Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

  • 1
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
  • 22
 
Avatar utilizator
TIBI
Mesaje: 6761
Membru din: 10 Mai 2008, 13:15
Localitate: Ploiesti

Re: Cine m-a enervat azi in trafic...

30 Dec 2009, 19:59

azi veneam din Calarasi si la intoarcere am dat numai peste boi si vaci(unii la volan si altii la ghidon).
a trebuit sa opresc la o bariera,am lasat ceva distanta pana in bariera si vine un destept,care a depasit coloana care se formase, si intra in fata mea.nu zic nimic,trece trenu se ridica bariera si el sta pe loc.flash ... pauza.intr-un final se hotaraste sa cupleze in viteza...dar i se opreste motoru.zic ca e culmea prostiei,te bagi primu la bariera(parca se dadea ceva gratis),nu esti atent,mai tii pe loc 10-20masini...
imi continui drumul,afara era deja bezna motiv pt care am lasat-o mai moale...si bine am facut.in fata mea un om beat crita,cazuse...nu fac bine 2-3km 3 biciclisti mergeau pe toata banda(mergeau paralel),n-aveau nici vesta nici vreun ochi de pisica.stau si ma intreb cum dracu sa-i vezi,cat de mult isi pretuiesc ei viata

suntem cu totii niste idioti,indolenti si trantori...ma cutremur de ce vad
-SEAT LEON 5F Xperience 2.0tdi 184cp
-EX-SEAT LEON_2.0tdi BKD 140cp+

huse piele schimbator
 
Avatar utilizator
ionutblv
BLV SCENTS
Mesaje: 4324
Membru din: 02 Iun 2009, 11:54
Localitate: iasi

Re: Cine m-a enervat azi in trafic...

30 Dec 2009, 21:58

si te mai pui ca basescu a iesit iarasi presedinte.
singura scapare: fugirea din tara :shock:
 
Avatar utilizator
Bubulutza
Mesaje: 4196
Membru din: 26 Ian 2009, 16:05
Localitate: Bucuresti

Re: Cine m-a enervat azi in trafic...

30 Dec 2009, 22:16

TIBI_84 scrie:
azi veneam din Calarasi si la intoarcere am dat numai peste boi si vaci(unii la volan si altii la ghidon).
a trebuit sa opresc la o bariera,am lasat ceva distanta pana in bariera si vine un destept,care a depasit coloana care se formase, si intra in fata mea.nu zic nimic,trece trenu se ridica bariera si el sta pe loc.flash ... pauza.intr-un final se hotaraste sa cupleze in viteza...dar i se opreste motoru.zic ca e culmea prostiei,te bagi primu la bariera(parca se dadea ceva gratis),nu esti atent,mai tii pe loc 10-20masini...
imi continui drumul,afara era deja bezna motiv pt care am lasat-o mai moale...si bine am facut.in fata mea un om beat crita,cazuse...nu fac bine 2-3km 3 biciclisti mergeau pe toata banda(mergeau paralel),n-aveau nici vesta nici vreun ochi de pisica.stau si ma intreb cum dracu sa-i vezi,cat de mult isi pretuiesc ei viata

suntem cu totii niste idioti,indolenti si trantori...ma cutremur de ce vad

erai la Lehliu la bariera? :lol:
 
Avatar utilizator
TIBI
Mesaje: 6761
Membru din: 10 Mai 2008, 13:15
Localitate: Ploiesti

Re: Cine m-a enervat azi in trafic...

30 Dec 2009, 22:19

culmea e ca azi am fost in CL doar ca sa ma intalnesc cu un fost coleg de facultate( care s-a stabilit si profeseaza in franta) sa-mi relateze diverse.
si el mi-a subliniat acelasi lucru spus de mine mai sus.
am in calcul si ce spui tu...diferentele intre tara noastra si restul europei civilizate sunt enorme :roll:
ma voi repeta, spunand ca e cel mai mare pacat faptul ca tara noastra e populata

@bubulutza am fost si pe acolo...ai fost in zona???
-SEAT LEON 5F Xperience 2.0tdi 184cp
-EX-SEAT LEON_2.0tdi BKD 140cp+

huse piele schimbator
 
Avatar utilizator
Bubulutza
Mesaje: 4196
Membru din: 26 Ian 2009, 16:05
Localitate: Bucuresti

Re: Cine m-a enervat azi in trafic...

30 Dec 2009, 22:25

am fost in zona de Craciun :wink: eu sunt din Calarasi...ai mei parinti stau acolo :)
ma intrebam ce bariera ai prins pana acolo...si singura care mi-a venit in minte este cea de la Lehliu ...de aceea am intrebat :)
 
Avatar utilizator
Dacul
Mesaje: 93
Membru din: 24 Mai 2009, 20:32
Localitate: Constanta

Re: Cine m-a enervat azi in trafic...

