Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

• 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8

CataLIYna
V.I.P.

Re: COCALARII si masinile lor

10 Iun 2009, 23:08

bogy scrie:
Eu unul nu cred ca exista marca de masina care sa nu aiba cocalarii ei. Vorba aia: "Padure fara uscaturi nu exista". La fiecare marca si model se va gasii cate unu care sa o faca de ras (intentionat sau nu). Si daca tot venii vorba de cocalarizarea marcii Seat, eu zic sa ne bucuram de faptul ca pana acum am avut numai modele lucrate cu foarte mult bun gust si de membri de exceptie. :) :D

iiiiiiiiii Bogy nu ma refeream la Clubul nostru..

bogy
K.I.D

10 Iun 2009, 23:12

Ca o precizare (pentru toata lumea) :D
Eu cand am scris raspunsul am zis de club ca o paranteza. In rest am vorbit la modul general. Asta ca sa nu se creeze confuzii :D
Jegu: Black Leon 1P Sport-Up 2.0 TDI
If you have everything under control, you're driving too slow. Pickup speed!
(ex)Motan | (ex)16 Valve

chelie77

11 Iun 2009, 21:59

Krondet scrie:
mmmda,
zilele trecute, in braila, mi-a taiat calea (eram cat pe ce se incalec bordura) un flacaneatza cu o dacie "tunata"...fara nici un avertisment:claxon, semnalizare, s.a.m.d
la primul semafor l-am ajuns din urma. cand a vazut ca am coborat geamul lateral, si-a pus partenera sa-i coboare si lui geamul dinspre mine...apoi s-a lasat amenintator catre mine :evil:
eu i-am zambit dulce si i-am spus "vezi ca nu-ti merge semnalizarea pe dreapta"...a ramas perplex o secunda, apoi a plecat in drumul lui...SEMNALIZAND CORESPUNZATOR.
iar shotia de langa mine a inceput sa rada..."nu esti normal" :lol: credea ca urmeaza o cearta in trafic. :blackeye:

bv cumetre...esti calm...foarte calm!
Seat Ibiza 1.9 SDI 2002
viewtopic.php?t=2374

Krondet

12 Iun 2009, 10:40

chelie77 scrie:
bv cumetre...esti calm...foarte calm!

Ash....depashisem de mult pragul enervarii :blackeye: si...ce obtineam daca ma racneam la el? (in afara de gatul ragusit si o durere de cap?!)
si, sincer sa fiu, in ultimul timp nu ma mai irita decat cei care fac depasiri periculoase, venind pe contrasens...
altimenteri....Pedepseste-i Doamne, ca stiu ei ce fac! :twisted:
Seat Ibiza 1.4 85 Rojo Emocion
Daca ai vointa, poti sa muti si muntii din loc. Daca ai creier, ii lasi acolo, ca nu te deranjeaza.

Bubulutza

12 Iun 2009, 15:12

hai ca am reusit si eu sa citesc intr-un final tot topicul asta....
parerea mea: cu cat ii bagi mai mult in seama cu atat vor fi mai multi, mai prosti si mai nesimtiti...si cred ca si mass media este de vina pentru ca de multe ori prezinta niste personaje care nici gunoieri nu merita sa fie...ma scuzati daca folosesc termene prea dure...puscariasi, cercetati penal...oameni cu bani multi fara niciun pic de cultura...pentru ca banii pot sa iti aduca multe lucruri dar 7 ani de'acasa nu gasesti la Mall...
asta este tara in care traim - daca noi votam europarlamentar un personaj care este cercetat penal...si nu poate pleca din tara sa isi exercite noua functie de reprezentant al poporului roman????
mai poti comenta asa ceva....? nici macar sa ma mai enervez nu mai am putere!
ne-am comis? mergem mai departe! :D

leon2

15 Iun 2009, 09:51

mai sunt deacord cu voi ca si in constanta sunt multi cocalari cu numere de bulgaria cu bmw pisicute si alte marci smechere care nu le merg stopurile pe frana,dar asta nu inseamna ca nu trebuie sa ne mai luam bmv ca au toti cocalari,eu totusi am un respect ptr bmv,este o maina buna ,frumoasa si eleganta mai ales daca este neagra ,iar referitor la muzica aveti dreptate cum p..... :( mea sa asculti ziua la miaza mare nebunia lui salam cand toata lumea se invarte prin oras cu treburi mi se pare ricol,eu unul nu cred ca pot sa mi conduc masina pe manele, am luat leonul si deatunci este dat pe radio zu vol 8 ,dar ce sa faci asta i tara care traim :lol: vam pupat baieti si nu fiti tristi ca mai este putin si scot astia si o lege ptr astfel de masini si se termina smecheria si cu cocalari ca nu multi o sa si permita o masina noua

TIBI

Re: Cocalarii si masinile lor

29 Iun 2009, 10:26

la un semafor in ploiesti rasunau manele dintr-un astra vechi(nu stiu exact modelul) plin de rugina,gaurit in unele locuri chiar.eu eram oprit parelel cu ei
la volan si-n dreapta doua ciori spurcate fredonau si gesticulau.
n-am nimic cu nimeni,dar parca nu e placut sa ascult fara sa vreau ce vor ei.
pe mine m-a deranjat mai putin,in schimb Lex din spate a scos capul pe geam si latra urat de tot la ei(el latra rar) :lol:
lui sigur nu-i placeau ''ritmurile'' de 2 lei.
SEAT LEON_2.0tdi BKD 140cp+

huse piele schimbator

mirceamircea

29 Iun 2009, 11:45

TIBI_84 scrie:
la un semafor in ploiesti rasunau manele dintr-un astra vechi(nu stiu exact modelul) plin de rugina,gaurit in unele locuri chiar.eu eram oprit parelel cu ei
la volan si-n dreapta doua ciori spurcate fredonau si gesticulau.
n-am nimic cu nimeni,dar parca nu e placut sa ascult fara sa vreau ce vor ei.
pe mine m-a deranjat mai putin,in schimb Lex din spate a scos capul pe geam si latra urat de tot la ei(el latra rar) :lol:
lui sigur nu-i placeau ''ritmurile'' de 2 lei.

