Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 34

georges

22 Sep 2008, 17:54

ace117 scrie:
Testosul scrie:
Cel mai in masura sa-ti raspunda la aceasta intrebare este colegul Ace117, care pe masina sa a avut Power Box.

Powerbox-ul trebuie cautat in apropierea mufei de diagnoza, prins undeva langa motor sau acumulator (trebuie alimentat de la curent). este o cutie neagra cat un telefon mobil mai maricel.

merci , o sa ma uit maine. normal ar trebui sa fie in partea din dreapta a compartimentului motorului nu?

Ciosmi

22 Sep 2008, 18:16

georges scrie:
ace117 scrie:
Testosul scrie:
Cel mai in masura sa-ti raspunda la aceasta intrebare este colegul Ace117, care pe masina sa a avut Power Box.

Powerbox-ul trebuie cautat in apropierea mufei de diagnoza, prins undeva langa motor sau acumulator (trebuie alimentat de la curent). este o cutie neagra cat un telefon mobil mai maricel.

merci , o sa ma uit maine. normal ar trebui sa fie in partea din dreapta a compartimentului motorului nu?

Dap :wink:

georges

23 Sep 2008, 21:16

m-am uitat peste tot si nu am gasit nimic :( mufa de diagnoza care este? are cineva o poza? ca am mai multe mufe pe acolo

BALTAZAR2003
Moderator

23 Sep 2008, 22:00

Mufa se afla in spatele spatiului de depozitare din stanga soferului.
Scoti afara acel sertar si o sa vezi mufa.
Cordoba Fever + Fresc, 1.4l/86Cp, 2008, Rosu Emocion
Imagine

The teacher
Profesoru

Re: Chip Tuning/Resoftare - Impresii/Pareri pro si contra

23 Sep 2008, 22:08

Testosul scrie:
cristi61 scrie:
Testosul scrie:
Deschid acest topic pentru ca de ceva vreme fac un market research in ceea ce priveste resoftarea insa deocamdata nu sunt foarte hotarit sa o fac masinii mele. De ce? Pentru ca inca nu m-a convins nimic din ce am citit sau nimeni din cei care fac ca merita intr-adevar. Apelez si la opiniile voastre mai ales ca sunt ceva membri care deja au bagat steroizi in motoarele lor si ne pot da mai multe detalii.

Parca , am mai vb la o bere despre asta , dar , te intreb nu-ti ajung asyia pe dare ii ai , ce merita intradevar la tine doar cuplu, care e asa cum e la benzinare, dar , intreb , nu-s suficienti caii, iepele, manjii sau cum vrei sa le zici, ca nu te vad sa te dai cu baietii........... :wink:

Da Cristi, intr-adevar, pot spune ca am trecut de acea perioada a tineretii teribiliste cand aveam nevoie de bani de bere.....ma gandeam doar asa pur si simplu....stii tu baietii aia de la semafor cu ochelari de aia "marfa de marfa", care se uita de sus la tine....e frumos cateodata sa-i lasi cu ochelarii-n soare.... :shock:

Man , lucrez la ochelari ce dracu , iti fac unii de nu a auzit Romania de ei, ........si faci p... pe ei si cu masina si cu ochelari daca vrei :lol:

Edit: Am pus niste puncte stii tu unde, ca sa nu zica lumea ca suntem triviali. :wink:

georges

23 Sep 2008, 22:12

Ok, merci inca o data. Acum nu stiu ce sa cred, ori a zis la misto ca masina are power box ( ceea ce nu cred ) ori a fost scos inainte de vanzarea masinii, ori nu stiu eu unde sa ma uit

BALTAZAR2003
Moderator

23 Sep 2008, 22:20

ImagineImagine

Mufa mov este cea de diagnoza
Cordoba Fever + Fresc, 1.4l/86Cp, 2008, Rosu Emocion
Imagine

Testosul

24 Sep 2008, 08:13

cristi61 scrie:
Testosul scrie:
cristi61 scrie:
Testosul scrie:
Deschid acest topic pentru ca de ceva vreme fac un market research in ceea ce priveste resoftarea insa deocamdata nu sunt foarte hotarit sa o fac masinii mele. De ce? Pentru ca inca nu m-a convins nimic din ce am citit sau nimeni din cei care fac ca merita intr-adevar. Apelez si la opiniile voastre mai ales ca sunt ceva membri care deja au bagat steroizi in motoarele lor si ne pot da mai multe detalii.

