Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

 
Avatar utilizator
tikka
Subiect Autor
Mesaje: 12
Membru din: 18 Dec 2008, 23:28
Localitate: Bucuresti
Contact:

aseara mi-a spart masina.

14 Ian 2009, 01:27

Debea am adus masina in Bucuresti, un seat ibiza sport nou, si azi am gasit-o sparta in parcare la strada principala, sector 3. Mi-a spart geamul fata dreapta ca sa-mi ia un pachet de gume si incarcatorul de la GPS...
Sincer am ramas inmarmurita :( . am chemat politia, care a venit dupa 3 sferturi de ora si mi-a spus ca nu mai este de competenta lor. debea acum am citit topicul lui teacher despre noua lege..asa ca am dus-o la Service la Porche Bucuresti, urmand sa fac maine demersurie necesare: sa sun un reprezentant de la asigurari sa constate si apoi sa astept sa vina geamul. Sfatul meu!!!!!!!!!
Sa nu faceti prostia sa lasati incarcatorul de la GPS sau suportul sau orice lucru la vedere ca, citez politia romana " s-au intors hotii de prin strainatate"!
"Cine sta pe loc, acela rugineste!"
 
The teacher
Profesoru
Mesaje: 2828
Membru din: 26 Mar 2008, 17:26
Localitate: Bucuresti /Titan
Contact:

Re: aseara mi-a spart masina.

14 Ian 2009, 07:17

Ti-am dat un PM , imi pare rau de ce aud , dar de spart masina pt , orice am mai auzit mie mi-a spart OPelul pt nimic , nu aveam nimic , dar absoluut nimic ..............................inmasina , zero si tot au spart geamul mic de la usa din spate , asa ca pt un incarcator , isi ia pe 10 ron bea o tuica si gata seara............ :D
 
Avatar utilizator
marian_iam
V.I.P.
Mesaje: 6591
Membru din: 17 Dec 2007, 13:04
Localitate: Bucuresti, dr taberei
Contact:

Re: aseara mi-a spart masina.

14 Ian 2009, 07:48

se intampla si de astea!
si mie mi-au spart-o, si mi-au ciordit un radio/cd defect!
Geamul se pune la loc! bine ca nu au facut paguba mai mare ...
Si nu caut sa-ti demonstrez, era o simpla figura, deci nu ma lua-n nume de rau ca te iau in ..... brate!!!
Noi ... Bem, Fumam, Tusim, Ranjim ... asta facem pana murim ...
Opel Astra GSI
Ceasuri Barbatesti de de Dama http://www.casaceasurilor.ro
 
francy
Mesaje: 1110
Membru din: 16 Ian 2008, 14:20
Localitate: bucuresti
Contact:

Re: aseara mi-a spart masina.

14 Ian 2009, 09:58

si mie mi-au spart-o ! nu comentez despre ce pagube am avut ....
imi pare rau ! sper sa se rezolve repede!
 
Costel
Mesaje: 174
Membru din: 23 Dec 2008, 23:03
Localitate: Timisoara

Re: aseara mi-a spart masina.

14 Ian 2009, 12:49

nasol ce ti sa intamplat :( cunosc sentimentu si mie miau spart o altea xl anu trecut de la simplu fapt ca erau urme pe parbriz de la suportu de GPS si miau luat incarcatoru de gps. am chemat politia si in jumate de ora au venit si cei de la criminalistica si am fost si la sectia de politie pt plangere. :( am auzit ca la BMWuri sunt nu stiu cate coduri sau ceva de genu vreo 7 sau 8 iar romanuu la descoperit si pe al 9 lea. taree nuu?? :lol:
 
Avatar utilizator
mihaiu
seattm
Mesaje: 444
Membru din: 27 Dec 2007, 15:13
Localitate: timisoara

Re: aseara mi-a spart masina.

14 Ian 2009, 14:54

ha?
 
Avatar utilizator
bertzi43
B-82-AJS
Mesaje: 3042
Membru din: 27 Mar 2008, 20:58
Localitate: bucuresti
Contact:

Re: aseara mi-a spart masina.

14 Ian 2009, 17:15

nasol ce ti sa intamplat,si eu am patit vreo 2 incidente unde au fost pagube destul de maricele :cry:
sper sa rezolvi cat mai repede si sa nu mai ai parte de astfel de incidente
_____________________________________________

Seat Leon 1M Stella,1.6 16v,105 cp...
Imagine

 
Krondet
Mesaje: 821
Membru din: 19 Oct 2008, 19:28
Localitate: Galati

Re: aseara mi-a spart masina.

