Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 8

Florin&David
JAF

05 Sep 2008, 21:09

Chiar nu inceram sa etichetam merc si bavarezu' ca fiind masina exclusiv pentru cocalari, manelari, ... etc.
Faza este ca incepi sa le asociezi la imagine cu ei. Si in videoclipuri nu vezi deca genul asta de masini. Si de aici iese ce tot acest ... prost gust. Mai rau este ca uni ii imita si se cred si ei "Barosani", "Smenari" ca are mercedez, aur , parai, femei gramada. :? Majoritatea sunt foarte tineri.
Pe telefoanele lor cu memory card gasesti cel putin 5 albume de manele.
FIAT 500 - 1.4/100 CP, B 38 RUP
SEAT LEON - 1.4/86 CP, CT 50 DAB

Imagine

ace117
Membru Fondator

05 Sep 2008, 21:20

Un X6 mi-as lua si eu!Cu un motor mare! :wink:
VW TIGUAN TRACK & AVENUE "THE BIG FOOT" 210 CP/450 Nm - CFT stg1
EX - SEAT LEON FR "THE STEALTH KNIGHT" 218 CP/453 Nm - RBN stg1

Imagine Imagine

SpDlicious
DIV

08 Sep 2008, 19:46

Marian, ti-ai facut parerea asta pentru ca doar in romania vezi asa ceva..cu jegosii plini de haur pa' ei traite-ar neamu' la bmw si mercedes, de ce? e simplu, ca majoritatea din ei au banet...de ce? iti raspunzi si tu singurel la intrebarea asta, in schimb in usa, in belgia, in franta, in anglia, cine are mercedes sau bmw, e vazut cu ochi foarte diferiti fatza de imaginea de la noi din romanica, sincer, si eu mi-as lua un S klasse, sau un seria 7...si am sa iti spun si de ce, pai foarte simplu, s klasse e o masina de lux, cum ar spune unu altu'..sunt oameni si oameni, unii prefera lux, altii sport...spre exemplu as prefera un m3 decat o cupra, as prefera un c 32 amg decat o cupra, as prefera un seria 3 deact un leon...intr-adevar e si pretul si intretinerea lor mult mai apasat/a la mertz sau bemveu' dar si caliatea-i pe masura. Pe de alta parte n-as prefera nici c32-u nici m3-u ca acum deja s-a cam umplut' romanica noastra scumpa de ele...asta e parerea mea proprie si persoanala..
:)

marian_iam
V.I.P.
Subiect Autor

08 Sep 2008, 21:57

ai dreptate ... numai la noi e asa ...
in afara nici urma ...
dar din pacate ... traiesc in romania ... nu afara!
Si nu caut sa-ti demonstrez, era o simpla figura, deci nu ma lua-n nume de rau ca te iau in ..... brate!!!
Noi ... Bem, Fumam, Tusim, Ranjim ... asta facem pana murim ...
Opel Astra GSI
Ceasuri Barbatesti de de Dama http://www.casaceasurilor.ro

Testosul

09 Sep 2008, 07:52

In afara toata lumea stie exact ce masina i se potriveste. Si intr-adevar, intr-o masina de lux afara se pot vedea oameni care chiar se potrivesc cu masina respectiva, iar intr-o masina sport de cele mai multe ori tineri.
In Romania lumea care are bani vrea sa se vada cu ochiul liber acest lucru si epateaza in cele mai variate moduri.

marian_iam
V.I.P.
Subiect Autor

10 Sep 2008, 10:42

eu unul, i-as expulza din aceste masini ... direct pe craca ... inapoi in habitatul lor ... stolul si din nou, craca!
Si nu caut sa-ti demonstrez, era o simpla figura, deci nu ma lua-n nume de rau ca te iau in ..... brate!!!
Opel Astra GSI

Testosul

10 Sep 2008, 11:56

Ca la Teleenciclopedia :wink:

TIBI

10 Sep 2008, 16:32

marian_iam scrie:
eu unul, i-as expulza din aceste masini ... direct pe craca ... inapoi in habitatul lor ... stolul si din nou, craca!

daca i-am duce la pol sau in desert...asa ca sa ni se faca dor de ei :twisted:
SEAT LEON_2.0tdi BKD 140cp+

huse piele schimbator

Florin&David
JAF

13 Sep 2008, 12:32

Astazi l-am vazut pe tipul care apare in prima strofa la "DE ZIUA TA" by Parazitii.

" Esti un jegos, cu lant de aur la gat si creieru' gol
Ai un seria 5 plescai mentol
Mor femeile dupa tine
Fa-ti un control ..."