Parca , am mai vb la o bere despre asta , dar , te intreb nu-ti ajung asyia pe dare ii ai , ce merita intradevar la tine doar cuplu, care e asa cum e la benzinare, dar , intreb , nu-s suficienti caii, iepele, manjii sau cum vrei sa le zici, ca nu te vad sa te dai cu baietii........... :wink:

Da Cristi, intr-adevar, pot spune ca am trecut de acea perioada a tineretii teribiliste cand aveam nevoie de bani de bere.....ma gandeam doar asa pur si simplu....stii tu baietii aia de la semafor cu ochelari de aia "marfa de marfa", care se uita de sus la tine....e frumos cateodata sa-i lasi cu ochelarii-n soare.... :shock:

Man , lucrez la ochelari ce dracu , iti fac unii de nu a auzit Romania de ei, ........si faci p... pe ei si cu masina si cu ochelari daca vrei :lol:

Edit: Am pus niste puncte stii tu unde, ca sa nu zica lumea ca suntem triviali. :wink:

Ai si tu dreptate, ce sa zic acum...dar macar ne documentam, cat traim invatam si aflam lucruri, nu?

Copakbana13

Chip Tuning

01 Noi 2008, 21:21

Si-a pus cineva asa ceva? Cati cai putere a reusit sa scoata in plus? Merita?
Cea mai buna masina e....MASINA TA!!!

Imagine

marian_iam
V.I.P.

01 Noi 2008, 21:39

da-i o cautare si vie afla!
Si nu caut sa-ti demonstrez, era o simpla figura, deci nu ma lua-n nume de rau ca te iau in ..... brate!!!
Noi ... Bem, Fumam, Tusim, Ranjim ... asta facem pana murim ...
Opel Astra GSI
Ceasuri Barbatesti de de Dama http://www.casaceasurilor.ro

Florin&David
JAF

01 Noi 2008, 22:02

O mana de ajutor nu strica niciodata. http://www.clubseat.eu/viewtopic.php?p= ... =rbn#22825
Eu zic ca merita.
Incerc sa refac echipa de minim 5 masini sa il invitam iarasi pe Rabanne la Constanta. :P
FIAT 500 - 1.4/100 CP, B 38 RUP
SEAT LEON - 1.4/86 CP, CT 50 DAB

Imagine

Copakbana13

Scuze

01 Noi 2008, 22:32

Imi cer scuze...nu am stiut ca mai este un topic despre asta!
Cea mai buna masina e....MASINA TA!!!

Imagine

Testosul

01 Noi 2008, 23:34

Se muta la Performance Tuning

mihai.leibovici

19 Dec 2008, 15:51

Salut
Am si eu un Leon 1,6 102 CP achizitionat anul asta in octombrie...nu am reusit sa fac decat 2000 Km cu el si incep sa imi dau seama ca doresc ceva mai mult de la masina ( nu stiu daca tine de faptul ca inca este in perioada de rodaj ).
spuneti-mi si mie care este adresa celor de la Rabanne si cam cat costa acesta resoftare.

Merci!

Testosul

19 Dec 2008, 16:27

mihai.leibovici scrie:
Salut
Am si eu un Leon 1,6 102 CP achizitionat anul asta in octombrie...nu am reusit sa fac decat 2000 Km cu el si incep sa imi dau seama ca doresc ceva mai mult de la masina ( nu stiu daca tine de faptul ca inca este in perioada de rodaj ).
spuneti-mi si mie care este adresa celor de la Rabanne si cam cat costa acesta resoftare.

Merci!

Te rog frumos sa cauti aceasta informatie la sectiunea Bazar. Acolo vei gasi toate informatiile de care ai nevoie.
Acesta este un topic de impresii si pareri pro si contra.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 34