Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 8

Gabyucl
zuly

Re: COCALARII si masinile lor

17 Dec 2008, 16:00

Oki oki,ma fac baiat cuminte :)
Seat Leon 1.9 TDI-under construction ;)

Nu lucrez in weekend, si nici in zilele care se termina in "i".

crysu
the yellow one

18 Dec 2008, 14:16

Apropo si eu semnalizez orice schimbare de directie ... chiar daca trec de pe o banda pe alta .. asa mi se pare mie corect ... sa vada si ala din spatele meu ce am eu de gand sa fac... e ceva rau in asta ?

Ace117: bine zis... da, au becul da batul de la volan ... lipsa... stie cineva cat costa optiunea asta ? :)
Imagine
Actual: Seat Leon 1P 1.6
Poate vreodata: Altea 4 Freetrack

Krondet

19 Dec 2008, 15:10

AXIOMA LU' BAIATU:
cand esti in spatele unui BMW, stai cu ochii in toate partile, caci poate vira oricand, in orice directe, fara avertisment.

explicatia - astazi, in aceeasi intersectie, 2 BMW-uri cu numar provizoriu de BV, venind din directii diferite, dar mergand ulterior in acelasi sens, intra, respectiv vireaza in intersectie fara nici un fel de semnalizare.
poate ca icnepe sa semene, in ceea ce ma priveste, cu mania persecutiei si nitzica paranoia, dar azi mi-am invatzat si insushit lectia. cand apare un BMW in preajma - oochii cat sarmaua!
Caesar dixit! :blackeye:
Seat Ibiza 1.4 85 Rojo Emocion
Daca ai vointa, poti sa muti si muntii din loc. Daca ai creier, ii lasi acolo, ca nu te deranjeaza.

Gabyucl
zuly

19 Dec 2008, 17:28

LOL
Seat Leon 1.9 TDI-under construction ;)

Nu lucrez in weekend, si nici in zilele care se termina in "i".

crysu
the yellow one

19 Dec 2008, 18:25

Krondet scrie:
AXIOMA LU' BAIATU:
cand esti in spatele unui BMW, stai cu ochii in toate partile, caci poate vira oricand, in orice directe, fara avertisment.

explicatia - astazi, in aceeasi intersectie, 2 BMW-uri cu numar provizoriu de BV, venind din directii diferite, dar mergand ulterior in acelasi sens, intra, respectiv vireaza in intersectie fara nici un fel de semnalizare.
poate ca icnepe sa semene, in ceea ce ma priveste, cu mania persecutiei si nitzica paranoia, dar azi mi-am invatzat si insushit lectia. cand apare un BMW in preajma - oochii cat sarmaua!
Caesar dixit! :blackeye:

Subscriu la aceasta axioma si as mai adauga si unele mertzane, masini cu numere de Italia (nu toate, majoritatea) sau Anglia (asta fara nici o indoiala toate).

Drum bun... si mai ales atentie in trafic
Imagine

The teacher
Profesoru

21 Dec 2008, 12:34

Aici , trebuie sa recunosc , ca sunt cocalar , cand ma dau tare prin oras , nu prea semnalizez , pt ca nu mai apuc sa o fac , deci cand ma vedeti grabit, injurati-ma , dar asta e , nu apuc sa mai dau si semnal , dar in general o fac atat de repede , incat nu deranjez traficul si "traficantii" ,,,,,,,,,,,sorry :oops: , sau asa cred eu ca nu deranjez

The teacher
Profesoru

21 Dec 2008, 12:35

Ar fi fost misto , ca la concursul de indemare de la Sf Gheorghe , sa ne puna aia sa semnalizam cand faceam jaloane...................................... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

crysu
the yellow one

22 Dec 2008, 10:24

The teacher scrie:
Ar fi fost misto , ca la concursul de indemare de la Sf Gheorghe , sa ne puna aia sa semnalizam cand faceam jaloane...................................... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

