Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

 
Dunky
Mesaje: 933
Membru din: 25 Ian 2009, 20:36
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: ATENTIE ... la pisici

04 Mai 2010, 17:36

uau citind toate posturile ma ingrozesc nici nu ma-m gandit vreodata la problemele astea provocate de mate sau alte animale care cauta caldura motorului sau care isi cauta moarte intr-un final si nu pot sa nu ma gandesc si la pagubele provocate pentru ca oricat mi-ar fii mila de o mata care isi gaseste sfarsitul in compartimentul motor ma-i mila imi va fii de mine daca ar fii sa platesc stricaciunile provocate pana la urma sper sa ne ocoleasca evenimente de genul asta
Viata-i grea dar trece!
 
Avatar utilizator
BALTAZAR2003
Moderator
Mesaje: 7619
Membru din: 22 Iul 2008, 22:26
Localitate: Bucuresti Dr. Taberei
Contact:

Re: ATENTIE ... la pisici

04 Mai 2010, 19:52

Trebuia sa suni la comisia de supraveghere a asiguratorilor.
Sigur se schimba atitudinea lor...
... pe tine ca si client nu te intereseaza cine o produce, este treaba lor sa recupereze paguba. tie trebuie sa ti se repare, ori schimbe bunul asigurat...de aia le dam o caciula de bani anual...
:hi
Cordoba Fever + Fresc, 1.4l/86Cp (nu se stie pe unde-i are!), 2008, Rosu Emocion
 
Avatar utilizator
one_ship
Mesaje: 42
Membru din: 03 Sep 2008, 20:36
Localitate: Bucuresti

ATENTIE MARE LA PISICI

04 Mai 2010, 20:54

In final. valoarea a fost undeva la 3300 de euro pentru cazul pisica. Am mai facut si o revizie, am mai schimbat cate ceva, si s-a mai adugat ceva la valoare. Sincer la aceasta suma ma gandesc la un adevarat macel printre cele vreo 10-12 pisici de la scara. Dar sunt si ele suflete, si mai degraba as linisti-o pe baba care da de mancare la pisici si care tine si vreo 3 caini in casa. E singura si nelinistita. Cea mai tare replica am primit-o in seara asta, cand reclamand cazul la sefa de asociatie, aceasta mi-a zis ca toate pisicile sunt castrate, si are si acte in sensul asta. Unde dai si unde crapa.... Oricum am o mare parte din greseala, dar sincer nu mi-am putut imagina ca se poate intampla asta. Si mai ales ca FULL CASCO .... nu e FULL CASCO. Sunt optimist (cel putin incerc .... ) si merg mai departe.
Astept un nume de spray antipisici pe sub masina.
Bafta!
Respect in trafic!
 
Avatar utilizator
BALTAZAR2003
Moderator
Mesaje: 7619
Membru din: 22 Iul 2008, 22:26
Localitate: Bucuresti Dr. Taberei
Contact:

Re: ATENTIE ... la pisici

04 Mai 2010, 21:12

saluti.
Outdoor Repellent ... este un spray alb la culoare 23 ron...la mine a tinut un an.
se gaseste si la magazinele cu produse pentru animalute.
Cordoba Fever + Fresc, 1.4l/86Cp (nu se stie pe unde-i are!), 2008, Rosu Emocion
 
Nautilus
Mesaje: 138
Membru din: 08 Dec 2007, 19:36
Localitate: Bucuresti

Re: ATENTIE ... la pisici

28 Ian 2012, 20:44

E foarte posibil ca Ibiza şi Cordoba să fie capcane mortale pentru mâţe fiindcă au prea mult spaţiu în jurul motorului - la Leon 1M 1.8T/1.9TDI, ca şi la Golf V, spaţiul din compartimentul motor e atât de mic încât de-abia încape mâna între motor şi piesele montate în lateral, iar căptuşeala capotei atinge capacul motorului. Deci nu se poate strecura o pisică, cel mult un şobolan. În incidentul de care am pomenit, pisoii erau în contra-aripa stângă, unde e un spaţiu liber, separat de motor printr-un panou de plastic.

Soluţia: o bucată mare de spumă, tăiată în aşa fel încât să umple spaţiul dintre motor şi pereţii compartimentului său, lăsând doar 4-5 cm pentru a compensa mişcarea motorului în suporţi şi rotaţia curelelor şi accesoriilor. Aşa nu vor mai avea loc mâţele noastre.

~Nautilus
 
Avatar utilizator
BALTAZAR2003
Moderator
Mesaje: 7619
Membru din: 22 Iul 2008, 22:26
Localitate: Bucuresti Dr. Taberei
Contact:

Re: ATENTIE ... la pisici

28 Ian 2012, 21:37

Poti sa faci un desen, cum ai amplasa spuma respectiva?
:hi
Cordoba Fever + Fresc, 1.4l/86Cp (nu se stie pe unde-i are!), 2008, Rosu Emocion

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 1 vizitator