Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 8

bogy
K.I.D

Re: COCALARII si masinile lor

13 Dec 2008, 22:39

Acuma nu ma intelegeti gresit, nu am vrut sa zic ca tot seferul de Mercedes sau BMW e cocalar, cunosc multi posesori de Mercedes sau BMW care dovedesc contrarul acestui fapt. Am mai adaugat un exemplu la "lista" de mai sus. Si recunosc, daca as avea banii si eu mi-as lua un BMW. Si chiar si acum mi-l doresc. Dar ati punctat bine Gabyucl si Testosul nu putem generaliza :)
Jegu: Black Leon 1P Sport-Up 2.0 TDI
If you have everything under control, you're driving too slow. Pickup speed!
(ex)Motan | (ex)16 Valve

Krondet

15 Dec 2008, 08:24

bogy scrie:
nu putem generaliza :)

EU o voi face, pentru ca:
cel de la parterul blocului are un BMW proaspat adus, si simte nevoia sa-l tureze noaptea, si sa franeze cat mai scartzitor posibil. iar cand se intalneste pe alee cu ORICE alta masina, EL este singurul care are dreptul si prioritatea.
cel din bloc cu mine, considera ca numai in curba parcarii are loc de a-si lasa masina peste noapte...chiar daca parcarea-i goala. (intamplator, merlanul, care are acum bmw, a avut inainte mercedes :drunken: )
cele mai suparatoare faruri (xenoane + ceatza) care-mi bat in retrovizoare sunt de X5
cele mai riscante depasiri pe care le-am vazut, live, au fost facute de bmw-isti.
astfel incat, voi generaliza si voi spune ca exceptiile sunt putine!
Seat Ibiza 1.4 85 Rojo Emocion
Daca ai vointa, poti sa muti si muntii din loc. Daca ai creier, ii lasi acolo, ca nu te deranjeaza.

deep

15 Dec 2008, 11:22

Can i comment can i comment ?

Am incercat sa citesc de la inceput .. tot topicul :) Si uite ca am ajuns la sfarsit si am dat click.
Nu se poate generaliza .. sunt destui oameni care au masinile mai sus mentionate datorita parintilor .. imbecili cu bani care dau pe mana copiilor cai multi si certificate de deces.
Cred ca asta e problema de obicei. Sincer .. eu nu ma simt complexat cand conduc icsu :) Tot la leon imi sta gandul .. dar absolut tot timpul :P
1.4 with strong personality & Cupra looks... called Dulfy

crysu
the yellow one

15 Dec 2008, 15:57

Apropo ... stiati ca unele modele de bemveuri si mertzane nu sunt doate cu semnalizare ... adica au ele acolo in spate tripla... dar becurile si semnalizarea din interior lipseste... stiti ceva de asta ?
Imagine
Actual: Seat Leon 1P 1.6
Poate vreodata: Altea 4 Freetrack

ace117
Membru Fondator

15 Dec 2008, 17:05

Gresit, au bec, nu au batul de pe volan. :lol:
Este o optiune pt care platesti multi bani, se numeste smecher-up! :D
VW TIGUAN TRACK & AVENUE "THE BIG FOOT" 210 CP/450 Nm - CFT stg1
EX - SEAT LEON FR "THE STEALTH KNIGHT" 218 CP/453 Nm - RBN stg1

Imagine Imagine

eddy_wtx
LowRider

15 Dec 2008, 17:16

din pachetu asta fac parte si claxonu legat la pedala de ambreaj...de cate ori pe zi foloseste ambreiaju, cam de atataea ori si claxoneaza...

The teacher
Profesoru

15 Dec 2008, 21:19

ace117 scrie:
Gresit, au bec, nu au batul de pe volan. :lol:
Este o optiune pt care platesti multi bani, se numeste smecher-up! :D

Tare rau , expresia , sincer eu sunt imun , nu prea ma freaca de ce e in jurul meu , in trafic , atata vreme cat eu sunt atent la condus , am un ritm mai alert ,nu am timp de cocalari manelisti sau altii , nu am specimene in zona adiacenta locuintei , in schimb noul trend cu bimere sau mertzane l-au furat chinezii care locuiesc in zona ........?????? :D

bogy
K.I.D

15 Dec 2008, 21:25

Norocos om esti daca n-ai specimene pa langa locuinta. :)
Jegu: Black Leon 1P Sport-Up 2.0 TDI
If you have everything under control, you're driving too slow. Pickup speed!
(ex)Motan | (ex)16 Valve

The teacher
Profesoru

15 Dec 2008, 23:42

bogy scrie:
Norocos om esti daca n-ai specimene pa langa locuinta. :)

Da , asa e , stau intr-o zona evitata de cei despre care vb. , este un cartier linistit , sunt un norocos recunosc , dar nici nu ma stresez de ei , recte cocalarii , ei cu treaba lor eu cu a mea , atat timp cat nu ma deranjeaza , nici eu nu o fac , si crede-ma Bogy nu prea au cum , eu merg tare , deci nu-i vad , merg cu muzica tare , deci nu-i aud , cu ce sa ma deranjeze , cred ca li se da prea mare importanta , ignore si ati rezolvat

Krondet

17 Dec 2008, 09:17

crysu scrie:
Apropo ... stiati ca unele modele de bemveuri si mertzane nu sunt doate cu semnalizare ... adica au ele acolo in spate tripla... dar becurile si semnalizarea din interior lipseste... stiti ceva de asta ?

