Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

dany19940
Moderator

Re: My Leon ;-)

23 Noi 2011, 08:43

Sa-l stapanesti sanatos! Vrei sa spui ca nu ai deloc cele din ce ai inconjurat cu rosu in poza? Am eu ceva din ele, am indicat cu sageti galbene. Doar sa masori diametrul clapetei de acceleratie, pentru ca sunt 2 variante constructive la carcasa filtrului.
Imagine
Toledo 1M/AUS/1,6/16V /115CP midnight blue metallic
Arosa 6H/AUB/1,4/16V/107CP rosu

"I didn't mod my car to be faster/better than other cars, I modded my car so its faster/better than it was before the mod"
"When events test men, angels then appear" - Cand timpurile ii pun la incercare pe oameni, atunci apar ingerii...

BH-1M-MRS

23 Noi 2011, 12:34

Bun venit! tu sa fi multumit de ea :bounce: , in rest :drive fara incidente si reaparatii cat mai putine!

crazy
Subiect Autor

23 Noi 2011, 13:41

dany19940 scrie:
Sa-l stapanesti sanatos! Vrei sa spui ca nu ai deloc cele din ce ai inconjurat cu rosu in poza? Am eu ceva din ele, am indicat cu sageti galbene. Doar sa masori diametrul clapetei de acceleratie, pentru ca sunt 2 variante constructive la carcasa filtrului.
Imagine

Nu am filtru, defapt e unul da e pus de forma, nu e al ei, iar furtunu ala primu ala mare care pleaca din bot, e rupt si e pus de foruma nu e al ei.

dany19940
Moderator

26 Noi 2011, 20:28

Imagine

Imagine
Despre astea ziceam eu. Ca sa vezi daca se potrivesc la tine, masoara gatul clapetei de acceleratie pe exterior, sa vedem daca intra in gaura carcasei filtrului(piesa care e intoarsa in poza) - in gaura aia cu garnitura de cauciuc.

"I didn't mod my car to be faster/better than other cars, I modded my car so its faster/better than it was before the mod"
"When events test men, angels then appear" - Cand timpurile ii pun la incercare pe oameni, atunci apar ingerii...

crazy
Subiect Autor

27 Noi 2011, 13:39

dany19940 scrie:
Imagine

Imagine
Despre astea ziceam eu. Ca sa vezi daca se potrivesc la tine, masoara gatul clapetei de acceleratie pe exterior, sa vedem daca intra in gaura carcasei filtrului(piesa care e intoarsa in poza) - in gaura aia cu garnitura de cauciuc.

Dap mersi. Am gasit la dezmembrari luni ma duc sa o iau.

Inca ceva, vreau sa schimb boxele de pe ea.. la voi boxele sunt tot nituite? Ale mele sunt prinse cu nit-uri nu suruburi. Cele din fabrica ma refer

dany19940
Moderator

27 Noi 2011, 15:28

Da, toate sunt prinse asa. Daca cele cu care vrei sa le inlocuiesti nu sunt originale, va trebui sa cauti distantiere, de plastic sau facute din lemn, pentru fixarea celor noi. Daca nu le pui asa, geamul va lovi magnetul difuzorului cand il cobori. Si va trebui sa etansezi cu silicon intre suport si tabla pe care il fixezi, altfel iti va intra apa in masina pe acolo la ploaie, caz cunoscut la toate masinile din gama.

crazy
Subiect Autor

27 Noi 2011, 16:43

Am inteles mersi frumos...
Acum daca ma puteti ajuta cu o informatie un site de unde as putea cumpara niste piese? Recomandati ceva ?

Am nevoie de:

- placute frane fata/spate
- bucsi spate brat
- flanse telescop
- burduf planetara
- role accesori
- capac distributie