Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

 
gica
Subiect Autor
Mesaje: 108
Membru din: 10 Feb 2009, 14:07
Localitate: Bucuresti

Problema din neatentie....

18 Iul 2009, 15:35

Salutare dragi colegi....in urma unei mici neatentii ,cand dadeam cu spatele de pe o rampa am lovit bara din spate putin in partea dreapta fix in dreptul farului ala mic de jos lunguiet rosu care s-a crapat pe jumatate si deasupra este cam zgariat si putin infundat....

nu situ ce sa fac acum...am casco...astept niste sugestii !!...si apropo auzisem acu ceva timp de o oferta cu schimbatu barilor cu unele de cupra/fr + diferenta ! mai stie cineva ceva ?

ms.astept raspunsuri !
 
gica
Subiect Autor
Mesaje: 108
Membru din: 10 Feb 2009, 14:07
Localitate: Bucuresti

Re: Problema din neatentie....

18 Iul 2009, 17:07

nimeni ?

sa stii ca daca scrii mesaj dupa ,mesaj, tot nu o sa-ti raspunda cineva mai repede!
Ultima oară modificat 18 Iul 2009, 20:16 de către marian_iam, modificat 1 dată în total.
Motiv: dublu post
 
Avatar utilizator
marian_iam
V.I.P.
Mesaje: 6591
Membru din: 17 Dec 2007, 13:04
Localitate: Bucuresti, dr taberei
Contact:

Re: Problema din neatentie....

18 Iul 2009, 20:17

pe casco iti schimba bara, doar daca e crapata, sparta ...
daca e crapat doar ochiul ala de pisica (asta am inteles eu) cel mai simplu si lejer, este sa-ti cumperi unul nou si sa-l montezi in locul celui vechi!
Si nu caut sa-ti demonstrez, era o simpla figura, deci nu ma lua-n nume de rau ca te iau in ..... brate!!!
Noi ... Bem, Fumam, Tusim, Ranjim ... asta facem pana murim ...
Opel Astra GSI
Ceasuri Barbatesti de de Dama http://www.casaceasurilor.ro
 
Avatar utilizator
shnel
Mesaje: 201
Membru din: 10 Mai 2009, 18:31
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Problema din neatentie....

18 Iul 2009, 22:41

salut..iti dau un sfat ...mai dai odata cu spatele si crapa bara...iei polita casco te uiti pe ea dupa un numar de contact suni iti faci programare pentru constatare,platesti fransiza si iti schimbi bara cu totul...dai spaga la consilierii unde iti repari masina si iti pui bara de cupra/fr :D....sa auzim numai de bine
__________________________
http://www.globalnetworkassistance.com
Asistenta IT,Retele Structurate TCP/IP si Telefonie,WebDesign, Optimizare SEO,Licente Microsoft Windows si Office
 
Avatar utilizator
mususk266
Mesaje: 4261
Membru din: 27 Ian 2009, 02:17
Localitate: Constanta
Contact:

Re: Problema din neatentie....

19 Iul 2009, 11:28

si daca mai esti neatent inca o data poate iti schimbi si bara fata, tot de cupra :wink:
Altea Freetrack - viewtopic.php?f=79&t=12288"

Ceasuri Moderne si Vintage - https://www.youtube.com/channel/UCMHYof ... 76g/videos

Fii schimbarea pe care vrei s-o vezi în jur! (Mahatma Gandhi)
 
Avatar utilizator
weederash
Mesaje: 174
Membru din: 10 Dec 2008, 12:09
Localitate: Bucuresti/Colentina
Contact:

Re: Problema din neatentie....

19 Iul 2009, 13:07

ia un ciocan si dai o lovitura zdravana cam in acelas loc unde ai lovit-o prima data (cat sa se sparga) si dupa dute la casco pentru constatare. zi-le ca asa ai gasit-o in parcare si vb cu ei pentru bara de cupra/fr
Leon 1M 1.8T 20V / 179 BHP
. B 39 WDR
 
gica
Subiect Autor
Mesaje: 108
Membru din: 10 Feb 2009, 14:07
Localitate: Bucuresti

Re: Problema din neatentie....

