Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

Testosul
Subiect Autor

Discount Shopping sau cele mai tari Outlet Stores din Europa

28 Aug 2008, 09:12

Deschid acest topic pentru a discuta si impartasi despre cele mai bune outleturi din Europa pe care le-am vizitat.
Am sa incep eu prin a demonta mitul Parndorf care desi ma asteptam sa-l gasesc foarte tare, m-a dezamagit complet. De ce? Pentru ca preturile nu sunt exatrordinar de mici si pentru ca este o foarte mare imbulzeala si de aici marfa prost aranjata la rafturi, samd.
Am fost si la SCS (Shopping Center Sud), care se prezinta ca un mall foarte mare si cand spun foarte mare ma refer la faptul ca in 5 ore abia am reusit sa vad parterul. Particularitatea acestui mall este ca (cel putin asa se spune) toti chiriasii de acolo au pus mina de la mina si au cumparat cladirea, astfel incat nu mai platesc chirie si de aici preturi foarte bune. Am cumparat multe lucruri de aici.
Am lasat la sfarsit un outlet care m-a surprins pozitiv din toate punctele de vedere. Se numeste Premier Outlet Center si este linga Budapesta. Se prezinta in mare cam ca si Parndorf-ul, 90% aceleasi branduri, iar preturile cu 15-20% mai mici ca la Parndorf. Pot sa va spun ca aici am cheltuit foarte multi bani pe lucruri foarte ok si branduri foarte bune.
Asteptam si parerile si experientele voastre legate de aceste Outleturi.

eddy_wtx
LowRider

28 Aug 2008, 10:16

La Parndorf merita doar cand sunt lichidari de stocuri, la sfarsitul seonului, atunci sunt discounturi mari. Altfel, nu are rost...

Testosul
Subiect Autor

28 Aug 2008, 11:15

Eu am fost la Prndorf in una din cele doua perioade de reduceri ale lor si anume prin iulie si tot nu m-au convins.

Testosul
Subiect Autor

17 Sep 2008, 15:41

Inca un outlet cepare interesant situat in Budapesta este GL Outlet. Este ceva mai mic decat Premier Outlet Center.
Iata si un link in engleza:
http://www.gloutlet.hu/index.php?page=location&lang=eng

The teacher
Profesoru

19 Sep 2008, 17:56

Astept sa -l deschida pe ala de A1 , decat sa bat 800 de km. , cel putin acum , .............., in Turcia erau praf toate .....................praf , de praf

Florin&David
JAF

19 Sep 2008, 19:26

Cele mai tari magazine si discount-uri vazute de mine vre-o data sunt in Olanda. Amsterdam & Rotterdam my LOVE.
Dovada: 2 perechi pantof sport PUMA 75 euro.

ImagineImagine
FIAT 500 - 1.4/100 CP, B 38 RUP
SEAT LEON - 1.4/86 CP, CT 50 DAB

Imagine

Testosul
Subiect Autor

19 Sep 2008, 22:02

cristi61 scrie:
Astept sa -l deschida pe ala de A1 , decat sa bat 800 de km. , cel putin acum , .............., in Turcia erau praf toate .....................praf , de praf

Si eu macar de curiozitate, dar fii convins Cristi ca nu vei vedea ce este afara.

Smokerson

14 Oct 2008, 12:37

http://photobloggr.com/Christopher%20Ch ... -Mall.html

Galerian din Stockholm.....la suprafata doar parter , dar mai are 2 nivele, conectate cu 4 cladiri de vizavi....este absolut superb si au preturi f f f bune, mai ales in sezonul de reduceri
Squirrels are just rats in cuter outfits!!