Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

• 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 20

andrei_xp
Subiect Autor

Re: Skoda Octavia FSI

16 Aug 2012, 00:50

Astazi a ajuns si bara spate acasa, iar zilele viitoare sper ca in sfarsit sa ajunga toate piesele la vopsitor.
Momentan, pe lista de cumparaturi au mai ramas urmatoarele:
- proiectoare
- tipsuri/toba finala
- imbracat volanul in piele in 2 culori (gri - sus + jos si negru pe laterale) - vezi poza 1

Iar la capitolul reparatii + intretinere, masina va beneficia de urmatoarele:
- revizie completa (ulei+filtre)
- tampoane axiale protectie amortizoare spate
- verificare integrala la partea electrica

Si daca tot sunt pe val, consider ca am cam reusit sa realizez mare parte din planurile propuse pe 2012, asa ca voi posta o poza cu ceea ce sper sa fie gata pana la Worthersee 2013 in Mai anul viitor.
Imagine

Imagine
Ex: Seat Leon 1.4 S

adi.des

16 Aug 2012, 10:02

felicitari pentru achizitii,v-a arata foarte bn in portocaliu,sa ai in vedere si niste arcuri sport
seat ibiza - emocion roja- 2008 1.4 TDI tuned by RBN

Mylux

16 Aug 2012, 19:44

Andrei sa inteleg ca ai de gand sa-i schimbi culoarea?Spor in continuare la treaba si sa o vedem gata cat de curand cu noul look care cu siguranta va schimba total aspectul masinii. 8) :drive
LEON 1.4 16V Kit FR
MM 07 ZZR

''Life Is Not A Single Player Game''.

p1nking

16 Aug 2012, 20:06

Frumos rau ce o sa iasaa :X si culoarea si masinaa..

Multa baftaa si multi km fara probleme...
Seat Leon 1.9 SDI AQM - B 92 YGP
Leutzuu 1.9 SDI

andrei.toledo

18 Aug 2012, 16:31

Felicitari pentru proiect.La proiectoare am auzit ca s-ar potrivi cele de Logan , produse de Valeo.
Multa bafta in continuare !
2008 Seat Leon Cupra 2.0 TFSI BWJ
ex 2001 Seat Leon Sport 1.8 20vT AUQ Alor Blue Metallic
ex 1993 Volkswagen Corrado 53i ex 2.0 16v 9A / 1.8 20vT AEB
ex Seat Toledo 1.6 16v 2002 AZD

dany19940
Moderator

18 Aug 2012, 19:55

Ce-o sa mai FaSaIe prin oras :drive
Toledo 1M/AUS/1,6/16V /115CP midnight blue metallic
Arosa 6H/AUB/1,4/16V/107CP rosu

"I didn't mod my car to be faster/better than other cars, I modded my car so its faster/better than it was before the mod"
"When events test men, angels then appear" - Cand timpurile ii pun la incercare pe oameni, atunci apar ingerii...

andrei_xp
Subiect Autor

18 Aug 2012, 22:21

@adi.des: stiu ca va fi nevoie fie de o reglabila sau de niste arcuri macar -5cm. Sa speram ca "Guvernul" va aloca fonduri si pentru reglabila :lol:
@Mylux: Asa mi-as dori. Acum sper sa se si poata din punct de vedere financiar. Astept mai intai sa o inscriu si sa treaca iarna, iar apoi vedem ce mai facem.
@p1nking: Multumesc mult pentru urari.
@andrei.toledo: Multumesc mult! Stiu ca se potrivesc cele de Logan, motiv pentru care am si cumparat un set. :lol:
@dany19940: Si inca asta e doar inceputul :lol:

On-topic: Zilele astea s-au cumparat si proiectoarele de Logan si urmeaza sa li se faca niste suporturi pentru a le adapta la bara de RS. Stiu ca NU vor veni FIX ca cele OEM, dar nu ma lasa inima sa dau 900RON pentru setul OEM. Le voi lega separat cu un buton ascuns undeva sub bord. Am ales varianta asta datorita faptului ca masina mea are modul CAN, iar instalarea de proiectoare nu mai e la fel de usoara cum a fost la Leon.
Pana Miercuri sper sa fie gata si eleronul, iar Luni-Marti vor intra la vopsit barele. Trebuie sa mai ajunga si ochii de pisica si cred ca e cam gata. Montajul il voi face acasa imediat ce ajung. O sa revin cu poze noi curand :hi

Mylux

18 Aug 2012, 23:05

Pana atunci asteptam nerabdatori rezultatul muncii.... :bounce: :bounce:
LEON 1.4 16V Kit FR
MM 07 ZZR

''Life Is Not A Single Player Game''.

andrei_xp
Subiect Autor

22 Aug 2012, 01:37

1 AN! Astazi masina mea implineste 1 an de cand a intrat in posesia mea, iar in cele 365zile a parcurs nu mai mult, nu mai putin de 24.000km. Pe parcursul zilelor trecute, probleme prea mari nu am avut, dar am avut si am in continuare mica problema electrica de la servodirectie (se va rezolva cand ajung acasa). Referitor la motor si performante, consider ca masina are motorul ideal si ofera un consum foarte bun daca ma port cum trebuie cu ea.
In ceea ce priveste spatiul oferit, vreau sa spun ca masina e absolut IMENSA! Nu mi-a venit sa cred cat de incapatoare poate fi, decat atunci cand m-am mutat in casa cea noua.

