Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

mirmar_crs
Subiect Autor

Intrebari : jante, magazie cd,grila cordoba 6k

08 Dec 2011, 18:57

Salutare.Am si eu cateva intrebari pentru posesorii de cordoba/ibiza din 2001 (6k) si pentru cei care stiu:

-momentan am pe masina jante de tabla.as dori sa imi cumpar o pereche de jante.Mi-ar place pe 15" dar din pacate in talonul masinii scrie doar 13 si 14".Si eu momentan stau in Italia si politia aici e cam severa la aspectul acesta.Si nu prea as vrea probleme.Asa ca ma voi axa pe 14 (chiar daca nu arata asa bine :( , dar poate daca voi mai cobora putin masina se va aseza mai bine).Intrebarea mea este.La ce trebuie sa ma uit cand cumpar un set de jante si daca stiti ce masura trebuie sa caut.Am tot vazut ca pe site-uri sunt mai multe masuri scrise.Ba 4x100, ba 6j, et 36. Stie cineva sa-mi spuna exact marimea (si et si 'J' si 4x cat) pentru un Seat cordoba din 2001 motor 1.4? la anvelope am 185/60 pe 14" acum.

- Vreau sa-mi pun si o magazie de CD-uri pentru ca pe masina am casetofon si m-am saturat de caseta cu fir de modulator fm etc.Ce fel de magazie imi trebuie si ca sa o montez unde tre sa fac legaturile??

- si al 3 lea lucru si apoi va las :) vreau sa-mi pun grila tip fagure daca stiti de seat cordoba cupra. (cele doua bucati din laterale si centrala cu semnul de la seat).Are cineva idee cat costa si daca stie vreun site unde as putea gasi? (in afara de reprezentanta.)

Va multumesc anticipat pentru raspunsuri. FORZA SEAT