Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

SoundForSoul
Subiect Autor

Recomandare service Casco Asirom

11 Aug 2011, 10:10

Salut!
Am si eu o intrebare : care dintre urmatoarele service-uri cu decontare directa cu Asirom (casco) ar fi recomandate (si care ar fi de evitat). Am atasat un pdf cu lista completa. Multumesc anticipat!

Imagine

Imagine
Seat Leon 1M 1.6 16 v din 2006 - 80.000 km, motor BCB.

BALTAZAR2003
Moderator

Re: Recomandare service Casco Asirom

11 Aug 2011, 15:25

Pai, depinde la ce marca de masina vrei sa faci intretinerea ori reparatia, daca vorbim de seat, atunci cauti doar unitati care se ocupa de seat, vw, skoda, audi, daca vezi dacia renault pe sigla clar nu ai ce cauta acolo...
Zic si eu... :hi
Cordoba Fever + Fresc, 1.4l/86Cp, 2008, Rosu Emocion
Imagine

ArthurS

22 Aug 2011, 11:06

NU RECOMAND Master SA
Seat Leon 2005 1,6 16V BCB

SoundForSoul
Subiect Autor

08 Sep 2011, 16:05

Ok, povestea s-a continuat cam asa: am ales service-ul Metrotehnica, fiind singurul dealer Seat cu care Asiromul avea decontare directa, dar au fost nenumarate discutii intre service, asigurator, furnizorul de componente, pe care eu personal a trebuit sa le mediez dand telefoane in toate partile. Cert este ca Asiromul m-a tinut 2 saptamani pe loc ( fie nu raspundeau la telefon/mailuri, fie imi spuneau sa sun mai tarziu) pana au aprobat bugetul pentru o usa originala luata de la porsche prin Metrotehnica. Cazul a fost preluat de Dl. Nelu Dobre, de la Metrotehnica, si, imediat dupa intrarea acestuia in concediu, de catre Dl. Cristian Ganea, si cu ambii am avut o comunicare buna. Am dus masina vineri, am luat-o miercuri, cu usa inlocuita, vopseaua e identica, dar au facut comanda gresita pentru un autocolant protector din plastic si trebuie sa ma duc maine sa mi-l monteze si sa iau usa lovita.
Concluzii : 1.Asiromul a acceptat plata devizului de cca 4000 lei dupa numeroase pistonari telefonice ( eram dispus oricum sa fac mare tam-tam, ca am un prieten care e sef de departament video la o televiziune cu renume, dar au aprobat bugetul la timp), si pentru ca m-au tratat cu spatele, acum caut o alta firma de asigurari pt Casco. Recomandati ceva ?
2. Metrotehnica au livrat rezultatul asteptat la timp; sper sa fie ok si maine, dupa ce imi lipesc si colantul protector si ridic usa veche.
Cheers!
Seat Leon 1M 1.6 16 v din 2006 - 80.000 km, motor BCB.