Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

  • 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 53
 
Avatar utilizator
julia_crista
Mesaje: 711
Membru din: 04 Dec 2007, 20:36
Localitate: Bucuresti
Contact:

02 Mar 2008, 03:31

si eu tot off topic. doar o ora cu copy si paste....... been there done that si nu e doar o ora..... dar daca ne apucam cu totii...............
If you ever dream of beating me, you'd better wake up and apologise.
Nu lucrez in weekend si in zilele care se termina cu "i"
 
Avatar utilizator
blowwind
Mesaje: 113
Membru din: 04 Ian 2008, 20:59
Localitate: Bucuresti
Contact:

02 Mar 2008, 04:09

pfoai...ce ciorba a iesit pe topicul asta :)) :))

urm care mai e offtopci...il ia mama dracu :D va sparg pe totzi :))
Imagine
Honda Accord 2.4 - VW Polo 1.2 - Subaru Forester 2.5XT
www.streetzone.ro
 
Avatar utilizator
Cosmin
Admin
Mesaje: 7203
Membru din: 14 Feb 2008, 17:11
Localitate: Sibiu
Contact:

02 Mar 2008, 14:29

stormbreaker scrie:
Am placerea sa atasez mai jos factura proforma a Cuprei lui Xel'Naga.
Imagine


Dupa cum bine ati observat cu totii, replicile mele au declansat o adevarat isterie si au dus la aparitia de multe posturi offtopic in cadrul prezentarii masiini de catre Xel`Naga. Eu am zis ce am avut de zis si eram hotarat sa pastrez o liniste deplina, pana a venit imaginea cu aceasta "factura". Fratilor, nu stiu voi ce vedeti, dar eu vad clar scris acolo "oferta valabila 10 zile", nicidecum factura sau un document fiscal emis de o persoana juridica. Nu sunt datele de identificare fiscala ale furnizorului, nu se precizeaza cuantumul TVA-ului si alte aspecte importante ce ar face din aceasta foaie o factura. Ma rog...

Xel Naga, daca pe baza aberatiilor din aceasta fituica ti-ai prezentat masina, te inteleg si te rog sa primesti din partea mea scuze in mod public daca te-am jignit cu ceva. Si vorbesc foarte serios si fara nici un fel de subtilitati. Te rog sa ma scuzi. Nu a fost vina ta.

Eu inca sunt de parerea ca acest document nu provine din reteaua Porsche Romania, sau daca provine de la ei, e emis de persoana care schimba becurile in cladire si tunde iarba. Am listat foaia respectiva si saptamana asta voi face un drum pana la PBV 2 (oricum am treaba in zona). Si daca vreun reprezentant de vanzari Seat confirma ca documentul e emis de ei, eu voi solicita moderatorilor sa-mi stearga contul de pe forumul asta, considerand ca nu stiu nimic despre masinile Seat, in special despre Cupra 1P, pe care de altfel o si conduc. Multumesc!
 
Avatar utilizator
Xel'Naga
Subiect Autor
Mesaje: 425
Membru din: 04 Feb 2008, 01:01
Localitate: Bucuresti
Contact:

03 Mar 2008, 09:22

roret scrie:
salut
incerc sa inteleg de ce s-a creat aceasta confuzie privind aceasta masina
apoi , nu inteleg de ce atat de multi membrii si moderatori sunt purtatori de cuvant ai lui Xel`Naga
eu unul am inteles confuzia ,dar cred ca deja s-a creat un sindicat in jurul lui Xel`Naga
totusi masina nu are nimic special fata de o cupra si totusi nu imi explic de ce atat interes si atat de multi avocati
cred ca Xel`Naga trebuie lasat sa isi prezinte singur masina si modificarile
P.S. mesaj pt avocati
sunt cel putin 5 cupra pe acest forum in care s-au investit bani si timp si proprietarii lor nu au prezentat o imagine falsa a masinilor si nu au jignit alti membri pentru simplu motiv ca au semnalat anumite informatii false si pentru care nimeni nu manifesta vreun interes
rog moderatorii sa imi stearga userul roret din baza de date a acestui forum-privat( de familie)
multumesc anticipat



