Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
 
Avatar utilizator
bebitz
Mesaje: 390
Membru din: 21 Sep 2008, 10:14
Localitate: Ploiesti

Re: Spalatorii auto

14 Iun 2010, 08:42

e si cumva o sectie de exorcizat masina? sau cumva i s-a ridicat antena mai mult? :lol: :yh
White Ibiza ;1.2 70 cp
 
Avatar utilizator
cornelius
Mesaje: 2568
Membru din: 05 Iun 2008, 11:31
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Spalatorii auto

14 Iun 2010, 09:00

eu imi spalam masina in cartier in Aviatiei, este spalatoria unui amic insa cum are mai mereu coada, au inceput baietii lui sa dea chix, in sensul ca la interior doar o "freaca" putin cu aspiratorul si dau de 2 ori cu carpa si gata, asta e tot.
ei, saptamana trecuta am avut o surpriza mega placuta: trebuia sa spal masina ca mergeam la ITP si m-a oprit la o spalatorie deschisa de vreo 3 luni in Berceni, mai exact dupa Aparatorii Patriei, in dreptul a 2 noi blocuri turn construite, inainte de a ajunge la IMGB.
a fost prima data cand nu am stat cu gura pe baietii care spala, mi-au spalat masina in toate locurile "intime" :yah :yh , interior-exterior a durat o ora si 20 de minute, ceara inclusa, solutie de cauciucuri inclusa, silicon inclus, totul facut ca la carte.
pret interior/exterior 25 de lei, plus 5 lei bacsisul aferent.
Seat Cordoba 2006
1.4 16V 100CP Rosu Emocion


Magazin piese de schimb, consumabile si accesorii
Service auto, lucrari de mecanica, tinichigerie, vopsitorie si statie ITP

http://www.depozitul-de-piese-auto.ro
contact@premiumautoparts.eu; cornel.baluta@premiumautoparts.eu
Tel:0723.281.792
Tel:0749.546.788


ImagineImagine
 
Avatar utilizator
BALTAZAR2003
Moderator
Mesaje: 7619
Membru din: 22 Iul 2008, 22:26
Localitate: Bucuresti Dr. Taberei
Contact:

Re: Spalatorii auto

14 Iun 2010, 09:58

Eu tot in Tei la A&A solutions, mai nou au si vulcanizare proprie. :yah
Cordoba Fever + Fresc, 1.4l/86Cp (nu se stie pe unde-i are!), 2008, Rosu Emocion
 
Avatar utilizator
Bogdan90
Bogdanelu'
Mesaje: 940
Membru din: 04 Oct 2009, 10:47
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Spalatorii auto

14 Iun 2010, 13:31

Ca sa numai zicem de terasa noua care arata pur si simplu genial si Adrian (proprietarul) este un tip super de treaba. Stie sa isi conduca afacerea. Ca planuri de viitor cica se va pune o masa de ping pong :yah
 
pakyman
Mesaje: 1359
Membru din: 31 Mai 2009, 03:38
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Spalatorii auto

22 Iul 2010, 07:15

Cea mai scumpa spalatorie auto din lume – 8.500 euro pentru fiecare masina

Exista in Marea Britanie si nu duce lipsa de clienti. A fost ideea lui Gurcharn Sahota (30 de ani) si a prins excelent, in ciuda pretului piperat si a crizei. Evident, clientii sunt numai oameni cu foarte multi bani, iar masinile acestora sunt pe masura. Doar bolizi de sute de mii de euro.

In cazul in care va intrebati de ce este atat de scump, trebuie sa stiti ca ceea ce face britanicul nu este o simpla spalare, ci un tratament de detailing dus la extrem. Inchipuiti-va ca omul are un microscop cu care verifica zgarieturile de pe vopsea si apoi verifica grosimea vopselei in acea zona, pentru a vedea daca poate inlatura zgarietura fara sa se observe nimic, in nici un fel de lumina. Sahota afirma ca nu este nici o diferenta intre masinile noi din showroom-uri si cele cosmetizate de el, din punct de vedere estetic.

Britanicul foloseste numai solutii foarte scumpe (de exemplu, ceara costa circa 9.700 euro tubul) si petrece zile intregi la curatarea si reconditionarea fiecarei masini, in functie de ce trebuie facut. Spune ca cel mai mult a lucrat la o masina 250 de ore, ceea ce inseamna cam o luna, in conditiile in care nu lucreaza non-stop. I-au trecut prin mana sute de bolizi, de la Ferrari Enzo, Lamborghini, Porsche pana la McLaren F1 GTR.

