Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

 
Avatar utilizator
bertzi43
B-82-AJS
Mesaje: 3042
Membru din: 27 Mar 2008, 20:58
Localitate: bucuresti
Contact:

Re: Leon vs Noul Opel Astra (Astra I)

06 Mar 2010, 21:06

georgex2 scrie:
deja tre sa iti explic ca seatu e o copie mai ieftina dupa ww golf

inca un forumist neinformat :lol:
seat este copie dupa audi leon 1m-audi a3,exeo-a4 :lol:
wv-skoda :lol:
_____________________________________________

Seat Leon 1M Stella,1.6 16v,105 cp...
Imagine
 
Sylver
Subiect Autor
Mesaje: 740
Membru din: 12 Feb 2008, 12:42
Localitate: Bucuresti

Re: Leon vs Noul Opel Astra (Astra I)

07 Mar 2010, 13:04

@georgex: cred ca stiu ce vorbesc, avand in vedere ca am destule articole in presa auto, pe vremea cand ma ocupam cu asa ceva si am si destule teste. Stiu ce inseamna o masina. Observ insa ca tu vorbesti mai mult pe baza pozelor. Daca vrei, eu iti pot spune si fiecare revista auto ce articole face. Revistele sunt sponsorizate de diferiti importatori, eu am renuntat pt ca intr-un versus mi s-a cerut ca neaparat sa scot o masina pe locul 1, indiferent de test. Scuza-ma daca te simti ofensat, dar tu postezi din ce citesti pe net, nu ai vazut masinile 'live', nu ai mers cu ele.

Nu am nimic cu tine, dar esti mai mereu pe langa, la orice versus, pt tine orice masina e mai buna ca leon 1P. Daca ti-e rusine cu Seat, de ce ti-ai mai luat-o? Te vad ca pe un user rau intentionat. Norocul tau ca nu am avut timp sa pot fi moderator, ca erai banat pana acum. Asta pt ca nu vii cu absolut nici un argument in posturile tale si toate lovesc in Leon. Si iti repet pt a mia oara: mergi si fa drive-test cu masinile si sa le analizezi atent in showroom-uri inainte sa vorbesti. Daca ai fi citit topicul cap-coada, ai fi vazut ca eu am fost unul din cei pro-Astra J pana la drive-test. Bafta si km fara probleme.
Black Leon benzinar
 
Avatar utilizator
BALTAZAR2003
Moderator
Mesaje: 7619
Membru din: 22 Iul 2008, 22:26
Localitate: Bucuresti Dr. Taberei
Contact:

Re: Leon vs Noul Opel Astra (Astra I)

07 Mar 2010, 14:36

georgex, datorita atitudinii a luat pauza o luna.
Cordoba Fever + Fresc, 1.4l/86Cp (nu se stie pe unde-i are!), 2008, Rosu Emocion
 
Avatar utilizator
TIBI
Mesaje: 6761
Membru din: 10 Mai 2008, 13:15
Localitate: Ploiesti

Re: Leon vs Noul Opel Astra (Astra I)

07 Mar 2010, 14:37

o pauza pt a se documenta privind dotari/preturi/performante,nu? :lol:
ii urez lectura placuta :wink:
-SEAT LEON 5F Xperience 2.0tdi 184cp
-EX-SEAT LEON_2.0tdi BKD 140cp+

huse piele schimbator

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 6 vizitatori