Eu nu am spus ca am nevoie de avocati dar cand a fost intalnirea de VINERI , dumneavoastra domnule RORET unde erati ??
Si chiar nu am nevoie de un sindicat sau ceva de acest gen, probabil LUMEA ma stie mai mult decat pe tine iar TRECUTUL meu spune mai multe cat al TAU . :wink: :idea:
NU AM AFIRMAT NICIODATA ca am O SUPERCUPRA. :idea:
Daca aveam ceva de ascuns NU ma duceam VINERI la intalnire ( pe cand dumneavostra domnule RORET nu ati aparut ) .
Si rog moderatori sa stearga TOT ce s-a scris ca cine intra sa nu vada CIRCUL acesta .
Cu asta eu zic ca acest capitol este inchis. :arrow:
Imagine
Presedinte STREET ZONE Automotive Club
Owner Seat Leon CUPRA 2.0 TFSi 285 cp ( B 90 XEL )
Owner Toyota Corolla 1.4 D4D 95 cp ( B 900 XEL )
Owner VW BORA Nuvolari Concept 140 cp ( B 91 XEL )
contact: xelnaga@rocketmail.com
cosmin_gabriel_ionita@yahoo.com
 
Avatar utilizator
Xel'Naga
Subiect Autor
Mesaje: 425
Membru din: 04 Feb 2008, 01:01
Localitate: Bucuresti
Contact:

03 Mar 2008, 09:40

ghita_celofan scrie:
stormbreaker scrie:
Am placerea sa atasez mai jos factura proforma a Cuprei lui Xel'Naga.
Imagine


Dupa cum bine ati observat cu totii, replicile mele au declansat o adevarat isterie si au dus la aparitia de multe posturi offtopic in cadrul prezentarii masiini de catre Xel`Naga. Eu am zis ce am avut de zis si eram hotarat sa pastrez o liniste deplina, pana a venit imaginea cu aceasta "factura". Fratilor, nu stiu voi ce vedeti, dar eu vad clar scris acolo "oferta valabila 10 zile", nicidecum factura sau un document fiscal emis de o persoana juridica. Nu sunt datele de identificare fiscala ale furnizorului, nu se precizeaza cuantumul TVA-ului si alte aspecte importante ce ar face din aceasta foaie o factura. Ma rog...

Xel Naga, daca pe baza aberatiilor din aceasta fituica ti-ai prezentat masina, te inteleg si te rog sa primesti din partea mea scuze in mod public daca te-am jignit cu ceva. Si vorbesc foarte serios si fara nici un fel de subtilitati. Te rog sa ma scuzi. Nu a fost vina ta.

Eu inca sunt de parerea ca acest document nu provine din reteaua Porsche Romania, sau daca provine de la ei, e emis de persoana care schimba becurile in cladire si tunde iarba. Am listat foaia respectiva si saptamana asta voi face un drum pana la PBV 2 (oricum am treaba in zona). Si daca vreun reprezentant de vanzari Seat confirma ca documentul e emis de ei, eu voi solicita moderatorilor sa-mi stearga contul de pe forumul asta, considerand ca nu stiu nimic despre masinile Seat, in special despre Cupra 1P, pe care de altfel o si conduc. Multumesc!



Cand mi-a fost facuta OFERTA masina trebuia sa vina si asa stiam ca a fost echipata ( ce este trecut cu 0 reprezinta dotari care nu se platesc si restul sunt dotari in plus fata de standard - cu mentiunea ca senzori de parcare au recunoscut ca au FOST trecuti dintr-o eroare si eu nu i-am mai platit ). Restul sunt pe masina cum au vazut si colegi la intalnire.
Cine mi-a facut OFERTA lucreaza la PORSCHE dar nu de unde am ridicat masina ( el o comandase ca si cum o lua pentru el ) . :arrow:
Imagine
Presedinte STREET ZONE Automotive Club
Owner Seat Leon CUPRA 2.0 TFSi 285 cp ( B 90 XEL )
Owner Toyota Corolla 1.4 D4D 95 cp ( B 900 XEL )
Owner VW BORA Nuvolari Concept 140 cp ( B 91 XEL )
contact: xelnaga@rocketmail.com
cosmin_gabriel_ionita@yahoo.com
 