:lol:

Nu cred ca se supara nimeni daca uit/uiti sa semnalizezi odata ... dar cand asta devine obisnuinta - uitatul semnalizarii - deja devine enervant ...
Imagine

Krondet

din ciclul "Am bemveu si nu ma tratez"

13 Feb 2009, 18:15

...completam din Manualul Bemveului de bani gata:

regula N-spe - daca intr-un spatiu de parcare sunt mai multe locuri disponibile, incearca sa ocupi cel putin 2. vei avea nevoie de spatiu ca sa iesi din respectiva parcare. :twisted:

regula "Shmecherache-n semafor" - daca intr-o intersectie se afla semafoare, poti trece oricand vrei, in orice directie vrei. Cel putin unul dintre ele va avea culoarea verde, asha ca ai prioritate.

regula "las-o bah, ca merge-asha" - cand intre tine si masinile ce vin din sens opus sunt doua dungi albe continue, inseamna ca PE ACOLO trebuie sa intorci in loc. Nu te speria cand auzi scartait de frane sau claxoane in jurul tau; pur si simplu sunt oameni de rand care nu au bemveu si sunt invidiosi pe tine.
Daca ai vointa, poti sa muti si muntii din loc. Daca ai creier, ii lasi acolo, ca nu te deranjeaza.

chelie77

16 Feb 2009, 16:41

marian_iam scrie:
Că suntem un popor de manelisti nu se mai îndoieste nimeni. Din fiecare colt de Bucuresti, de la Ferentari la Magheru, de la Pantelimon până la Unirii e imposibil să auzi altceva urlând din boxe supradimensionate puse pe masini obosite aduse la kil din Germania pe un pumn de euro. Pentru că, da, se pare că esti mai smecher cu un BMW de 5000 de euro decât cu Golf GTI nou. Că bine-i zicea un spălător profesionist de masini unui prieten: "Da, frate, e drăgută, dar la banii astia îti luai BMW".

Nu ti se pare trist că nu poti să-ti iei BMW fără să fii etichetat cocalar sau manelist? Dacă răspunsul este "nu" atunci închide revista si pune-o de unde ai luat-o. De fapt, probabil, că o s-o arunci pe geam odată cu chistocul de tigară si cutia goală de Red Bull. Atentie! Vezi să nu nimeresti în capul domnisoarei blonde pe care vrei s-o întrebi cât e ceasul!

Nu stiu dacă ai remarcat, dar de foarte multe ori tăranii din trafic, cei care blochează intersectii, opresc cu sau fără avarii pe banda a doua sau îti taie calea si apoi te-njură, sunt fie băieti cu bani, fie băieti care îsi doresc să arate că au mai multi bani decât au. Oare în tara asta reusesti să faci ceva doar dacă nesimtirea ti-e mai mare decât IQ-ul? Sper că nu e asa, dar întrebarea rămâne: ce facem cu BMW-ul?

Toti oamenii normali pe care-i stiu si sunt posesori ai acestei mărci, de fiecare dată când sunt văzuti coborând din masină tin să se scuze: "ce să fac, sunt un pasionat, n-am putut să-mi refuz asta" si apoi blesteamă printre dinti tagma celor cu care sunt confundati fără vină.

Dacă ar stii nemtii cine le sunt clientii din România fie nu ar mai exporta masinile la noi, fie ar face o echipare specială: "Manele Pack". Cu singurantă ar contine zaruri la oglindă, mileu la lunetă, bibelou pe cotieră, carpetă cu răpirea din serai în geamuri si bonus: ultimele 50 de albume ale lui Gută de anul acesta. Pielea de leopard pe scaune si cristalele Swarovski de pe jante ar fi desfătare pentru prietenele lor amatoare de Bamboo, Fratelli si alte locuri pentru cei cu obrazul subtire si ceafa groasă.

