Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

kmihai
Subiect Autor

bug shield

09 Sep 2011, 13:03

stie cineva de unde se poate procura asa ceva

Imagine

as fi interesat pt altea mea dar tot ce am gasit a fost pt masini care se comercializeaza in state....
tot timpul am "admirat" oamenii mici cu ego-uri mari...grav e cand vaca care s-a suit in copac uita de unde a plecat.

badganaflee
V.I.P.

Re: bug shield

09 Sep 2011, 18:47

Eu am vazut doar ceva din piela, dar nu e combinatie. Asa de plastica, nu stiu.

kmihai
Subiect Autor

09 Sep 2011, 20:18

aia de piele(vorba vine c ae musama pe fata) e chicioasa asta de plastic am vazut pe o avensis modelul nou in tm si arata de mare senzatie plis ca te scapa de problema din ro...pietrele de pe drumuri
tot timpul am "admirat" oamenii mici cu ego-uri mari...grav e cand vaca care s-a suit in copac uita de unde a plecat.

TIBI

10 Sep 2011, 09:18

Cea din poza este accesoriu exclusiv pt toyota.
Asa ceva are si tatal meu la Rav.
Insa nu este doar pt insecte,ci pt pietricele ca sa nu-ti sara pe capota,geam.
Un mic minus pt acest reper ar fi faptul ca iarna retine zapada/gheata.
SEAT LEON_2.0tdi BKD 140cp+

huse piele schimbator

kmihai
Subiect Autor

10 Sep 2011, 09:37

nu este exclusiv pt toyota acest accesoriu. intamplator asta este poza care am gasito cel mai repede daca vrei iti arat poze cu modele si pt golf...ideea e ca din cate am vazut sunt mai populare in state, deci pt majoritatea masinilor ce se comercializeaza in state se poate gasii pt seat din pacate nu am gasit decat acel "hood bra" de musama care arata ca P**A...
acest shield mi se pare mult mai bun. avand in vedere forma lui pe langa ca scapi de insectele de pe parbriz cum ziceai si tu ajuta si la pietricele iar prinderea din cate am vazut se face cu niste cleme deci montarea e foarte simpla

din acelasi material am mai vazut pt alte masini o protectie care vine peste grila cu sigla seat pe timpul iernii pt a se incalzii mai repede motorul. pt seat nu am vazut acest lucru desii la cat e de mare grila ar ajuta foarte mult

samson

10 Sep 2011, 13:11

Altea Stylance 5P..... 2.0TDI .... 180hp/400Nm ___ viewtopic.php?f=79&t=10026
Ssssssseat Ibiza 6L ..... 1.4TDI ..... 75hp+ ___ viewtopic.php?f=33&t=3910
Manual Altea http://www.mediafire.com/?27wgzlzn4ihedlc
DIY-uri.... http://www.clubseat.eu/viewtopic.php?f=84&t=12486

kmihai
Subiect Autor

10 Sep 2011, 13:47

samson esti la fix pe ceea ce vreau eu numai ca nu gasesc pt altea/leon au doar pt alahambra...si asa ceva ma intereseaza pt iarna dar iar nu gasesc
Imagine

kmihai
Subiect Autor

11 Sep 2011, 22:49

in concluzie cred ca o sa ma apuc sa fac eu protectia de iarna pt grila...in fond si la urma urmei nu poate fi mare inginerie sa curbezi un pic plexiglas-ul si sa-l tai dupa forma grilei...mai ales ca pt skoda am vazut ca e aproape 60euro+transport :!:
protectia de capota in schimb mi se pare un pic mai complicata si mai caut...