Avatar utilizator
julia_crista
Mesaje: 711
Membru din: 04 Dec 2007, 20:36
Localitate: Bucuresti
Contact:

03 Mar 2008, 09:51

mda. cred ca ai dreptate. ar cam trebui incheiata discutia. masina s-a vazut. s-a evaluat. s-a pozat. ea este.

am printat si eu documetul si culmea arata exact ca foaia mea de comanda. banuiesc ca masina oricum se afla pe stoc nu e comandata din fabrica pentru ca i-a venit destul de repede. si eu am procedat la fel. am fost sa o comanda si in 10 zile am luat-o de la metrotehnica.

eu zica sa mutam discutiile la cafenea si sa lasam prezentarea masinii la leon
If you ever dream of beating me, you'd better wake up and apologise.

Nu lucrez in weekend si in zilele care se termina cu "i"
 
Avatar utilizator
Testosul
Mesaje: 4143
Membru din: 20 Dec 2007, 11:47
Localitate: Bucuresti
Contact:

03 Mar 2008, 10:07

Ca sa revenim la dotarile masinii, pina la urma are 12 difuzoare?
Chiar acum ma uit pe configuratorul Seat si nu vad la optionale pachetul Audio2, doar Audio1, care are 8 difuzoare, dintre care 4 sunt tweetere din cate stiu eu.

 
Puffy

03 Mar 2008, 10:50

Pai scrie acolo,Total Optionale, Pachetul WSG Audio2 .... -12boxe original Seat
 
Avatar utilizator
Xel'Naga
Subiect Autor
Mesaje: 425
Membru din: 04 Feb 2008, 01:01
Localitate: Bucuresti
Contact:

03 Mar 2008, 11:25

Puffy scrie:
Pai scrie acolo,Total Optionale, Pachetul WSG Audio2 .... -12boxe original Seat


Da asa scrie dar TIND sa cred ca nu sunt 12 ( avand in vedere ca ei au zis ca cele cu 0 nu se platesc ) , pe lista am vazut si eu ca nu exista mai mult de 8 boxe care sunt in standard .
De asta nu am mai facut scandal ca oricum NU am platit nimic dar ma intreb unde naiba or mai fi inca 4 BOXE ? maxim 8 am numarat si eu ( avand in vedere ca 4 sunt TWETERE cum au zis si colegi ) .
Oricum senzori de parcare mi i-a scazut in momentul cand am facut factura finala ( pe care apar doar datele masini ).
Da aia este o foaie de comanda sau care certifica faptul ca masina exista in productie sau ca venise , nu am zis ca ar fi o factura finala.
Oricum greseala a fost ca masina NU am comandat-o eu . Pe lista de optionale si standard m-am uitat in momentul cand pentru lume a aparut suspiciuni si am zis sa vad si eu ce si cum.
Oricum partea buna este ca mi-au dat si un discount de 5% + bani inapoi pe asa zisi senzori. :arrow:
Intr-un fel le multumesc celor care au atentionat dar m-a deranjat faptul ca m-au luat la misto . :(
Imagine
Presedinte STREET ZONE Automotive Club
Owner Seat Leon CUPRA 2.0 TFSi 285 cp ( B 90 XEL )
Owner Toyota Corolla 1.4 D4D 95 cp ( B 900 XEL )
Owner VW BORA Nuvolari Concept 140 cp ( B 91 XEL )
contact: xelnaga@rocketmail.com
cosmin_gabriel_ionita@yahoo.com
 
Avatar utilizator
Testosul
Mesaje: 4143
Membru din: 20 Dec 2007, 11:47
Localitate: Bucuresti
Contact:

03 Mar 2008, 11:45

Puffy scrie:
Pai scrie acolo,Total Optionale, Pachetul WSG Audio2 .... -12boxe original Seat


@Puffy, crede-ma ca m-am documentat foarte bine si fac asta mereu inainte sa postez, te rog sa nu interpretezi gresit ce am scris, eram chiar curios, voiam sa ma informez. Tinind cont de faptul ca acea oferta era deja contestata, nu era cazul sa sustii cu font rosu acel pachet.
 