Care este reteta "succesului"? Simplu: nu închide niciodată geamul, nu da volumul player-ului sub 90%, aruncă pachetul de tigări pe geam după ce s-a golit, mergi doar pe linia de tramvai sau bagă-te pe banda din dreapta chiar dacă vezi că se înfundă, claxonează toate pitipoancele pe stradă, înjură toti ochelaristii slabi si toate femeile care ti se pare că te-au deranjat în trafic, taci mâlc când vezi un cocalar mai smecher ca tine si apoi, piesa de rezistentă, acuză-i de invidie pe toti care te fac tăran prost.

Cum se zice la cules de căpsuni: Adiós!

sursa: autospot.ro

VOI CE SPUNETI???

Frate :lol: Asta cu "Manele Pack" e tare rau.M-am tavalit pe jos de ras!Si mie imi place BMW,in special M3....dar n-am bani,se castiga greu fir-ar mama lor!
Seat Ibiza 1.9 SDI 2002
viewtopic.php?t=2374

Borsan

09 Iun 2009, 08:19

fratilor!!! da sunteti asa revoltati pe bmw-uri si mercedesuri c nu i`ati observat pe aia din AUDI A6 si in special PASSAT ma frailor da so umplut orau de ele ca viermii dupa ploaie! da si in afara localotatiilor tot timpu ai un passat care iti face blitzur sa te dai c doara el ii pizdos cu passatu lui TDI c bani de benzina pentru un tsi nu au !
Si ii pacat ca BMW`urile au o reputatie de "masina de cocalar cu impresii si ceafa de porc" . Eu personal daca as avea 60 000 euro primu loc in care m`as duce ar fi un showroom bmw , da....asta e unii au altii se descurca cum pot :(
CJ-90-BRS

Imagine

mususk266

09 Iun 2009, 08:26

cred ca termenul de "taran" este prost ales pentru ca se insulta o categorie de oameni care n-are nici o vina si nici o legatura cu manelistii si toti astia cu cefe late in general.
hai sa folosim termenul de "meltean" mie mi se pare mai potrivit.
Altea Freetrack - viewtopic.php?f=79&t=12288"

Fii schimbarea pe care vrei s-o vezi în jur! (Mahatma Gandhi)

Krondet

10 Iun 2009, 22:29

mmmda,
zilele trecute, in braila, mi-a taiat calea (eram cat pe ce se incalec bordura) un flacaneatza cu o dacie "tunata"...fara nici un avertisment:claxon, semnalizare, s.a.m.d
la primul semafor l-am ajuns din urma. cand a vazut ca am coborat geamul lateral, si-a pus partenera sa-i coboare si lui geamul dinspre mine...apoi s-a lasat amenintator catre mine :evil:
eu i-am zambit dulce si i-am spus "vezi ca nu-ti merge semnalizarea pe dreapta"...a ramas perplex o secunda, apoi a plecat in drumul lui...SEMNALIZAND CORESPUNZATOR.
iar shotia de langa mine a inceput sa rada..."nu esti normal" :lol: credea ca urmeaza o cearta in trafic. :blackeye:

CataLIYna
V.I.P.

10 Iun 2009, 22:55

din pacate sunt cocalari si cu Seat..mai ales Leon :(.. mi-e mila de masinutzele alea..

bogy
K.I.D

10 Iun 2009, 23:01

Eu unul nu cred ca exista marca de masina care sa nu aiba cocalarii ei. Vorba aia: "Padure fara uscaturi nu exista". La fiecare marca si model se va gasii cate unu care sa o faca de ras (intentionat sau nu). Si daca tot venii vorba de cocalarizarea marcii Seat, eu zic sa ne bucuram de faptul ca pana acum am avut numai modele lucrate cu foarte mult bun gust si de membri de exceptie. :) :D
Jegu: Black Leon 1P Sport-Up 2.0 TDI
If you have everything under control, you're driving too slow. Pickup speed!
(ex)Motan | (ex)16 Valve
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 8