Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

BALTAZAR2003
Moderator

Re: Calitate vopsea

05 Mai 2011, 13:03

Ai masina noua si pe fiecare componenta ai lipita cate o eticheta de hatrie cu un cod, la mine mai sunt si acum acele etichete si am trecut prin ceva noroaie si spalari cu presiune.
:hi
Eticheta din portbagaj contine codurile si dotarile suplimentare, dar daca vrei sa vezi intradevar situatia barii spate, o poti ridica pe un elebator si sa cauti eticheta respectiva.
Cordoba Fever + Fresc, 1.4l/86Cp, 2008, Rosu Emocion
Imagine

crysu
the yellow one

09 Mai 2011, 18:38

cosminidis scrie:
@crysu: pana la urma concluzia este ca e revopsita sigur? O intrebare aruncata din varf de buze de mecanic nu valoreaza prea mult. Cred ca singura modalitate sigura este dam bara jos si sa vedem daca este ceva indoit pe acolo. Am mai auzit ei eu explicatii ca vopseaua prinde diferit pe plastic, bla bla bla....

Cand duc masina sa schimbe bara ii intreb sigur daca a fost sau nu revopsita... iar despre partea cu "prinde altfel pe plastic" sa zicem ca accept, dar nu accept faptul ca "prinde" numai de anumite portiuni asa cum este la mine... eu sunt mai mult ca sigur ca a fost revopsita.
Imagine
Actual: Seat Leon 1P 1.6
Poate vreodata: Altea 4 Freetrack

pl4m4n

09 Mai 2011, 18:57

salutaare...citeam ce ati scris voi pe acilea ...si tin sa va anuntz ca miam achizitionat un leon acum vreo luna am facut cu ea cam 4000 de km ...si ..din ce am observat eu si la mine bara din spate are o nuantza mai inchisa decat masina nu f dar daca analizezi bine se poate vedea o nuantza mai inchisa ...bine eu am observat atunci cand ...ducanduma la spalatorie iam dat baiatului un bacsis sa o spele mai bine si ...cand am scoso ...imi ze vezi ca ai spatele gazat....acum eu nu ...am bagat de seama dar din ce am vazut eu culoare e mai inchisa..mentionez ca masina e alba..bafta tuturor
Ultima oară modificat 13 Mai 2011, 08:55 de către Cosmin, modificat 1 dată în total.
Motiv: Foloseste te rog dimensiunea normala a fontului..Nu avem probleme cu vederea..

BALTAZAR2003
Moderator

09 Mai 2011, 19:23

:yh :yh :yh :yh :yh :yh :yh
Ori este de plans?...
Imagine

cosminidis
Subiect Autor

09 Mai 2011, 21:43

Mda, am fost sambata la MTI si intr-adevar se pare ca este un defect destul de comun, se vede si la masini de showroom. La Logan nu se vede nicio diferenta...
Anyway,m-am mai linistit, mi-era frica de ce e mai rau :).

In alta ordine de idei, a folosit cineva creionul corector de vopsea? Am avut cateva puncte de vopsea sarite pe capota si le-au acoperit la MTI, dar este alta nuanta, putin mai inchisa... Ma gandesc sa fac un polish local si sa dau cu un creion corector...
Limba română: terms of use - http://diacritica.wordpress.com/2009/08/10/limba-romana-terms-of-use/

Seat Leon Style 1P 2.0 TDI CR (CFHC) DSG 140 CP Crono Yellow
Seat Leon Style 5F 1.2 TSI 110 CP Tornado Red

BALTAZAR2003
Moderator

09 Mai 2011, 22:03

Sa inteleg ca nu ai sarit la ei sa remedieze problema acum cat ai garantie la masina? :shock:
Imagine

cosminidis
Subiect Autor

09 Mai 2011, 23:09

Poi ce sa remedieze? Sa imi revopseasca bara? Dupa aia se cojeste exact cand iese din garantie, las-o asa cum a venit din fabrica, macar este bine vopsita, uniform :)
Limba română: terms of use - http://diacritica.wordpress.com/2009/08/10/limba-romana-terms-of-use/

Seat Leon Style 1P 2.0 TDI CR (CFHC) DSG 140 CP Crono Yellow
Seat Leon Style 5F 1.2 TSI 110 CP Tornado Red