Puffy

03 Mar 2008, 11:52

Sincer, am crezut ca nu ai vazut... scz daca te-a deranjat.
 
Avatar utilizator
STORM
Mesaje: 468
Membru din: 03 Dec 2007, 15:58
Localitate: crangasi city
Contact:

03 Mar 2008, 15:08

Este topicul deschis de Xel'Naga sa isi prezinte masina si viitoarele modificari care o sa vina !! Haideti sa inchidem tot ce nu tine de aceste aspecte si sa ii dam cuvantul proprietarului pt ca nu este deloc frumos ce s-a intamplat. S-au adus argumente solide in ceea ce priveste masina si dotarile ei si este cazul sa ne oprim cu discutiile inutile. Masina exista il are propietar pe Xel'Naga si cu asta basta !! Sa il lasam pe propietar sa continuie cu ce are de zis si de facut cu privire la masina !!!
 
Avatar utilizator
Testosul
Mesaje: 4143
Membru din: 20 Dec 2007, 11:47
Localitate: Bucuresti
Contact:

03 Mar 2008, 15:50

stormbreaker scrie:
Este topicul deschis de Xel'Naga sa isi prezinte masina si viitoarele modificari care o sa vina !! Haideti sa inchidem tot ce nu tine de aceste aspecte si sa ii dam cuvantul proprietarului pt ca nu este deloc frumos ce s-a intamplat. S-au adus argumente solide in ceea ce priveste masina si dotarile ei si este cazul sa ne oprim cu discutiile inutile. Masina exista il are propietar pe Xel'Naga si cu asta basta !! Sa il lasam pe propietar sa continuie cu ce are de zis si de facut cu privire la masina !!!


Sigur ca il lasam sa isi prezinte masina, eu doar l-am intrebat ceva legat de dotarile interioare ale masinii si el mi-a raspuns. Topicul acesta (Leon-ul tau) este un topic de prezentare a masinii cu ce are standard si optional si bineinteles cu proiectele in derulare. In acelasi timp este un topic unde cei care posteaza intreaba diverse lucruri referitoare la masina prezentata si proprietarul raspunde.
 
Avatar utilizator
Xel'Naga
Subiect Autor
Mesaje: 425
Membru din: 04 Feb 2008, 01:01
Localitate: Bucuresti
Contact:

03 Mar 2008, 18:25

gata ... ne apucam de treaba ... :wink:
Am rugamintea sa imi ziceti daca este OK ce am de gand sa fac ??
Ideea este asa : pe PLAFON autocolant negru lucio ( sau vopsea negru lucios ceva ) si grila fagure fara semn !! :idea:
In poza de mai jos cam asa ar arata ( geamurile sunt cele originale ) :

Imagine

As vrea si alte jante , dar nu stiu daca CROAME sau NEGRE cu buza cromata :?: :!:
Ideea mi-a furnizat-o un prieten si zice ca ar da bene . :P :wink:
Nu stiu daca se merita sa imi pun si niste FOLIE pe geamuri avand in vedere ca ea este deja putin facuta din fabrica !! :idea:
Imagine
Presedinte STREET ZONE Automotive Club
Owner Seat Leon CUPRA 2.0 TFSi 285 cp ( B 90 XEL )
Owner Toyota Corolla 1.4 D4D 95 cp ( B 900 XEL )
Owner VW BORA Nuvolari Concept 140 cp ( B 91 XEL )
contact: xelnaga@rocketmail.com
cosmin_gabriel_ionita@yahoo.com
 
Avatar utilizator
julia_crista
Mesaje: 711
Membru din: 04 Dec 2007, 20:36
Localitate: Bucuresti
Contact:

03 Mar 2008, 18:37

idei bune pana acum
If you ever dream of beating me, you'd better wake up and apologise.

Nu lucrez in weekend si in zilele care se termina cu "i"
  • 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 53

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 13 vizitatori