Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 22
 
Avatar utilizator
gzhazh
Bihoreanu
Subiect Autor
Mesaje: 410
Membru din: 24 Iun 2008, 12:19
Localitate: Bucuresti
Contact:

Cine m-a enervat azi in trafic...

28 Iul 2009, 09:33

Conduci ? Sigur dai de cate un tembel in drumul tau, care sa te scoata din sarite cu actiunile lui. Propun sa povestim aici intamplarile, pentru a ne descarca gandurile!

Cazul meu:Intru in sensul giratoriu cu vreun 30 km/h si sar pe frane caci blonda care tocmai se pregatea sa intre in sens avea vreo 60 km/h. Ne-am ratat la mustata, ea calcand pe frana dupa ce a trecut vreo 5 metrii de mine. Nu stiu ce numere avea, ma concentram sa imi reduc pulsul! Era sa mor azi cu dreptatea in mana!

Pe aceasta cale ii doresc cat mai multa carne in frigider!
Challenge the races that the others can't win...
R.I.P. Seat Leon 1.6 16v (1M)
Renault Laguna 1.8 16v Mk2
http://vreausaplec.wordpress.com
 
Nicky
Mesaje: 6983
Membru din: 01 Sep 2008, 07:48
Localitate: Dublin, Ireland
Contact:

Re: Cine m-a enervat azi in trafic...

28 Iul 2009, 09:57

Dacia Super Nova, plina de abtibilduri cu F**k you si limbi si alte cele foarte selecte s-a dat de pe banda 1 pe banda 3 pe Kiseleff fara semnalizare si foarte brusc. Foarte inteligenta miscarea. Aveam 80 cred, iesea seat super nova :lol: :lol: :lol:

Eu am decis sa nu mai claxonez, dau doar flashuri. Iar de injurat...nu prea scap d-astea. Unii pur si simplu nu pot sau sunt cu capul in nori. Mi se mai intampla si mie sa gresesc :D
 
Avatar utilizator
Bubulutza
Mesaje: 4196
Membru din: 26 Ian 2009, 16:05
Localitate: Bucuresti

Re: Cine m-a enervat azi in trafic...

28 Iul 2009, 10:07

pe mine m-a enervat unu cu o coaja de masina vineri seara pe serpetinele spre munte :evil: ...VL-xx-DAN...un idiot notoriu....la urcare unde se largeste banda...erau foarte multe masini si camioanele mergeau pe dreapta sa treaca "fii lui Rahan"...si s-a terminat banda camioanelor si era un amarat saracu' se vedea ca e incarcat camionul si am oprit eu toata banda sa poata sa iasa omul ca nu mai pleca de acolo...si vine fiul cel mare al lui Rahan din Valcea :evil: ....trece camionul in fata mea...si intra si el dobitocul din spatele camionului...mare schema de om normal la cap :shock: ...
merge ca boul...il depasesc si pe el si camionul....mama se enerveaza...cum mi-am permis eu asta??? ma depaseste iar...si era sa il omoare pe unul in fata mea...ca veneau masini din fata si nu s-a bagat boul nici in spatele masinii pe care o depasea...nici in fata....direct in el...de l-a bagat p'ala saracu in tufisuri... :evil:
un dobitoc! sper ca era beat ca e imposibil sa fii atat de prost!!!!!!!!!!!! :?
 
Avatar utilizator
grecutzu2005
Mesaje: 4872
Membru din: 16 Dec 2008, 13:15
Localitate: Timisoara
Contact:

Re: Cine m-a enervat azi in trafic...

28 Iul 2009, 10:18

eu cu masina nu prea ma mai enervez. am inceput sa merg cat de cat calm.
dar am fost intr-o zi cu motoru si nu am mai rezistat de nervi si l-am si pocnit pe idiotu ala.
fac dreapta la semafor intermitent si ma duceam inainte spre stadion... eram pe banda 1 semnalizez ma bag pe 2 si un idiot nu mai stiu ce masina era. dar una rosie mergea incet. semnalizez dreapta ma bag se baga si el fara semnal stanga tot asa fara semnal in fata mea. pai nu am mai rezistat la semafor am oprit in fata lui m-am dat jos si m-am dus sa vorbesc cu el ca omu si mai era si smecher eu trag de usa el trage inapoi ii zic sa coboare sa vorbim nu vrea. si ii zic sa deschida geamu sa il pot auzi ca eu am casca in cap si nu aud.
si cand a deschis geamu cand ii am ars una de m-am linistit. si eu si el :D nu ii venea sa creada. m-am urcat pe mobra si am mers mai departe.
Λέω aυτa κaι είνaι τρελa!
SEAT CUPRA 2.0 TFSI 240 HP
www.JustClassics.ro
 
Krondet
Mesaje: 821
Membru din: 19 Oct 2008, 19:28
Localitate: Galati

Re: Cine m-a enervat azi in trafic...