15 Ian 2010, 16:30

azi dimineata ma duc la McDrive sa imi iau o cafea. aglomeratie la greu. ii fac loc unui Logan sa se bage in parcare iar o tanti cu o Skoda se baga si ea... o las crezind ca, la fel, cauta loc de parcare. Cind colo ce sa vezi. Doamna nu a bagat in seama coloana de vreo 5-6 masini si se duce spre Mcdrive... Am iesit din masina si ma duc si ii bat in geam si ma iau de ea. Senina imi spune ca ea statea la coada... :angryfire: :angryfire: In momentul ala mi-am iesit din fire si am inceput sa o injur...vreo 30 de secunde in gura mare...
Dupa ce s-a dat la o parte si m-am linistit mi-a parut rau ca am reactionat asa, dar, atunci pe moment chiar m-a luat de prost. Totusi parca ar trebui sa ne mai controlam un pic in anumite momente. :oops:
 
Avatar utilizator
Bynx
Meme
Mesaje: 1433
Membru din: 13 Mai 2009, 13:13
Localitate: Bucuresti

Re: Cine m-a enervat azi in trafic...

15 Ian 2010, 18:13

Astazi m-a enervat in trafic un posesor de Opel IF 10 VET

Eu circulam pe banda 1 pe soseaua Fundeni si am inceput sa reduc viteza vazand semaforul ca se face galben. In fata mea nici o masina, doar trecerea de pietoni.
Nemernicul, care era in lateralul meu pe banda 2, in spatele unui Matiz, imi taie fata, trece pe banda 1 si apoi pe rosu, ratand la mustata 2 pietoni care deja incepusera sa treaca regulamentar pe verde. Apoi dobitocul intra pe contrasens si aproape ca intra in cei care oprisera la randul lor la semafor.
In clipa respectiva deja ii vazusem pe cei doi aruncati in sus si mi s-au inmuiat picioarele.
L-am intalnit la urmatoarea mini-intersectie, ce sa-i zic, ce sa-i fac, a fugit ca un .....nu stiu cum sa-i mai zic.

Mama lui de dobitoc!
Leon 5F
ex Seat Leon 1M 1.9 TDI

“Oh, people can come up with statistics to prove anything, Kent. 14% of people know that.” Homer Simpson

 
Avatar utilizator
PapaGiorgio
D U D U
Mesaje: 919
Membru din: 22 Apr 2008, 10:32
Localitate: Ploiesti

Re: Cine m-a enervat azi in trafic...

15 Ian 2010, 21:32

Revin si aici si ma revolt impotriva celor care in plina noapte folosesc NUMAI proiectoarele de ceata. Poate ca mi-a picat pata pe chestia asta, insa in ultima vreme din ce in ce mai des dau de cretini de acest gen. Care culmea, tot ei se revolta ca indraznesc sa le atrag atentia ca-s dobitoci. Pe bune, se pot intampla chestii foarte nasoale pentru ca nu ii vezi cum trebuie pe idioti si poate iesi ceva urat.
Seat Leon Reference, 1.4/85 CP, 2008, Galben, PH-78-RDC
 
Krondet
Mesaje: 821
Membru din: 19 Oct 2008, 19:28
Localitate: Galati

Re: Cine m-a enervat azi in trafic...

16 Ian 2010, 11:57

la un moment dat am incercat sa urmaresc , pe o distanta data, din cate masini sunt dotate cu proiectoare - cati din conducatori merg cu ele aprinse, si cate stinse....proportia a fost cam de 50%
astfel ca, observam numai ce ne irita, nu si situatia normala :salute:
Daca ai vointa, poti sa muti si muntii din loc. Daca ai creier, ii lasi acolo, ca nu te deranjeaza.
 
Avatar utilizator
PapaGiorgio
D U D U
Mesaje: 919
Membru din: 22 Apr 2008, 10:32
Localitate: Ploiesti

Re: Cine m-a enervat azi in trafic...

16 Ian 2010, 13:03

50% mi se pare foarte mult. Normal ar fi sa nu se foloseasca proiectoarele decat in scopul pentru care au fost construite. Si problema este si mai nasoala, adica sunt folosite noaptea in combinatie cu faruri stinse. Ceea ce mi se pare aberant.
Seat Leon Reference, 1.4/85 CP, 2008, Galben, PH-78-RDC
 
Avatar utilizator
mirceamircea
Mesaje: 702
Membru din: 29 Aug 2008, 11:25
Localitate: Titan / Vitan
Contact:

Re: Cine m-a enervat azi in trafic...

