Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

marian_iam
V.I.P.

09 Sep 2008, 16:39

probabil ... da...
eu unul sunt adeptul discutiilor civilizate...dar daca nu iese nimica productiv...
atata timp cat sunt banii mei ... sa nu-si bata joc nimeni de mine ... as face panarama pana la Seatul mare ...
as avea tot dreptul...
si am impresia ca nu sunt singurul care ar face chestia asta!
Si nu caut sa-ti demonstrez, era o simpla figura, deci nu ma lua-n nume de rau ca te iau in ..... brate!!!
Noi ... Bem, Fumam, Tusim, Ranjim ... asta facem pana murim ...
Opel Astra GSI
Ceasuri Barbatesti de de Dama http://www.casaceasurilor.ro

slayer1971

Re: anvelopa cu probleme

16 Apr 2009, 15:52

bounceone scrie:
salutare!
de ceva timp mi-a aparut o galca pe flanc la anvelopa de pe spate dreapta, care are 2-3 cm, am fost la service si nu au vrut sa mi-o schimbe masina fiind in garantie, spunand ca a aparut din cauza gropilor. Se poate intampla asta? A mai patit cineva asta? Multumesc!

Eu am patit-o cu un cauciuc care avea 6 luni. Am dat cu ea intr-o gropa la viteza de 100 km /h . Ai nostrii meseriasi drumari, au raschetat asfaltul destul de adanc iar covorul nou mai avea de asteptat. Dat in frane...dar prea tarziu .Am crezut ca s-a rupt masina, dar n-a avut saraca nimic. Numai un Pirelli de 195/45 cu o galca mare si frumoasa pe lateral dreapta fata. Eu cred ca totusi ai luat si tu o "gropita".
Slayer1971/ SIBIU/ Seat Cordoba/ 1.9 TDI / 101 CP

F33lings

24 Apr 2009, 08:20

si parerea mea e ca nu poti rezolva nimik certandu-te cu ei..
(vrand nevrand o sa iti dea de inteles ca nu ai ce face si o sa iti demonstreze.. daca purica masina ca... candva... ai dat tu intr-o groapa.. si de acolo au inceput dereglarile si galma)

sunt unele galuste pe care trebuie sa le inghitim..

(eu la cauciucarul meu. ma duc .. o da jos ..si imi da alta.. dar sunt S-H)..
si la el umblu de cand aveam si eu 1310..:D)

imi pare rau ca tre sa spun asta... dar .. pune rezerva... pe asta bag-o in garaj.. si daca stai bine cu "timpul" ia o alta guma.. si asta .. pune-o intr-un sac de gunoi.. (sa nu se usuce si sa crape) si tine-o de zile negre...

cristiL

07 Mai 2009, 14:13

bounceone, in primul rand cred ca ar fi o idee buna sa-ti schimbi cauciucurile firestone (e o idee buna si pentru mine, cand scap la bani :oops: ). toti meseriasii de la vulcanizare cu care am vorbit mi-au spus ca sint niste porcarii si ca aceste cauciucuri nu ar fi perfect rotunde (de aici si zgomotul mare in interior).
Seat Cordoba 1,4 85 CP
Luna Grey

badganaflee
V.I.P.

07 Mai 2009, 14:22

eu am patit-o , veneam cu vreo 110/120 dispre Lugoj, spre Tm, anvelope noi / noute din buc. cumparate , am luat o denivelare de-am crezut ca-mi zboara telescopul prin cappota, am mers vreo 20 de km , simteam cum trage dreapta, m-am dat jos din masina ohhh da , o galma, am vb la service , nimic, nu mi-au schimbat-o , mi-au spus sec : - asta nu este o defectiune din fabrica ci categoric de la gropi, asa a si fost, deci am ramas in 3 , a trebuit sa cumar alta noua 560 ron , frumos nu?