19 Iul 2009, 14:12

1.scuze k am postat imediat ..dar vazusem ceva oameni pe formu si trebuia sa plec la sv si eram cam suparat...:)
2.sa inteleg ca inca mai este oferta cu schimbatu barii cu una de cupra/fr
3.ma intereseaza sa stiu cine a facut asta si cat l-a costat schimbarea..:)
4.ar trebui sa platesc ceva la casco daca le zis ca am gasito in parcare ...sau ce as putea sa le zic ?:)

ms de raspunsuri! astept opinii in continuare:)

:bounce:

 
Avatar utilizator
shnel
Mesaje: 201
Membru din: 10 Mai 2009, 18:31
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Problema din neatentie....

19 Iul 2009, 14:45

eu am facut asa...cu bara de fata intr`un eveniment nefericit bineinteles :)....te mai costa grilele care sunt in jur de 250 lei si fransiza la firma de casco care e in jur de 100 de euro depinde la ce firma ai casco...eu la porsche asigurari am avut prima reparatie gratuita :D...acum ma pregatesc de a 2a...am observat ca am parbrizul fisurat si ma gandeam sa dau si un suut in bara de spate sa`mi pun de cupra/fr.
__________________________
http://www.globalnetworkassistance.com
Asistenta IT,Retele Structurate TCP/IP si Telefonie,WebDesign, Optimizare SEO,Licente Microsoft Windows si Office
 
gica
Subiect Autor
Mesaje: 108
Membru din: 10 Feb 2009, 14:07
Localitate: Bucuresti

Re: Problema din neatentie....

19 Iul 2009, 15:00

aha ms mult...faza cu franciza e ciudata k eu stiu k nu am franciza la casco...sau poate ar trebui sa ma uit mai bine...

si daca ar fi sa fie schimbate si fata si spate ar fi 500 ron ? sau la spate costa mai putin ?
 
Avatar utilizator
shnel
Mesaje: 201
Membru din: 10 Mai 2009, 18:31
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Problema din neatentie....

19 Iul 2009, 18:08

nu stiu sa iti spun cat costa pe spate
__________________________
http://www.globalnetworkassistance.com
Asistenta IT,Retele Structurate TCP/IP si Telefonie,WebDesign, Optimizare SEO,Licente Microsoft Windows si Office
 
Avatar utilizator
Bamse
Moderator
Mesaje: 6512
Membru din: 20 Mai 2008, 13:11
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Problema din neatentie....

20 Iul 2009, 08:36

si tu mai gica, de ce nu ma suni ca sa lamurim treaba asta calumea.

tu nu ai fransiza la casco, asa ca vino cu bara sparta la service la noi si punem una de cupra , te va costa in plus vreo 2 milioane.
Ibiza, FR. Black, TDI, Chiptuned
Canalul Clubseat.eu pe Youtube
 
gica
Subiect Autor
Mesaje: 108
Membru din: 10 Feb 2009, 14:07
Localitate: Bucuresti

Re: Problema din neatentie....

20 Iul 2009, 11:52

bamse scrie:
si tu mai gica, de ce nu ma suni ca sa lamurim treaba asta calumea.

tu nu ai fransiza la casco, asa ca vino cu bara sparta la service la noi si punem una de cupra , te va costa in plus vreo 2 milioane.


hehehe....sa stii k prima data la tine m-am gandit dar am zis sa nu te mai stresez iar,din nou..:d
acum sa vedem cum facem cu banii:D o sa t sun zilele astea sa vedem ce si cum. MS :bounce:
 
Avatar utilizator
Bamse
Moderator
Mesaje: 6512
Membru din: 20 Mai 2008, 13:11
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Problema din neatentie....

24 Iul 2009, 15:13

oricand george, ma suni si rezolvam fara ceea ce spune colegul shnel pentru consilieri.
Ibiza, FR. Black, TDI, Chiptuned
Canalul Clubseat.eu pe Youtube

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 5 vizitatori