare destul de mult avand in vedere stadiul in care se afla masina.dupa ce reconditionez si maresc vechea turbina si imi pun un soft bun, ma voi gandi si la evacuare. tipsurile mi-ar fi placut mult daca nu aveau prostia aia in interior. ma gandeam s-o scot dar acum e tarziu ca ar trebui sa le tai iar, sa incerc sa scot alea cumva ca sunt si ele sudate in vreo 4 locuri din cate am vzt si dupa iar sa le sudez la teava initiala si e de munca. prefer sa iau altele mai frumoase si gata. toate la timpul lor:)) :drive

justliv
Subiect Autor

20 Aug 2012, 13:33

astazi i-am facut prima baie dupa ce am scos-o din service pentru ca fusese pe ici pe colo vopsita si nu am vrut sa risc.
Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Miky&Bogdan

20 Aug 2012, 14:52

Felicitari! Imi place cum arata masina cu noile stopuri, faruri si eleron aero. Poti sa-i mai pus si pragurile din kitul aero.
Leon Style 1.9 tdi 135 cp, 310 Nm Upsolute
Imagine

justliv
Subiect Autor

20 Aug 2012, 15:25

sa stii ca ma gandeam la niste praguri. ms de idee. intai m-ar interesa sa-i fac ceva din fibra de sticla la bara din spate dar sa vad cand si cu cine vorbesc. un bumper pentru bara din fata ar fi ideal. insa momentan va trebui schimbat ambreiajul si posibil si volanta pentru a putea incerca dupa reconditionarea unei turbine vechi, alezata, paleti mai mari, si implicit un soft clar dupa. asa ca pragurile mai au ceva de asteptat.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 21