14 Ian 2009, 18:52

oooh
asta ma face sa iau in casa fatza de la radio si scaunul copilului :blackeye:
Daca ai vointa, poti sa muti si muntii din loc. Daca ai creier, ii lasi acolo, ca nu te deranjeaza.
 
Avatar utilizator
Bamse
Moderator
Mesaje: 6512
Membru din: 20 Mai 2008, 13:11
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: aseara mi-a spart masina.

14 Ian 2009, 19:58

hm fatza de la radio...pai scrie pe el ia-ma!
Ibiza, FR. Black, TDI, Chiptuned
Canalul Clubseat.eu pe Youtube
 
Avatar utilizator
ace117
Membru Fondator
Mesaje: 5359
Membru din: 27 Noi 2007, 22:38
Localitate: Sf. Gheorghe

Re: aseara mi-a spart masina.

14 Ian 2009, 21:44

Stiu cum te simti, am patit la fel in Spania cu Scenic-ul.Mi-au spart geamul din dreapta fata pentru incarcator si suport de GPS. :? :(
VW TIGUAN TRACK & AVENUE "THE BIG FOOT" 210 CP/450 Nm - CFT stg1
EX - SEAT LEON FR "THE STEALTH KNIGHT" 218 CP/453 Nm - RBN stg1

Imagine Imagine
 
Avatar utilizator
Ovi_King
The King
Mesaje: 2647
Membru din: 03 Dec 2008, 22:50
Localitate: Bucuresti

Re: aseara mi-a spart masina.

14 Ian 2009, 22:45

am patit-o si eu in weekend la renault.chestia e ca tot in seara aia in fata blocului a spart si un hyundai parcat la 1 masina distanta de seat-ul meu.noroc sau ghinion?cum s-o cataloghez?
Ex: SEAT CORDOBA 1.9TDI RBN Stage 1,Pioneer DVD avh-P3100 head-unit,Blaupunkt VA 475 amplifier, JBL GTO-1204 subwoofer, Dectane Dayline headlights
Rosu Emocion

Actual: RENAULT MEGANE 2 SEDAN 2.0 16v. / CHEVROLET CAPTIVA 2.2 D AWD 184cp
 
Avatar utilizator
tikka
Subiect Autor
Mesaje: 12
Membru din: 18 Dec 2008, 23:28
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: aseara mi-a spart masina.

15 Ian 2009, 22:36

Sper ca pana in weekend sa recuperez masina din service. stie cineva cum scot cioburile din gura de la ventilatie? era deschisa si mi-au intrat acolo multe cioburi. oare aspira cei de la service? :x
"Cine sta pe loc, acela rugineste!"
 
The teacher
Profesoru
Mesaje: 2828
Membru din: 26 Mar 2008, 17:26
Localitate: Bucuresti /Titan
Contact:

Re: aseara mi-a spart masina.

15 Ian 2009, 22:52

tikka scrie:
Sper ca pana in weekend sa recuperez masina din service. stie cineva cum scot cioburile din gura de la ventilatie? era deschisa si mi-au intrat acolo multe cioburi. oare aspira cei de la service? :x

Daca ii rogi frumos cu o atentie se rezolva daca nu , singura sansa la o spalatorie , dar tot cu o atentie
 
Nicky
Mesaje: 6983
Membru din: 01 Sep 2008, 07:48
Localitate: Dublin, Ireland
Contact:

Re: aseara mi-a spart masina.

16 Ian 2009, 15:28

Toate trece, care este! :)
Tikka, fugi la intalniri, nu mai trage chiulul, ai vazutce oameni de treaba sunt aici! E ca la alegeri 'GARANTAT DOBREANU'
Si prezinta-ti masina in rubrica Ibiza, sa vada lumea frumusetea :)
Si lasa si impresii, sa stie ce e bun si ce nu viitorii doritori de new ibiza sport.
 
GINA
Mesaje: 220
Membru din: 24 Oct 2008, 14:58
Localitate: Constanta

Re: aseara mi-a spart masina.

18 Ian 2009, 12:19

Eu nu am avut nicio experienta de genul asta si sper sa nu am nicioadata.Nu las nimic in masina,nici la vedere nici ascuns prin torpedou sau portiera.Dar la munca cel putin un client pe saptamana vine cu masina sparta.Cateodata mai e si vina noastra,eu am un vecin mai indepartat cu Leon care isi lasa tot timpul antiradarul in parbriz ,sper sa nu aiba ghinionul sa vina la service sa spuna ca vrea geam dreapta fata :roll:
micile placeri ale vietii:cum ar fi sa dai cu bormasina dis-de-dimineata-n toti peretii ?
www.donaseat.ro

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 4 vizitatori