Un catzel foarte cult, as zice! :wink:

Ex: Cielo '97 GLE

Bamse
Moderator

30 Iun 2009, 08:40

am observat ca majoritatea cainilor simt anumite persoane ;)
Ibiza, FR. Black, TDI, Chiptuned
Canalul Clubseat.eu pe Youtube

el_ovy
HVN

01 Iul 2009, 19:01

majoritatea cainilor simt javrele... :lol:
Seat Leon (1P) 2008 1.6 102cp Candy White

Krondet

02 Iul 2009, 10:41

nu cumva latra in ritmul muzicii?
Seat Ibiza 1.4 85 Rojo Emocion
Daca ai vointa, poti sa muti si muntii din loc. Daca ai creier, ii lasi acolo, ca nu te deranjeaza.

TIBI

03 Iul 2009, 12:35

nu latra in felul ala :lol:
ii latra de parca erau la el in curte,pe teritoriul lor
in cazul in care nu stii cum latra un rott,ce timbru are...iti spun eu..si cand iti mai si ''zambeste'' aratandu-ti arsenalul cu care este inzestrat...

faza oricum a fost de milioane,hazlie tare :lol: ,mi-a placut de Lex al meu

huse piele schimbator

TIBI

10 Iul 2009, 22:50

mai nou fenomenul s-a extins...anume sunt si ''cocalari in devenire''.
recent ma plimbam cu prietena in parc cand un ''agitat'' cu freza stil topor pedala pe ritmuri(daca le pot numi asa) de manele.n-avea treaba,trebuia sa te feresti din calea lui.
mai sa dea peste noi.se pare ca unii isi iau mobile doar ca sa asculte mp3-uri la ele(ca de sunat nu-i suna nimeni :lol: ).
in mod sigur asta va fi unul care isi va lua o amarita de dacie din care va rasuna guta,minune sau alti paplici(pe post de staruri muzicale)
este exact ca-n : http://www.220.ro/JPxTtpHTGM/Tuneaza-Ti ... l-Din-Tine
vorba aia :rau e sa fii prost,dar si mai rau sa nu-ti dai seama

am ajuns la concluzia ca ori am eu gusturi prea stilate ori sunt prea batran la 25 ani :?

huse piele schimbator

ram84

12 Iul 2009, 07:22

Am reusit sa citesc si eu toate post-urile. Personal cunosc oameni care au BMW seria 3 coupe, Audi A3, A4, A5, Q7 si nu sunt cocalari, sunt oameni normali si civilizati. Eu nu prea observ cocalarii pentru ca nu prea ii bag in seama(in general am toate geamurile inchise si ascult muzica la un nivel decent totusi). Am ura totusi pe cei cu BMW care fac depasiri pe linie continua in curbe fara pic de vizibilitate bazandu-se pe faptul ca-i evita cei din fata. Ii admir pe cei cu Mercedes sau Audi (cei cu limuzine de lux) pe care ii intalnesti prin Bucuresti sau pe D.N./autostrada si merg lent si foarte legal, fara a incurca insa traficul si fara a se lua dupa tine ofticati ca i-ai depasit. Daca as avea bani nu mi-as lua nici BMW nici Mercedes ci Porsche :D
Nissan Note 1.6, Accenta Plus, 2008

De vanzare 2 terenuri comuna Mihaesti, sat Barsesti, judetul Valcea --> viewtopic.php?f=96&t=6260&p=212941#p212941

Licurici

13 Iul 2009, 09:57

Super tare faza cu dacia!!!! :lol: :lol: :lol:
Adevarul e ca nu masina e problema, ci personulitatea de la volan.... :pukeright:
O intrebare pt. cunoscatori: e chiar asa de greu sa asculti muzica in masina incat trebuie stie tot cartieru'?
Pe mine astia ma enerveaza cel mai tare.... :evil: aduc cate o pitipoanca la scara blocului si mai stau acolo 20-30 min. cu geamurile jos si cu nu stiu ce salam sau sau alta leguma ce urla din sidipleiăr pe la 11-12 noaptea. Apoi mai sunt si categoria :glasses7: "masina nu este dotata cu semnalizare" sau maneta respectiva sau cei 7 ani si nu in ultimul rand, categoria :sign3: "depasesc...deci exist",.... probabil, daca vrei tu neaparat....si dupa cca 100-150m se opreste - bine-nteles, tot fara a semnaliza aceasta intentie.
Nu faceti ca ei...
Iubeste, uita, iarta, e cea mai frumoasa arta!
Ibiza Red 1.4/85CP
viewtopic.php?f=33&t=2906
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8