AAAAASTA era problema?
ma miram eu de mertzul care m-a urma aseara...indiferent de ce curbe faceam si cate intersectii traversam, atat cat a fost in urma mea, cat si dupa ce m-a depasit, nu semnaliza schimbarea de directie, neam. Ma gandeam sa-i fac semn, sa-l avertizez ca are vreo defectiune electrica :twisted:
Daca ai vointa, poti sa muti si muntii din loc. Daca ai creier, ii lasi acolo, ca nu te deranjeaza.

Gabyucl
zuly

17 Dec 2008, 10:26

Krondet nu prea inteleg ce vrei sa zici cu semnalizarea...ca astia cu mercedes nu stiu sau nu au semnalizatoare...pai ce u semnalizezi la orice schimbare de diretie????si faza ca te urmareai cu un mercedes...oau ce smecher esti...te admir sincer :)))))))))))))) :lol: :lol: :lol: :lol: mai vezi asa specimene pe magheru sambata seara,se pun la semafor langa masini clar mai tari si mai frumoase,baga putina viteza pana la urmatorul si dupa ii auzi" frate l am facut aseara pe unul cu mercedes,muci,eu cu dacia mea...." :lol: :lol: :lol: :lol: parerea mea e ca si astia sunt cocalari :lol: :lol: ...
Seat Leon 1.9 TDI-under construction ;)

Nu lucrez in weekend, si nici in zilele care se termina in "i".

Krondet

17 Dec 2008, 11:35

Gabyucl scrie:
Krondet nu prea inteleg ce vrei sa zici cu semnalizarea...ca astia cu mercedes nu stiu sau nu au semnalizatoare...pai ce u semnalizezi la orice schimbare de diretie????si faza ca te urmareai cu un mercedes...oau ce smecher esti...te admir sincer :)))))))))))))) :lol: :lol: :lol: :lol: mai vezi asa specimene pe magheru sambata seara,se pun la semafor langa masini clar mai tari si mai frumoase,baga putina viteza pana la urmatorul si dupa ii auzi" frate l am facut aseara pe unul cu mercedes,muci,eu cu dacia mea...." :lol: :lol: :lol: :lol: parerea mea e ca si astia sunt cocalari :lol: :lol: ...

Da, eu semnalizez orice schimbare de directie, ca sa stie si ceilalti participanti la trafic la ce sa se astepte, si sa conduca linistiti....parerea mea!
Sa inteleg ca pe strazi cu sens unic, ori in panta cu o singura banda pe sens la ore de varf, tu care ai motor de 1.9, esti in stare sa te urci pe trotuar ori sa-l impingi in decor pe cel cu dacia din fatza, eventual faci si niste depasiri in curba, doar ca sa-ti arati muschii???
aaah, deci tu esti din cel care semnalizeaza dreapta, cand intra in intersectie sa vireze la stanga????

marian_iam
V.I.P.
Subiect Autor

17 Dec 2008, 12:23

aloo baieti!
mai usor ... nu va ambalati!
gata cu offtopicul si sper sa nu mai existe contre!
multumesc!
Si nu caut sa-ti demonstrez, era o simpla figura, deci nu ma lua-n nume de rau ca te iau in ..... brate!!!
Noi ... Bem, Fumam, Tusim, Ranjim ... asta facem pana murim ...
Opel Astra GSI
Ceasuri Barbatesti de de Dama http://www.casaceasurilor.ro

Gabyucl
zuly

17 Dec 2008, 15:36

Krondet scrie:
Gabyucl scrie:

Da, eu semnalizez orice schimbare de directie, ca sa stie si ceilalti participanti la trafic la ce sa se astepte, si sa conduca linistiti....parerea mea!
Sa inteleg ca pe strazi cu sens unic, ori in panta cu o singura banda pe sens la ore de varf, tu care ai motor de 1.9, esti in stare sa te urci pe trotuar ori sa-l impingi in decor pe cel cu dacia din fatza, eventual faci si niste depasiri in curba, doar ca sa-ti arati muschii???
aaah, deci tu esti din cel care semnalizeaza dreapta, cand intra in intersectie sa vireze la stanga????

:lol: :lol: :lol: esti amuzant sincer,insa eu te am "contrat" la subiect,nu inteleg ce legatura are ce am zis eu cu sensul unic si cu panta :lol: :lol: :lol: :lol: nu te grabi sa imi raspunzi,ai grija acolo sa nu te faca cumva vreun bmw sau mercedes ca ma faci de ras :lol: :lol: :lol: :lol:

Scuze marian dar nu suntem offtopic atata timp cat discutam despre mercedes si bmw
Seat Leon 1.9 TDI-under construction ;)

Nu lucrez in weekend, si nici in zilele care se termina in "i".

marian_iam
V.I.P.
Subiect Autor

17 Dec 2008, 15:45

nu este vorba de bmw sau mercedes ci despre contre!
sper sa o lasati asa. daca o sa continuati o sa va aduca mosu niste avertismente!
Si nu caut sa-ti demonstrez, era o simpla figura, deci nu ma lua-n nume de rau ca te iau in ..... brate!!!
Noi ... Bem, Fumam, Tusim, Ranjim ... asta facem pana murim ...
Opel Astra GSI
Ceasuri Barbatesti de de Dama http://www.casaceasurilor.ro
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 8