Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

• 1
  • 43
  • 44
  • 45
  • 46
  • 47
  • 92

CristianACS

Re: Mylux Black Leon

12 Mai 2013, 21:30

Frumos a iesit, dar parca niste jante pe 17 tot ar merge, pasaia sau phoenix. :hi
Seat Leon 1M Top Sport , ARL - 133kw
Ex: Seat Leon 1M Sport, ASV - 81kw

Mylux
Subiect Autor

12 Mai 2013, 21:35

Mersi Cristian :cheers dar avand in vedere ca motorasul meu este unul de 1.4 parca nu prea am curaj sa montez niste jante pe aceasta dimensiune cu toate ca ar arata mult mai bine cu jante pe 17,eu zic ca este prea mult pentru ce poate el,dar nu se stie niciodata ce rezerva viitorul :wink:
LEON 1.4 16V Kit FR
MM 07 ZZR

''Life Is Not A Single Player Game''.

dany19940
Moderator

12 Mai 2013, 21:38

Merg ele, dar daca nu le are trecute in "ceferticat"...iar are probleme cu organul...ca vad ca are atractie pentru treburi de genul asta...: ba xenoane, ba alte becuri...
Toledo 1M/AUS/1,6/16V /115CP midnight blue metallic
Arosa 6H/AUB/1,4/16V/107CP rosu

"I didn't mod my car to be faster/better than other cars, I modded my car so its faster/better than it was before the mod"
"When events test men, angels then appear" - Cand timpurile ii pun la incercare pe oameni, atunci apar ingerii...

Mylux
Subiect Autor

12 Mai 2013, 21:46

Dany nu ar fi o problema sa le trec si in certificat,momentan am asa 14,15 si 16 in carte asa ca inca o dimensiune in plus zic eu ca se poate trece pana la urma :) ,iar legat de xenoane nu am avut nici un fel de problema cat timp le-am avut montate pe masina,am fost iesit si in afara tarii de mai multe ori cu ele si nu am fost oprit de nimeni sa ma intrebe de ''sanatate'' din cauza lor,iar cu privire la becurile osram hyper ce le-am achizitionat si eu vroiam doar sa specific pentru colegii care vor sa opteze pentru astfel de becuri,si ce nu au zis altii cand le-au cumparat,ca nu sunt legale 100%,atata tot. :hi
LEON 1.4 16V Kit FR
MM 07 ZZR

flesy

12 Mai 2013, 22:13

nici eu nu am jante pe 17' trecute in talon si umblu cu ele si nu are nimeni treaba :D M-a oprit politia de 2 ori dar nu s-au uitat niciodata plus de asta in talon nu sunt trecute dimensiunile jantelor doar in cartea masinii .
Leon 1M-Papusa >:)

HUNTER
HUNTER

12 Mai 2013, 22:40

flesy scrie:
nici eu nu am jante pe 17' trecute in talon si umblu cu ele si nu are nimeni treaba :D M-a oprit politia de 2 ori dar nu s-au uitat niciodata plus de asta in talon nu sunt trecute dimensiunile jantelor doar in cartea masinii .

da, dar daca te-a oprit RAR-ul, ti-ai luat adio de la 640 de lei amenda si 200 de lei ca sa iti recuperezi talonul de la ei.
domane fereste, ca nu dorim nimanui asta, dar na, omul trebuie sa stie si ce se poate intampla, in cazul in care mai e cineva cu "organul", vorba lui Dany.
Mylux: cat despre Hyper, nu cred ca ar face cineva pe interesantul la un eventual control, doar sunt halogene, si conforme cu legislatia in ceea ce priveste puterea lor.

Mylux
Subiect Autor

12 Mai 2013, 22:53

HUNTER ai dreptate,asa ma gandeam si eu,pana la urma sunt de 12v 55w exact cum prevede legislatia,sa speram ca nu voi avea probleme cu ele atata timp cat nu am avut cu xenonul.
LEON 1.4 16V Kit FR
MM 07 ZZR

ciprian83
Zorro

13 Mai 2013, 07:22

Foarte frumos a iesit Mylux,in sfarsit pozele mult asteptate.
Felicitari!!!acum e completa :wink:
Audi A4 B7 2008. 1,9TDI
Ex-seat toledo 1,6 16V 2004

Roger
Moderator

13 Mai 2013, 07:41

Mylux scrie:
Si cu dedicatie speciala pentru Ciprian la cerere,si in exclusivitate,poze cu ''funduletul'' leului "operat" :yh cu etrierii vopsiti si jantele montate.
ImagineImagineImagine

