Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

• 1
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 18

puputavi

Re: My Seat Leon

13 Mar 2012, 10:50

Da, da. Trebuie sa ii pui si praguri si bara spate sa-i pastrezi linia, sua macar sa vopsesti integral bara spate si bandourile.

Iti recomand mai bine o bara spate de cupra daca gasesti decat de FR, difuzorul ala spate arata foarte bine pe o bara rosie :D

Bafta!

sorinpavel
Subiect Autor

13 Mar 2012, 11:05

Salut

Deja am cumparate bara spate de FR si pragurile. Sper ca zilele astea sa le bag la vopsit .
Weekendul asta cu ajutorul lui Dany o sa montez aeratoarele de S3 .

Va tin la curent!

sorinpavel
Subiect Autor

17 Mar 2012, 22:53

Astazi am facut un drum la colegul dany19940 la Onesti care m-a rezolvat cu urmatoarele lucruri :
- montat aeratoare Audi S3
- schimbat swich-ul din portiera sofer (nu-mi mergea lumina in plafoniera)
- rezolvat problema airbag pasager (problema contact mufa)
- activat anumite optiuni (actionare geamuri din telecomanda , blocare automata usi in mers , etc)
- diagnoza completa (dany , daca se poate poti posta logo-ul si aici ca sa-l am amintire :D)

Urmeaza pe viitor plafoniera cu lumina ambientala rosie (a avut un prieten pe un Audi A6 , am inteles ca se poate monta si pe Leon)

Multumesc dany si pe aceasta cale , sunt super multumit de rezultat !!! Recomand tuturor cu toata convingerea!

Cateva poze facute la locul cu pricina :D

ImagineImagineImagineImagine

Roger
Moderator

17 Mar 2012, 23:00

Tot pe "scaunul" de langa fulgerica (Arosa lui Dany) a stat si subsemnatul.
Dany e mega baiat si face super treaba :hi
Chiar as vrea o intalnire cu 1M-urile de pe Club Seat :cheers

Sorin, vad ca incet, incet mai adaugi pe lista. Dupa bara spate, praguri si plafoniera ce urmeaza?
Cum e cu jantele de FR? Ce feeling ai?

sorinpavel
Subiect Autor

17 Mar 2012, 23:11

Planuri :
- tempomat
- eleron Je Design (dar inca nu sunt sigur)
- poate o revopsire totala
- suspensie reglabila pe duritate si inaltime
- stopuri led
- faruri lupe
- antena mica
-vopsit etrieri (deja mi-am cumparat vopsea Foliatec)
- si poate si un chip la TCM , chiar daca rezultatele nu o sa fie fabuloase se pare ca se simte diferenta in special la cuplul la turatii mici

Sigur mai sunt lucruri de facut dar nu-mi mai vin acum in minte... bani sa fie !

Cu jantele e alta viata :
- puncte forte : stabilitate extra
- puncte slabe : masina mai lenesa :D

sorinpavel
Subiect Autor

18 Mar 2012, 10:04

DE VIS :
Imagine

dany19940
Moderator

21 Mar 2012, 20:47

S-o porti sanatos! Sper sa-i fie de folos tutorialul trimis. Puteai sa te intorci dupa ce-ai mancat, nu era o problema. Cand iti iei maneta de tempomat si cablu, ti-l pot monta si activa. Asta in August, cand revin acasa. Am uitat sa te intreb ce tip motor ai?
Toledo 1M/AUS/1,6/16V /115CP midnight blue metallic
Arosa 6H/AUB/1,4/16V/107CP rosu

"I didn't mod my car to be faster/better than other cars, I modded my car so its faster/better than it was before the mod"
"When events test men, angels then appear" - Cand timpurile ii pun la incercare pe oameni, atunci apar ingerii...

sorinpavel
Subiect Autor

21 Mar 2012, 21:21

Pai eu ma gandeam ca in August ne strangem mai multi si facem si un gratar :D
Motorul e BCB .
Ca o paranteza , astazi am fost pe la Seat sa dau comanda de niste cleme pentru praguri si am intrebat in legatura cu problema mea la senzorul de ESP. Mesterul de acolo mi-a zis ca degeaba il scot sa-l curat ca n-o sa rezolv nimic si singura varianta e inlocuirea lui , adica vreo 1200 ron cu tot cu manopera. Daca mi-a zis lucrul asta doar pentru a face vanzare sau nu , o sa ma conving in curand cand o sa o duc la un mecanic...
Sper sa se poata curata asa cum ai zis tu .