17 Ian 2010, 19:39

Salutare,

ma bag si io ca musca-n......

Mie mi se pare ca proiectoarele sunt "nocive" doar atunci cand pinguinul de proprietar a umblat un pic la ele, le-a "tunat" (le-a montat xenon, le-a aranjat un pic pozitia > mai sus ca nu "bat bine"); in rest, la mine cel putin sunt niste lumanari....eu nu pot sa merg noaptea doar cu ele aprinse, fara faruri din cauza ca nu se vede mai nimic in fata....Deci, concluzia mea este ca ma enerveaza cei care fac "tuning" fara creier, aia care cred "frate, ce bine arat cu xenon in proiectoare". Ideea e ca daca pui xenon pe proiectoare, pe timp de ceata poti sa faci ceva pe ele ca mai mult de incurca decat te ajuta.

Bafta,
Mircea
____________________________________________________________
MirceaM
Ex: Seat Leon CUPRA 1P - SWJ

Ex: Cielo '97 GLE
 
Avatar utilizator
TIBI
Mesaje: 6761
Membru din: 10 Mai 2008, 13:15
Localitate: Ploiesti

Re: Cine m-a enervat azi in trafic...

17 Ian 2010, 21:16

subscriu si eu mircea :wink:
bine poti sa arati intr-un costum,o geaga din piele etc, dar in niciun caz nu poti ''arata bine'' cu xenoane :lol:
chiar in seara asta am avut un specimen in spatele meu.isi modificase pozitia proiectoarelor in asa fel de ma deranjau crunt.la semafor a oprit paralel cu mine si cum aveam de asteptat 60secunde mi-am permis sa-l intreb daca vede ceva cu ele
raspunsul lui n-a intarziat sa apara,spunandu-mi ca nu prea vede...m-am enervat si l-am intrebat de ce nu-si aprinde luminile,normal ca tot omu...n-a mai zis nici mau(nici nu mai putea sa-mi motiveze in vreun fel)
-SEAT LEON 5F Xperience 2.0tdi 184cp
-EX-SEAT LEON_2.0tdi BKD 140cp+

huse piele schimbator
 
sandman
Mesaje: 1330
Membru din: 02 Ian 2010, 13:13
Localitate: Bucuresti

Re: Cine m-a enervat azi in trafic...

17 Ian 2010, 21:51

ma enerveaza persoanele(ca sa nu zic femeile) care nu isi tin banda frate! deci nu le inteleg. or crede ca sunt singure pe strada? le vezi la un moment dat cum sunt pe 2 benzi. nu zic ca sunt numai femei, ca si barbati sunt o groaza care fac asa.
frate, tine-ti banda. si daca vrei sa o schimbi asigura-te, semnalizeaza si apoi fa miscarea. nu de alta, dar apropo de asta, eram pe drumul dinspre 13 sept spre unirea, coboram pe la casa poporului. si eram pe banda din mijloc. masini in fata mea si in stanga si in dreapta. la un moment dat le vad cum ambele vroiau sa intre pe banda mea. fara semnal, binenteles. am tras un claxon de s-au speriat amandoi, altfel se loveau.
Skoda Superb Facelift 1.5TSI 150 CP DSG 2019
ex :Audi A4 Avant B8 2.0TDI 170CP 2011
ex: Seat Leon 1P Facelift 1.4TSI 125 CP 2010
 
Ciosmi
Mesaje: 1588
Membru din: 28 Noi 2007, 17:18
Localitate: Bucuresti

Re: Cine m-a enervat azi in trafic...

17 Ian 2010, 22:04

Ca tot vorbeati de proiectoare imi permit 3 randuri de offtopic:)).
Sunt curios daca xenonul de 3000k pe proiectoare face treaba buna pe ceata.
Stie cineva?aveti montat asa ceva?
Leon Cupra Mk2 - Stage 2+ | EvoMS Intake | Custom exhaust (3") | H&R Street Performance SS Coilover | Sachs clutch | RS4 FPR | Vis HPFP | Bosch 044 |
 
Avatar utilizator
grecutzu2005
Mesaje: 4872
Membru din: 16 Dec 2008, 13:15
Localitate: Timisoara
Contact:

Re: Cine m-a enervat azi in trafic...

18 Ian 2010, 12:17

eu de la ultima mea postare nu m-a mai enervat nimeni in trafic. :) nu mai am nici o problema. nu ma mai grabesc. si distantele lungi le fac cu trenu sau cu avionu. nu are rost sa ma complic :D
Λέω aυτa κaι είνaι τρελa!
SEAT CUPRA 2.0 TFSI 240 HP
www.JustClassics.ro
  • 1
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
  • 22

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 5 vizitatori