Imi place cum a iesit, bravo :hi

Leon-MIZ

13 Mai 2013, 08:32

si eu iti dau un LIKE!!! bravo de upgrade!
Imagine-GPL SEAT LEON 2002 1,6 16v sport 105 HP AZD
EX: SEAT IBIZA 2002 1,2 12v 64HP AZQ
viewtopic.php?f=134&t=10816

dany19940
Moderator

13 Mai 2013, 09:08

Daca acele jante pe 17 nu au fost omologate pe tipul tau de motor in nici-o varianta constructiva de fabrica, atunci RAR-ul te gaseste imediat in arhiva lor, ca doar acum au internet oriunde si te pot verifica. Deci degeaba incerci sa treci tu in talon sau carte acea dimensiune, ca nu ti se vor trece. Si cele de 17 nu au fost nicicand trecute in brief-ul original, din cate stiu eu. Doar la masini cu motor mai puternic de 105 CP. Iar organul, daca chiar vrea, iti va gasi orice presupui tu ca nu va fi gasit. :hi Chiar si acele becuri "off-road"...daca bat la ochi si este o musculita sub cascheta (no offence), ei bine, parca vad ca ajungi unde nu vrei. Pe mine m-au asteptat noaptea la 2 sa ma intorc de la gara Ghimes de unde trebuia sa iau pe cineva. Cand am trecut aveam pozitii albastre (asa luasem masina) si mi-au dat avertisment. Cand m-am intors ma asteptau ca pe mar copt, ca au sarit din masina cand au vazut ca vin (comuna cu iluminare buna), dar am vazut surpriza imensa pe fata lor cand...nu mai aveam acele becuri albastre (le schimbasem in gara la Ghimes cat asteptam :lol: ). Probabil ca se gandisera ca pot da o amenda ceva...etc, doar stiau ca ma intorc tot pe acolo...
Toledo 1M/AUS/1,6/16V /115CP midnight blue metallic
Arosa 6H/AUB/1,4/16V/107CP rosu

"I didn't mod my car to be faster/better than other cars, I modded my car so its faster/better than it was before the mod"
"When events test men, angels then appear" - Cand timpurile ii pun la incercare pe oameni, atunci apar ingerii...

Mylux
Subiect Autor

13 Mai 2013, 15:27

@ Ciprian multumesc pentru apreciere :cheers dupa rugamintea venita din partea ta,nu m-am putut abtine sa nu iti pun o poza sa vezi si tu cum arata cu bara spate si eleronul de FR montate :lol: :wink: ,cu toate ca mai aveam de gand sa mai astept putin cu pozele pana montam si tipsul.

@Leon-MIZ multumesc pentru ''like''. :P :cheers

@Roger in cea mai mare parte la cum a iesit si a schimbarii totale de look,ma refer la kitul de FR se datoreaza tie datorita implicarii si ajutorului pe care mi l-ai oferit in acest proiect,iar pe aceasta cale tin sa iti multumesc foarte frumos inca odata :cheers :cheers ,si pot spune cu mandrie acum cand ma uit la cum arata leul cand l-am cumparat ,si la cum arata acum ca imi place foarte mult cum a iesit si cum arata masina momentan :yah ,cu toate ca uneori pentru a putea duce la bun sfarsit acest proiect au mai fost facute si unele sacrificii,iar acest lucru il inteleg toti cei care pun suflet si isi iubesc cu adevarat masinutele cand vine vorba de modificari. :hi
LEON 1.4 16V Kit FR
MM 07 ZZR

Roger
Moderator

13 Mai 2013, 15:29

Cu placere Mylux :cheers

andreiberintan

13 Mai 2013, 16:34

Intradevar a devenit foarte frumoasa masina ta cu toate aceste modificari si e un model de inspiratie pt. Mine pe viitor cu kitul de fr. :) nu stiu ce ai mai putea sa ii faci. Astept sa vad cum va arata volanul dupa ce iti ajunge. :)

Mylux
Subiect Autor

13 Mai 2013, 16:53

Andrei multumesc si sper sa reusesti si tu cat de repde sa achizitionezi un kit FR pentru ca isi merita toti banii si schimba total aspectul masinii,chiar daca il vei lua pe rand,inceputul este mai greu dar pe urma nu te vei putea oprii pana nu vei vedea kitul complet,la fel am patit si eu,asa ca stiu ce zic :)ordinea la mine a fost asa:la inceput au fost pragurile pe urma a urmat bara fata iar la final bara spate si eleronul,iar acum cand ma uit la ea nu o mai recunosc fata de cum arata cand am luat-o,asa ca spor la treaba... :P
LEON 1.4 16V Kit FR
MM 07 ZZR

• 1
  • 43
  • 44
  • 45
  • 46
  • 47
  • 92