De acum 1 an, masina a beneficiat de urmatoarele:
- LEDuri pe pozitii
- LEDuri la numarul de inmatriculare
- Xenon de 6000k pe faza scurta
- Alarma Viper cu ridicarea geamurilor din telecomanda
- Jante Zenith (OEM) + gume 225/45/17
- Vopsit carcase oglinzi in culoarea masinii
- Covorase interioare OEM
- Aparatori noroi fata OEM
- embleme RS fata + spate

Ieri masina a primit un set de antifurturi OEM si a fost si la dealer pentru a schimba un beculet. Astazi voi merge dimineata devreme la dealer pentru ca vreau sa-i mai cumpar ceva, asa ca de aniversare.
Desi aniversarea este azi, 22/08/2012, lista de cadouri va continua cu urmatoarele:
- montat KIT COMPLET RS
- montat proiectoare
- revizie completa + remedierea micilor probleme electrice
- tipsuri pentru toba finala
- imbracat volan in piele
- vopsit manere portiere + bandouri laterale
Si e posibil sa mai fi uitat cateva chestii marunte...

Iar acum, desi diferentele nu sunt foarte vizibile, 2-3 poze de anul trecut si 2-3 de anul acesta. Restul pozelor, dupa ce ajung acasa! Va salut si va urez si voua un calduros LA MULTI ANI alaturi de masinile voastre! :hi :cheers

Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine
Ultima oară modificat 22 Aug 2012, 06:13 de către mususk266, modificat 1 dată în total.
Motiv: aranjat pozele pe orizontala

Mariusino

22 Aug 2012, 20:51

Salut, tocmai ti-am parcurs tot topicul, felicitari pentru ambitia de care dau dovada, abia astept sa vad rezultatul, si stii de ce?........simplu: si eu sunt NEBUN dupa OCTAVIA RS :yah . Toate bune :hi
SEAT LEON 1.9TDI-ASV-110CP+++

andrei_xp
Subiect Autor

22 Aug 2012, 23:50

@Mariusino: multumesc pentru cuvintele frumoase! A fost nevoie de multe sacrificii pentru a putea cumpara toate chestiile pe care le-am luat pana acum, iar lista e inca lunga :lol: Sper ca urmatoarele poze in care apare masina, sa nu mai apara o Octavia banala cu zgarieturi pe spoilere, ci o Octavia "RS" :lol:

On-topic: Revin cu 2 vesti super bune:
1) Astazi a apucat si tata sa-si faca timp sa ridice eleronul de la vopsitorie (sunt foarte incantat de cum a iesit pentru pretul platit).
2) LUNI vor intra si spoilerele la vopsit, urmand sa fie totul montat imediat dupa ce ajung acasa, adica pe 3 Septembrie.

Si 2 poze cu eleronul vopsit:
Imagine

Imagine

HUNTER
HUNTER

23 Aug 2012, 09:22

Andrei...24000 km????????waiiiiii,frate,tu te-ai dat jos din masina aia????ca s-a invartit roata,nu gluma,si eu ziceam ca am facut mult 10000 intr-un an :yh
oricum....la cum te-ai ocupat de leon,sunt sigur ca si Skoda va avea parte de un tratament preferential.
Multa bafta,sa o vedem cat mai repede facelift-tata.

luci leon

04 Sep 2012, 11:12

Acum am dat si eu de acest topic! frumoasa masina ai, sa o stapanesti sanatos si fara probleme si sa finalizezi ce ti-ai propus. Apropo am vazuto live astazi si arata super misto. :cheers

andrei_xp
Subiect Autor

05 Sep 2012, 14:12

@luci leon: Multumesc! Te invit s-o vezi de azi inainte sa-mi spui ce parere ai :hi

Azi am reusit sa montez si kitul complet de RS. Rezultatul e uimitor! Mai sunt mici chestii de facut, dar ma voi ocupa de ele cat de curand. Ieri am schimbat si emblema veche si exfoliata cu una de Citigo, neagra + crom.

Pozeeeee :D
ImagineImagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine

HUNTER
HUNTER

05 Sep 2012, 14:27

adevarata opera de arta.
Frumos ii sta in kitul de RS,o schimba total.
Bafta in continuare la modificari...ce mai ai de gand sa-i faci.
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 20