28 Iul 2009, 10:23

in conditiile in care, la fiecare 10-15 minute, se gaseste cate un erou care sa treaca de pe banda I pe banda III, sau de pe banda III intra direct in parcare...evident, fara semnalizare, deja trebuie tociti nervii, sa nu ne mai crizam :(
ori, cate unul care vine in viteza pe banda de virare stanga, ca sa intre apoi la verdele semaforului, pe banda de mers inainte...
si exemple sunt nenumarate.
eu am decis - nu mai dau voie marletilor sa se bage. cu toata procedura amiabila a asigurarilor, eu vanez permisele lor.
Daca ai vointa, poti sa muti si muntii din loc. Daca ai creier, ii lasi acolo, ca nu te deranjeaza.
 
Avatar utilizator
Bubulutza
Mesaje: 4196
Membru din: 26 Ian 2009, 16:05
Localitate: Bucuresti

Re: Cine m-a enervat azi in trafic...

28 Iul 2009, 11:21

grecutzu2005 scrie:
si cand a deschis geamu cand ii am ars una de m-am linistit. si eu si el :D nu ii venea sa creada. m-am urcat pe mobra si am mers mai departe.

scuze de off:
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
genial....cat iei pe zi ca te angajez?! :lol:
 
Avatar utilizator
grecutzu2005
Mesaje: 4872
Membru din: 16 Dec 2008, 13:15
Localitate: Timisoara
Contact:

Re: Cine m-a enervat azi in trafic...

28 Iul 2009, 11:31

:P nu prea mult. dar nu fac des deastea doar cand ma scoate unu foarte tare din sarite :) si sa nu fie foarte imens sa nu o iau eu in freza :D
Λέω aυτa κaι είνaι τρελa!
SEAT CUPRA 2.0 TFSI 240 HP
www.JustClassics.ro

 
Avatar utilizator
CataLIYna
V.I.P.
Mesaje: 4275
Membru din: 09 Feb 2009, 18:56
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Cine m-a enervat azi in trafic...

28 Iul 2009, 11:31

Nu sunt de acord cu pocnitul.
Suntem oameni no matter what
Daca fiecare dintre noi ar da in stanga si in dreapta la nervi am trai intr-o jungla...
 
Avatar utilizator
grecutzu2005
Mesaje: 4872
Membru din: 16 Dec 2008, 13:15
Localitate: Timisoara
Contact:

Re: Cine m-a enervat azi in trafic...

28 Iul 2009, 11:43

daca o face intentionat ala din fata ca sa nu il depasesti nu numai ca merita batut merita luate cheile de la masina si aruncate la gunoi. ala nu merita sa fie sofer.
Λέω aυτa κaι είνaι τρελa!
SEAT CUPRA 2.0 TFSI 240 HP
www.JustClassics.ro
 
 
Avatar utilizator
ionutblv
BLV SCENTS
Mesaje: 4324
Membru din: 02 Iun 2009, 11:54
Localitate: iasi

Re: Cine m-a enervat azi in trafic...

28 Iul 2009, 12:18

pana acum,,,caldura si aglomeratia.mai cautam si alte "motive :lol: "
 
Avatar utilizator
gzhazh
Bihoreanu
Subiect Autor
Mesaje: 410
Membru din: 24 Iun 2008, 12:19
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Cine m-a enervat azi in trafic...

28 Iul 2009, 12:19

Acum 2-3 zile mergeam pe Alexandru Serbanescu, urmat indeaproape, mai exact in unghiu mort dreapta, de un clio de firma condus de o dsoara blonda. Dat fiind faptul ca pe dreapta mai erau parcate masini, de frica sa nu ma inghesuie o data incercand sa evite una, eram cu ochii pe ea ca pe o bomba.

La un moment dat, stimabila se decide ca mai bine ma devanseaza prin dreapta, chit ca mai erau masini parcate pe juma' din sensul ei. Eu m-am gandit ca mai bine accelerez un pic si are loc in spatele meu, dar oricum eram cu ochii pe ea caci niciodata nu stii de ce e in stare cel de langa tine. Dsoara a tot continuat sa accelereze, moment in care m-am uitat si eu in fata: la 15 metrii era refugiu de pietoni al statiei de tramvai care urma sa il iau din plin. Am tras tare stanga si am trecut prin refugiu cu aprox 50 km/h. Am avut mare noroc ca nu am alunecat de pe linii sa mai si dau de vreun stalp si ca nu erau pietoni prin zona.

Unii nu anticipeaza deloc ca se pun in situatii periculoase....
Challenge the races that the others can't win...
R.I.P. Seat Leon 1.6 16v (1M)
Renault Laguna 1.8 16v Mk2
http://vreausaplec.wordpress.com
 
Krondet
Mesaje: 821
Membru din: 19 Oct 2008, 19:28
Localitate: Galati

Re: Cine m-a enervat azi in trafic...