Mana pe geam j'umate sa se vada bratariile de aur, cesul by Rolecs Gorbaciov si scana pe toata lumea sa vada ci ii ghiceste melodia din masina, by Gutza cred.
FIAT 500 - 1.4/100 CP, B 38 RUP
SEAT LEON - 1.4/86 CP, CT 50 DAB

Imagine

Soche
E L F

13 Sep 2008, 15:58

foarte buna piesa de la Parazitii pt exemplificarea acestei noi rase in romania :)) Si te miri ca sunt atatea accidente? Coboara din caruta direct in BMW sau Audi, ca doar astea sunt masinile lor preferate...
Seat Ibiza 1.4 TDI 70 cp, emocion red -> viewtopic.php?f=33&t=671&start=0

marian_iam
V.I.P.
Subiect Autor

09 Oct 2008, 07:07

so... azi dimineata la ora 7 fara 15 minute ... pe la razoare .... aveam in fata un logan ...
si cum dormeam eu in dreapta ... vad o luminita alba, prin luneta loganului, pe bordul lui!
belesc ochii mai bine ... si pe cine vad eu la prima ora ... joi dimineata...
Pe GUTA... pe Denisa si pe alt interpret de slagare!!!

Deci cum frate, sa-ti incepi ziua ... cu videoclipuri de manele ...???
Adevarul e ca trebuia sa evolueze baiatu! nu-i mai ajungeau vocile ... a tinut mortis sa-i si vada ...

Si uite asa mi s-a dus pe ...... un inceput de dimineata care parea sa fie ok!!!
Opel Astra GSI

bogy
K.I.D

Re: COCALARII si masinile lor

13 Dec 2008, 17:17

Intradevar e pacat ce au ajuns sa fie 2 dintre masinile foarte performante ale lumii. Vad si prin Turda destule bemveuri se mertane conduse de astfel de indivizi. Cel mai bun exemplu: un vecin. E exact modelul tipic de cocalar. Poarta si pe timp de iarna niste ochelari de soare D&G mari cat palma mea, are un lant de aur la gat la fel de mare ca si cel pe care il face tata in atelierul sau, singura diferenta e ca tata face lant comercial nu bijuterii, mai tot timpul umbla cu cate 2-3 tipe care lasa dara de parfum dupa ele, de simti mirosul si la 5 m in spatele lor, conduce un Mercedes alb, normal, si nu stie sa parcheze!!! Lasa masina in mijlocul aleii si mai tot timpul paralel cu garajul lui tata. Mai prinde tata unele seri in care se chinuie sa bage masina in garaj pt ca individu isi lasa masina in mijlocul drumului. Si nu e o alee foarte mica, pot circula 2 masini pe sensuri diferite fara probleme, iar el blocheaza totul. Si colac peste pupaza nr mai e si COC :shock: Sa mai comentezi ceva. Imi pare rau ca masina trebuie sa-i indure non-talentul in materie de condus...
Jegu: Black Leon 1P Sport-Up 2.0 TDI
If you have everything under control, you're driving too slow. Pickup speed!
(ex)Motan | (ex)16 Valve

Gabyucl
zuly

13 Dec 2008, 22:21

nu putem generaliza acest lucru...cine are bmw si mercedes e cocalar....,ca ei prefera masinile astea asta e altceva....cine nu le prefera sincer ori e dobitoc ori cretin...parerea mea sincera si personala ;)
si in romania mai e faza ai mercedes,stai in fata...duceti va la cafenelele din romana care au puse ilegal fiare pe locurile de parcare"platite de ei,cica".....cu masina voastra si cu un mercedes....sincer le am incercat personal pe amandoua...si tare bine a fost a doua varianta...parcat exact in fata,condus la masa...perfect...
asta e romania...n ai ce sa ii faci...data dreaq :))))))))))))))
Seat Leon 1.9 TDI-under construction ;)

Nu lucrez in weekend, si nici in zilele care se termina in "i".

Testosul

13 Dec 2008, 22:32

Gabyucl scrie:
nu putem generaliza acest lucru...cine are bmw si mercedes e cocalar....,ca ei prefera masinile astea asta e altceva....cine nu le prefera sincer ori e dobitoc ori cretin...parerea mea sincera si personala ;)
si in romania mai e faza ai mercedes,stai in fata...duceti va la cafenelele din romana care au puse ilegal fiare pe locurile de parcare"platite de ei,cica".....cu masina voastra si cu un mercedes....sincer le am incercat personal pe amandoua...si tare bine a fost a doua varianta...parcat exact in fata,condus la masa...perfect...

E adevarat ce spui tu, insa aceste intimplari sunt inclusiv alimentate de noi intr-un fel sau altul. Trebuie schimbate mentalitati, este greu dar nu imposibil sa explici multora ca nu masina face pe om ci omul pe ea.

Gabyucl
zuly

13 Dec 2008, 22:38

Testosul scrie:
Gabyucl scrie:

E adevarat ce spui tu, insa aceste intimplari sunt inclusiv alimentate de noi intr-un fel sau altul. Trebuie schimbate mentalitati, este greu dar nu imposibil sa explici multora ca nu masina face pe om ci omul pe ea.

Sunt perfect de acord cu ceea ce spui tu ;)
Seat Leon 1.9 TDI-under construction ;)

Nu lucrez in weekend, si nici in zilele care se termina in "i".
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 8