Ne mai auzim !

ionutblv
BLV SCENTS

21 Mar 2012, 21:24

Trage o fuga la coso garaj , poate te rezolva :mrgreen:

sorinpavel
Subiect Autor

21 Mar 2012, 21:48

Unde e asta ? Un nr de contact ?
Ma gandeam sa merg la baietii de la Miroslava , am auzit ca sunt priceputi .

dany19940
Moderator

22 Mar 2012, 07:56

Daca ai citit in linkul trimis, acel tip avea acelasi defect ca al tau. Daca e defect electric sau dus complet, e alt fault cod care apare. Al tau e doar murdar, ca si al tipului. Daca indivizii nu se pricep la reparatii..normal ca-ti "recomanda" inlocuirea lui din prima, fara sa mai investigheze deloc... Sau mai tragi o fuga pana la mine...Mai stau o saptamana si decolez.
Toledo 1M/AUS/1,6/16V /115CP midnight blue metallic
Arosa 6H/AUB/1,4/16V/107CP rosu

"I didn't mod my car to be faster/better than other cars, I modded my car so its faster/better than it was before the mod"
"When events test men, angels then appear" - Cand timpurile ii pun la incercare pe oameni, atunci apar ingerii...

ionutblv
BLV SCENTS

22 Mar 2012, 10:50

Da in Miroslava,treci de conex,si pe dreapta ai sa vezi zeci de masi VAG:)

sorinpavel
Subiect Autor

22 Mar 2012, 13:03

dany19940 scrie:
Daca ai citit in linkul trimis, acel tip avea acelasi defect ca al tau. Daca e defect electric sau dus complet, e alt fault cod care apare. Al tau e doar murdar, ca si al tipului. Daca indivizii nu se pricep la reparatii..normal ca-ti "recomanda" inlocuirea lui din prima, fara sa mai investigheze deloc... Sau mai tragi o fuga pana la mine...Mai stau o saptamana si decolez.

Nu cred ca mai apuc sa trec pe la tine ca nu prea am timp . Sper sa rezolv la baietii din Iasi , daca nu o sa o rezolvam cand te intorci in August .

Mersi mult pentru suport!

IulianFR

22 Mar 2012, 13:41

Frumoase aeratoarele de s3 Cati $$ si de unde.
Faruri cu lupa sa pui dar fara angel ca strici look-ul grav cu angel....
Eleronul l-am avut eu si dadea super aiurea din spatele masinii ca are curu mare si eleronul de lungimea lunetei.
Softul nu iti da foarte multi cai la 1.6 am facut eu la megane 1.6 16v si nu merita$$$.
Pune si tu poze cu jentile ca dau super!!! Daca aveai si oglinzile de facelift era si mai piesa:P
Succes cat mai lung si cat mai des!!!
Seat Leon 18 20VT Tomason tn1 18,ground kit,cupra rear bumper,fabia wiper,cold air intake,custom exhaust,soft revo, led design. Soon: alcantara interior,prosport evo boost gauge ,red stiching,under mirror led,engine dressing ..etc.
DANGER!!!! SEAT UNDER CONSTRUCTION

sorinpavel
Subiect Autor

22 Mar 2012, 13:44

IulianFR scrie:
Frumoase aeratoarele de s3 Cati $$ si de unde.
Faruri cu lupa sa pui dar fara angel ca strici look-ul grav cu angel....
Eleronul l-am avut eu si dadea super aiurea din spatele masinii ca are curu mare si eleronul de lungimea lunetei.
Softul nu iti da foarte multi cai la 1.6 am facut eu la megane 1.6 16v si nu merita$$$.
Pune si tu poze cu jentile ca dau super!!! Daca aveai si oglinzile de facelift era si mai piesa:P
Succes cat mai lung si cat mai des!!!

Aeratoarele de la Roger 400 lei , daca nu ma insel mai are un set daca esti interesat . Am stat mult pe ganduri daca sa-mi cumpar sau nu dar crede-ma ca efectul lor face toti banii !!!
Astazi am dat la vopsit pleoapele Je Design si la salariul viitor bara spate , pragurile si eleronul (cel cu sticker bomb) .
La cati bani te-ai gandit pentru masina ta ?
  • 1
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 18