Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

luci&dana
VIP
Subiect Autor

diverse pareri despre leon

08 Aug 2008, 12:34

Leon arata a masina saracului din grupul vw. La interior nici nu s-au mai chinuit sa mimeze un bord, au turnat niste plastic chinezesc de 2 lei cu bavuri cu tot, n-au mai pus bec in torpedou pe motiv ca nici Loganu' n-are, plasticul care e poreclit "fatza de usa", isi indeplineste cu greu rolul, exteriorul seamana cu un fel de duba de aprozarist care mai cara si marfa la piata intre doua drumuri la gradinita etc... Macar de-ar sta pe sosea... fuge de fund in disperare..
Personal mi se pare cel mai ratat model din grupul vw. Nu vad cum se poate compara cu O2.
cam asta cred unii despre un Leon...voi ce ziceti?...nu dau si numele acelui site si utilizatorul ca o sa sariti pe el :D
Seat Ibiza 1.4 16V 86 CP

În jurul nostru se afla unii oameni care îsi traiesc viata parca numai cu singurul scop de a ajunge la capatul ei.
NU Viteza ucide!!! INCONSTIENTA, PROSTIA, LIPSA DE EXPERIENTA, NEATENTIA, TERIBILISMUL ucide!

http://www.youtube.com/watch?v=m5fsEHeZ1I4

luci&dana
VIP
Subiect Autor

08 Aug 2008, 12:36

http://forum.4tuning.ro/showthread.php?t=75849...nu m-am putut abtine :D :D ...prea zice el cu foc despre masina noastra
Seat Ibiza 1.4 16V 86 CP

În jurul nostru se afla unii oameni care îsi traiesc viata parca numai cu singurul scop de a ajunge la capatul ei.
NU Viteza ucide!!! INCONSTIENTA, PROSTIA, LIPSA DE EXPERIENTA, NEATENTIA, TERIBILISMUL ucide!

Testosul

08 Aug 2008, 12:47

Fiecare are gusturile sale, intr-adevar observ putina vehemanta si rautate in comentariul userului respectiv, mai degraba eu cred ca avea ceva personal cu un al user care este probabil posesor de Leon.
Pe de alta parte sunt mii de argumente reale contra a ceea ce a declarat respectivul si crede-ma nici nu merita sa ne batem capul. Fiecare are parerea lui si nu cred ca e cazul sa ne pierdem timpul pentru a demonta aceste pareri.

marian_iam
V.I.P.

08 Aug 2008, 12:50

am vazut si eu o discutie si o comparatie intre leon si stilo...
argumente pro si contrea...
pe mine m-a busit rasul de ce am citit acolo... dar asta este... parerile lor!!!
Si nu caut sa-ti demonstrez, era o simpla figura, deci nu ma lua-n nume de rau ca te iau in ..... brate!!!
Noi ... Bem, Fumam, Tusim, Ranjim ... asta facem pana murim ...
Opel Astra GSI
Ceasuri Barbatesti de de Dama http://www.casaceasurilor.ro

black_shadow

08 Aug 2008, 13:18

:lol:
n-am mai ras demult asa.

Rad pentru ca am ocazia sa conduc si skoda o2 (din cand in cand ) si leonul nou (zilnic) si din ce s-a zis pe acolo multi le-au "condus" din google sau wikipedia.
New Seat Leon MY'07/black magic/1.6/102hp

luci&dana
VIP
Subiect Autor

08 Aug 2008, 13:23

ai dreptate aici. multi se dau mari soferi si atotcunoscatori. dar cand se suie in masina uita sa lase frana de mana jos
Seat Ibiza 1.4 16V 86 CP

el_ovy
HVN

08 Aug 2008, 13:45

Stiti cum se zice: nu poti sa te c**i in gusturile omului... (sau poti?) :lol: :lol: :lol:
Seat Leon (1P) 2008 1.6 102cp Candy White

luci&dana
VIP
Subiect Autor

08 Aug 2008, 13:56

nici mie nu imi plac toate masinile...si toti suntem in aceeasi situatie. dar ma limitez la a spune ceva strict ca nu imi place. nu caracterizez in halul asta o masina
mie mi-au sarit dracii cand am citit :D
Seat Ibiza 1.4 16V 86 CP