28 Iul 2009, 14:05

poftim de vezi, soarta
dupa ce am scris ipoteza generala de mai sus, 1 ora mai tarziu, in drum spre casa: sunt pe banda I, pe drum cu prioritate, pe banda II, la pas cu mine (viteza 3) un peugeot 407....dinspre dreapta, pe un drum ce intalneste semnul de cedeaza trecerea, incetineste o dacie logan. printre dacie si bordura, se strecoara un ford focus alb si, cu tupeu, se introbaga spre mine.....am spritzat nitel si am tras de volan stana-dreapta - cat sa depasesc pugeotul (fara sa-l ating) si sa revin pe banda mea (fara sa ma loveasca in coada fordul)...
am accelerat apoi am oprit...intentionand sa cobor (evident, super nervos) :blackeye: , insa am vazut in oglinda ca cel cu fordul venea taras, cu viteza I...asa ca l-am lasat in "doamne loveste-l si pe asta" si am plecat spre "home sweet home"
cam asta e cu teoriile...isi gasesc aplicarea in practica :twisted: mai devreme decat ne asteptam
Daca ai vointa, poti sa muti si muntii din loc. Daca ai creier, ii lasi acolo, ca nu te deranjeaza.
 
Avatar utilizator
grecutzu2005
Mesaje: 4872
Membru din: 16 Dec 2008, 13:15
Localitate: Timisoara
Contact:

Re: Cine m-a enervat azi in trafic...

28 Iul 2009, 14:13

eu am patit-o azi cu masina cand vemean spre lucru asta am uitat sa zic. dar nu imi parea foarte foarte interesant.
veneam asa linisitit spre munca nu eram in intarziere ca deobicei. m-am oprit la omv mi-am luat o cafea la pachet si am plecat mai departe spre munca.
ies din omv frumos ma pun la semafor si astept. langa mine vine un C3 unu si o gagica in dreapta. eu ascultam muzica (greceasca) fumam si imi beam cafeluta linistit cu geamu deschis sa nu afum toata masina. se uita ala la mine si ambaleaza cotetzu ala de vreo 3 ori. plecam amandoi de la semafor eu putin mai tare sa plec odata cu el vazand ca in fata pe banda lui era blocat si banda mea mergea mai vreo 3 4 masini dupa el.
si merg asa cu el unu langa altu pana isi da seama ca nu are cum sa ma depaseasca prin fata calca frana si se baga in spatele meu.
dupa care trec de semafor si ma depaseste prin stanga de era sa intre intr-un perete. (in bastion) am incetinit langa el si ii am facut semn ca e nebun. dupa aia ma bufnea rasu cat de prosti pot fi uni.
Λέω aυτa κaι είνaι τρελa!
SEAT CUPRA 2.0 TFSI 240 HP
www.JustClassics.ro
 
Avatar utilizator
crysu
the yellow one
Mesaje: 878
Membru din: 27 Aug 2008, 12:37
Localitate: Bucuresti (ex Craiova)

Re: Cine m-a enervat azi in trafic...

28 Iul 2009, 15:43

tin sa precizez de acum ca nu am nimic cu membrii din Constanta - sunt chiar de treaba...

eram si eu acum 2 saptamani la mare ca majoritatea romanilor... plecam dimineata la plaja eu cu Seatul din dotare numere de B si un prieten cu numere de DJ ... toate bune pana ne apropiem de barierele din Mamaia cand se trezeste un nene cu o Skoda ca vrea sa treaca pe banda mea .... eu stiu asa: vrei sa schimbi banda semnalizezi dupa care te bagi sau daca esti in Bucuresti semnalizezi si te-ai bagat ... dar nu ... nene cu Octavia a intrat pur su simplu pe banda mea cu toate ca nu ma depasise, era cat pe ce sa ma urc cu masina pe trotuar daca nu eram atent

dupa cateva zile mergem iarasi impreuna la Carrefour ... ca sa ajungi acolo iesi de pe o strada laterala pe principala unde trebuie sa dai prioritate (este un semn destul de mare acolo) ... se opreste prietenul meu sa dea prioritate, ma opresc si eu iar in spatele meu se gaseste un nene cu numere de bulgaria sa claxoneze, flash-uri, gesticulari ... in fine l-am lasat in pace... ne miscam din loc, intram pe principala cand il vad pe respectivul ca ma depaseste si se opreste in dreptul masini prietenului meu si incepe sa gesticuleze dupa care trece in fata lui si ... surpriza ... frana .... deci atunci mi-a sarit tzandara ... am accelerat si eu i-am depasit pe amandoi, pus in fata lu' nenea cu masina si frana pana a intrat ABS-ul... a trebuit sa fac imediat stanga sa intru la Carefour ca daca nu opream masina in strada si nu stiu ce iesea acolo ....

ce am invatat eu in Constanta ... ACOLO NU SE TINE CONT DE PRIORITATE....

nu vreau sa jignesc pe nici unul din membrii constantenii dar asta am vazut eu acolo - intr-adevar nu toti fac
Actual: Toyota Avensis T28 1.8 CVT
In trecut: Seat Leon 1.6
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 22

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 4 vizitatori