Afacerea a inceput-o dupa ce a rugat un dealer Aston Martin sa-l lase sa “trateze” un DB9. Gratis. Dealerul fost atat de multumit, incat n-a ezitat sa-l recomande clientilor proprii si tot asa, britanicul avand acum o baza de clienti stabila.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=U2sbh54_g2c&feature=player_embedded[/youtube]
Viaţa e scurtă,încalcă regulile,iartă repede,sărută încet,iubeşte cu adevărat,râzi din toată inima şi niciodată nu regreta ceva ce te-a făcut să zâmbeşti!
Imagine
 
Avatar utilizator
BALTAZAR2003
Moderator
Mesaje: 7619
Membru din: 22 Iul 2008, 22:26
Localitate: Bucuresti Dr. Taberei
Contact:

Re: Spalatorii auto

08 Noi 2010, 22:36

Am trecut astazi pe la spalatoria din tei. A&A
Adi a adus si cauciucuri de iarna, noi si second, cele second care aratau foarte bine.
Am spalat masinuta si am facut schimbul de cauciucuri intrucat nu am jante de schimb a trebuit sa scot cauciucurile de vara si sa montez cele de iarna.
Echilibrat si tot tacamul.
am luat si un bidon cu 5l de solutie pentru spalat parbrizul care rezista la -20grade, ieftina ca braga...10ron :yah
Cordoba Fever + Fresc, 1.4l/86Cp (nu se stie pe unde-i are!), 2008, Rosu Emocion
 
supuranvlad
Mesaje: 133
Membru din: 15 Apr 2010, 18:54
Localitate: deva
Contact:

Re: Spalatorii auto

27 Noi 2010, 13:59

tunnel de la mall in timisoara!!!exteriorul e gata in 5 minute( e automata,dar are perii din material textil, nu perii de plastic) si miroase si a pepene galben.
seat leon 1.6 102 cai(1P)

 
Avatar utilizator
PROOF
Mesaje: 284
Membru din: 07 Noi 2009, 23:18
Localitate: Cluj-Napoca...Romania

Re: Spalatorii auto

02 Feb 2011, 21:58

Salutare Seatistilor, :hi
prin Cluj-Napoca cam putine spalatori decente,,toat ecu spuma activa (cea mai mare porcarie si persoane care lucra care asteapta doar "spaga".am lucrat si eu cindva la spalatorie prin 1998-2000 cind spalatoriile erau manuale..ce vremuri.una manuala as prefera, sincer.alta calitate,cine stie despre ce vorbesc apreciaza spalatoria manuala...poate cindva daca se poate sa deschid eu o spalatorie manuala,,o sa va chem sa vedeti calitate :bounce:
drumuri bune sa aveti :drive ,,,bafta
SEAT LEON 1P
Imagine
 
Avatar utilizator
anairam
Mesaje: 91
Membru din: 26 Ian 2011, 18:01
Localitate: Resita, C-S
Contact:

Re: Spalatorii auto

23 Feb 2011, 13:47

Referitor la spalatorii... pe vremea cand conduceam o batrana Dacie am avut nenorocul sa raman fara incalzirea lunetei datorita neatentiei de care au dat dovada angajatii spalatoriei. Acum sunt total nemultumit ne modul brutal in care se aspira interiorul masinii. Fiti cu bagare de seama ca dupa fiecare aspirare apare cate o noua zgarietura pe ingrijitul nostru plastic.
Asa ca cel mai bine o aspiram noi si doar exteriorul il facem la ei.
SEAT Toledo 1M
ASV 110 cp

0768809272
 
Avatar utilizator
sergiu17
Mesaje: 103
Membru din: 15 Aug 2012, 15:48

Re: Spalatorii auto

24 Iul 2013, 11:29

Revitalizez eu topicul dupa 2 ani :P

As vrea sa fac o igienizare a habitaclului pe un Seat Ibiza, cu curatarea tapiteriei, bordului, plafonului etc.

Am citit mai sus si m-am interesat la A&A Wash - pret 250 de lei.
Imi puteti recomanda va rog firme de care ati fost multumiti - in Bucuresti? Eventual mai ieftine...
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 4 vizitatori