Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

DuraCristi

Re: montaj cd-player

28 Aug 2011, 23:34

alex_cordoba scrie:
alex_cordoba scrie:
Pana la urma, intr-o zi cu soare, o sa ma apuc sa il montez, daca iese bine sau nu...mai vedem. Am sa postez aici toti pasii poate ajut pe altii!

Am reusit...l-am facut. Singura chestie e ca am avut nevoie de cineva care se ocupa cu electronice ca sa imi faca niste legaturi. In rest m-am ocupat singur!

Imagine

Imagine

Am si un tutorial .pdf cu toti pasii daca e cineva interesat lasati-mi PM.

salut tiam lasat scris la topicul acela cu zgomotul din dreapta. Voiam sa imi lasi in PM cu ce ai rezolvat cu zgomotul, si cu casetofonul insa pasii exacti. vreau foarte mult sami schimb casetofonul insa mi se pare complicat.... ce zici ma poti ajuta? mersi
SB 92 DNC
Ibiza 6k 1,9 sdi

alex_cordoba
Subiect Autor

29 Aug 2011, 17:57

jackdny scrie:
salut alex_cordoba . am si eu un seat ibiza din 2001 si vreau sa pun si eu un player exact cum ai facut u. da-mi si mie te rog frumos documentul ala pdf. de care ziceai...poate reusesc si eu. stima!

Lasa-mi adesa de e-mail ca sa pot atasa fisierul.

salut tiam lasat scris la topicul acela cu zgomotul din dreapta. Voiam sa imi lasi in PM cu ce ai rezolvat cu zgomotul, si cu casetofonul insa pasii exacti. vreau foarte mult sami schimb casetofonul insa mi se pare complicat.... ce zici ma poti ajuta? mersi

Cu zgomotul nu am rezolvat nimic inca...nu prea am timp, ies tarziu de la servici, tre sa prind intr-o zi cateva ore libere si fug repede sa vad ce fac. Iar cu cd-playerul, da, te pot ajuta. Lasa-mi id de mess si discutam intr-o seara. Daca vrei si tutorialul, lasa-mi adresa e-mail!

adrian liviu

27 Ian 2012, 19:54

salut...sunt si eu nou pe forum si urmaresc acest topic de multa vreme si cu toti pasi discutati aici mam apucat si eu sa imi pun cd player pe seat ibiza 2001 cel cu afisaj , a fost destul de greu dar a meritat...toate functioneaza perfec.
Imagine

Imagine

radu_cucos2006

16 Mai 2014, 16:16

am o Mare problema, daca mai este de actualitate postul, am desfacut si eu consola la un seat ibiza din 2001, problema este ca nu stiu ce fire si ce trebuieste lipit,,,am fost si la un electronist cu pproblema asta,, nu se complica
Seat Ibiza 1.9 TDI 110CP ASV

Flavius10

28 Iun 2014, 11:56

Am si eu o intrebare . Butonu de reglare ceas/data unde va fi pus ?

VALI71

14 Iul 2015, 16:04

Salut as dori sa-mi trimiti tutorialul despre montajul media player-ului. Iti multumesc.

bobyis

16 Iul 2015, 19:37

salut, ma poti ajuta si pe mine cu tutorialul in format .pdf?
Multumesc
Seat Cordoba 2002 1.4 16v 75 de caluti