Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

olyndor
Subiect Autor

leonul meu, "cel mai tare din parcare"

16 Oct 2011, 21:07

salll tuturor iubitorilor de leon, ii detin cei 150 de caluti de aproximativ un an dar nu am avut ocazia sa va fac cunostiinta cu el, pt inceput e nascut in februarie 2003, e un 1,9 tdi poreclit ARL 150 cp 320 nm, manuala 6 viteze, incaltat cu 225/45/17, cu distantoare de 2,0 e o frumusete nu las schimba pt nimic in lume si nici sa i imblanzesc cei 150 cai la care ma gandesc sa ii inmultesc cun soft, dar astept sfaturi de la cunoscatori, e o placere sa ii conduc pe orice drum si oricand, o masina adevarata si sa fim mandrii cu asa bestie
Imagine
ImagineImagineImagineImagineImagine

olyndor
Subiect Autor

Re: leonul meu, "cel mai tare din parcare"

16 Oct 2011, 21:19

Imagine
I love TDI [color=#000000]POWER[/color]

gamer555
ClubSEAT Admin

16 Oct 2011, 21:25

in primul rand, bine ai venit "oficial" in clubseat ! :hi

masina este foarte frumoasa, bineinteles un ARL este o masina deosebita, dar bara fata este una deosebita si da foarte bine pe ea. imi facea si mie cu ochiul pe vremea cand aveam 1M, dar pe culoarea asta este chiar super.
cu luminile de sub masina si cu acel tdi power din compartimentul motor cred ca e un pic exagerat, dar probabil ca esti foarte incantat de performante :tongue ce-i drept, ai si de ce, si iti spun ca daca ii faci si un chip tuning, o sa te surprinda si incante si mai tare ! mai ales ca ai spus mai demult ca motorul e nou practic, schimbat recent, chiar nu ai niciun motiv sa nu faci soft.

intrebai de ARLul lui puputavi, cel mai bine iti spune el, dar parca avea puterea aceea din soft si evacuare. am vazut ca tu ai si admisie custom, dar aici unii spun ca nu ar fi un mare castig la diesel, ba chiar sunt si pareri impotriva.

felicitari si pentru stickerul mare de pe spate, poate faci rost de sigla exacta a clubului :hi

bafta si km fara probleme :drive

bibixxx

16 Oct 2011, 21:27

Bine ai venit in ClubSeat.Draguta masina imi place mult bara fata si subwooferul

mususk266

16 Oct 2011, 21:32

bine ai venit.
frumoasa masina, sa te bucuri de ea.
Altea Freetrack - viewtopic.php?f=79&t=12288"

Fii schimbarea pe care vrei s-o vezi în jur! (Mahatma Gandhi)

Roger
Moderator

16 Oct 2011, 22:05

Frumos exemplar si un pic personalizat.
Sa-l stapanesti sanatos :cheers

olyndor
Subiect Autor

16 Oct 2011, 22:16

Imagine

Imagine

olyndor
Subiect Autor

16 Oct 2011, 22:21

nu vreau sa fiu prea tupeist dar ce are tdi power de pe motor? mi se pare ca da chiar bine, iar luminile am buton separat si am facut senzatie cu ele .....pe cuvant, cineva a zis ca ii place subul, e tare rau ground zero spl il iubesc dar mai tare iubesc masina si il vand ca nu ma abtin sa tin muzica incet si incep sa imi zdroncane plasticele de la interior de la vibratiile mari

olyndor
Subiect Autor

16 Oct 2011, 22:24

de motor sunt multumit pana la dumnezeu, trage de rupe inca de la turatii joase si agil, inca de cand calci pedala simti imediat cum zvagneste in comparatie cu noul 2,0 tdi de pe 1p care nu imi place deloc, iar sub 2100 rpm e MORT

Roger
Moderator

16 Oct 2011, 23:04

Bara fata este una stock, modificata. Doar partea din mijloc o tradeaza.
ARL-ul este premiant la capitolul performata :hi
Nici pe mine nu ma incanta acele lumini, dar probabil ca pana la o anumita varsta fac senzatie, dupa care schimbi la loc pe lampi =)))
La motor puteai sa scrii si Ninja Karate Comando ca nu e relevant. Conteaza ce e sub capacul ala si cum exploatezi masina.
Care e treaba cu numerele? Stai in Italia?
Una peste alta, ai o masina de invidiat. Bravo :hi

gamer555
ClubSEAT Admin

16 Oct 2011, 23:11

nu lua in nume de rau comentariul meu despre acel scris, important e ca-ti place tie. cat despre comparatia cu 2.0 tdi de pe 1p, ai ceva dreptate in legatura cu raspunsul sub 2100 rpm. eu (care am un 2.0 tdi) oricum evit sa o calc sub 2100-2200 pentru ca nu este indicat, nu e incarcata turbina si la talpa cand masina e "subturata" o fortezi inutil. chiar n-am apucat sa ma plimb cu un ARL stock si sa ii dau in el cum as vrea ca sa am o parere pertinenta, dar ti-as arata tie cum merge un 2.0 softat si iti pot garanta doua lucruri : 1. o sa iti schimbi parerea proasta despre motor, si 2. o sa fugi sa iti faci si tu soft :roll:

:hi :cheers

* roger : nu cred ca bara este una stock modificata, imi pare una custom in totalitate. tin minte ca am analizat daca sa cumpar sau nu o astfel de bara pt 1M, se gaseau pe ebay.de, din pacate nu tin minte producatorul

olyndor
Subiect Autor

16 Oct 2011, 23:29

da aveti dreptate cu luminile sub ea, e firesc am 22 de ani, si stau in italia dar tot roman sunt si mor, de 2.0 tdi stiu cum merge si nu vb din auzite, mama are unu si il conduc des, il cunosc bine, si cu soft nus cum e ca nu am mers cu un 2,0 tdi softat dar zic ca e mort la turatii joase in comparatie cu a mea care de la 1400 rpm o calc si simti in secunda urmatoare cum pleaca in forta, nu fac asa des ca nu e bine, dar in fond zic e foarte agil, iar la 2600 daca calc brusc aceleratia te tranteste in scaun si te tine asa pana pe la 160 la ora

olyndor
Subiect Autor

16 Oct 2011, 23:31

filtrul de aer bmc nu cred ca face ceea ce zic vanzatorii dar ceea ce stiu din propria experienta e ca face un sunet deosebit

Roger
Moderator

16 Oct 2011, 23:33

* roger : nu cred ca bara este una stock modificata, imi pare una custom in totalitate. tin minte ca am analizat daca sa cumpar sau nu o astfel de bara pt 1M, se gaseau pe ebay.de, din pacate nu tin minte producatorul

ntz, e OEM modificata
Zonele marcate sunt identice cu orice bara de FR/TS
Imagine

gamer555
ClubSEAT Admin

16 Oct 2011, 23:48

am gasit si eu cu cine sa ma contrazic pe teme de 1M :roll: am sa iti dau dreptate, am cautat pe ebay si bara de care spuneam eu se aseamana, dar nu e la fel. dar rezultatul pe masina lui olyndor este unul foarte misto !