CaTaLinZIF
Enigmatic

08 Aug 2008, 14:02

dar oare chiar are rost sa ne luam dupa niste oameni care vorba cuiva...au vazut masina doar pe internet? fac comparatii doar din poze si articole pe net? nush ce va bate-ti capul...e adevarat ca iti cam iei foc cand auzi....dar da-i in pana mea...
Leon 2.0 TDI Stylance. Magico Black. B-77-ZIF
Cordoba 1.9 TDI 101 CP SV-09-UMU
Ibiza 1.4 75 CP Yellow SV-09-WFT

mike20

08 Aug 2008, 14:54

Userul acela nu merita nici sa-l bagi in seama pt ca el pur si simplu este impotriva marcii Seat si orice argument i-ai aduce el o va tine tot pe a lui.Sunt membru vechi pe forum acolo si nu e prima oara cand se crede atotstiutor si asa mai departe.Noi stim ce conducem.CUMPARATI-VA LEON!!!:))
Seat Leon 1P Sport-Up 2.0TDI 140cp

razmih

08 Aug 2008, 15:18

Doamne ce de frustrati.
Sa sustii atatea prostii fara a aduce niciun argument tehnic, sau sa precizezi o sursa oficiala mi se pare o mare prostie.
Eu am Fr, sora mea are Octavia (nu rs), nu am condus Octavia, dar doar din privitul lor pot sa spun multe lucruri punctuale pro si contra , dar nu as putea spune ca una este mai buna decat cealalta.

Oricum un singur lucru pot spune, am mai citit idiotenii dar ca acolo nu, bine ca nu este si la noi la fel. Uite asa incepi sa intelegi strictetea unor moderatori, acolo cred ca dorm.

Matrixu

08 Aug 2008, 15:25

Eu ii dau dreptate referitor la plastice. Despre restul, pur si simplu rautati.
Fetele de usa sufera de faptul ca au boxele prinse pe ele si nu direct pe portiera.
Leon Mk2 BXE 1.9 tdi 105cp 2007 crono yellow
http://www.youtube.com/watch?v=GcfwBzFdRQ4

Bamse
Moderator

08 Aug 2008, 15:32

no comment, nu merita nici o atentie acest post, sincer merita sters......de la noi, ca mai multi nervi ne facem.

daca il vad, il calc in picioare si dupa care iau un leon si il dau o tura sa vada si el cum fuge leonul de cur, care chiar nu fuge....dar....sunt curios ce masina o conduce meseriasul.....cu ce masina o merge el daca in comparatie cu leonul, sta mai bine in asfalt.....poate vreo una de formula 1........anyway....ii doresc sa sa intalneasca cu funar, si sa fie imbracat in rosu alb verde...... :D
Ibiza, FR. Black, TDI, Chiptuned
Canalul Clubseat.eu pe Youtube

The teacher
Profesoru

08 Aug 2008, 16:21

bamse scrie:
no comment, nu merita nici o atentie acest post, sincer merita sters......de la noi, ca mai multi nervi ne facem.

daca il vad, il calc in picioare si dupa care iau un leon si il dau o tura sa vada si el cum fuge leonul de cur, care chiar nu fuge....dar....sunt curios ce masina o conduce meseriasul.....cu ce masina o merge el daca in comparatie cu leonul, sta mai bine in asfalt.....poate vreo una de formula 1........anyway....ii doresc sa sa intalneasca cu funar, si sa fie imbracat in rosu alb verde...... :D

Pai , sincer nu cred ca omul a condus vreodata un leon , cel putin , asta nou ,nu fuge de fund nici picat , eu l-am bagat in draci pe Dealul negru, si nici odata nu mi-a dat senzatia de fugi de pe traiectotrie decat cu fata un pic, asta pt. ca aveam viteza mult prea mare pt. cat de strans era virajul, omul nu stie ce vb

Bamse
Moderator

08 Aug 2008, 17:35

exact la chestia asta m-am si referit.....ca nu fuge de cur....doar fata ii pleaca....pt ca e tractiune fata, si pe langa asta mai e si hatchback.
Ibiza, FR. Black, TDI, Chiptuned
Canalul Clubseat.eu pe Youtube