Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

 
prodigysimu
Subiect Autor
Mesaje: 2
Membru din: 31 Oct 2012, 10:28

Sfat achizitionare Seat Leon 1P 2007

31 Oct 2012, 10:41

Salut, sunt nou venit pe acest forum si din cate am citit pana acum, se pare ca lumea isi da tot interesul pentru rezolvarea anumitor probleme legate de marca Seat.
De aceea mi-am si facut cont, deoarece vreau sa cumpar un Seat Leon din 2007 http://www.a v i t/seat-leon-C26260682.html si as vrea sa ascult sfatul vostru referitor la masina.
Dupa cum se vede si in poze masina arata bine, destul de ingrijita si cu ceva dotari (climatronic, oglinzi incalzite si electrice, etc.) exact pe placul meu.

Vreau sa stiu daca cineva de pe acest forum cunoaste masina, a facut vreo "vizita" proprietarului sau eventual dupa seria de sasiu poate sa imi dea ceva detalii care nu sunt spuse in anunt. La telefon omul spune ca e avocat, ca a avut grija de masinasi pare destul de serios (un pic "bagabont" ca toti avocatii).
Sunt din Craiova si e destul de lung drumul pana la Targoviste...

Va Multumesc.
 
Avatar utilizator
Dante
ClubSEAT Team
Mesaje: 1056
Membru din: 27 Aug 2008, 09:59
Localitate: Bucuresti - Dr Taberei
Contact:

Re: Sfat achizitionare Seat Leon 1P 2007

31 Oct 2012, 14:17

Salut. Vad ca spune ca are facute toate reviziile la timp si ca e primul propietar. Asta inseamna ca in primii 2 a facut revizii si eventuale probleme in reteaua oficiala deci la o verificare dupa VIN ar trebui sa se vada. In rest daca ai dubii mergi cu un mecanic sa vada fizic masina pe langa verificarea virtuala in reteaua porsche romania.
2008 Seat Leon FR TDI Zenith Grey
Imagine
 
Avatar utilizator
ionutblv
BLV SCENTS
Mesaje: 4324
Membru din: 02 Iun 2009, 11:54
Localitate: iasi

Re: Sfat achizitionare Seat Leon 1P 2007

31 Oct 2012, 14:21

Vad ca e avocat vanzatorul , mare grije ce acte semnezi :cheers
 
prodigysimu
Subiect Autor
Mesaje: 2
Membru din: 31 Oct 2012, 10:28

Re: Sfat achizitionare Seat Leon 1P 2007

31 Oct 2012, 18:09

Dante scrie:
Salut. Vad ca spune ca are facute toate reviziile la timp si ca e primul propietar. Asta inseamna ca in primii 2 a facut revizii si eventuale probleme in reteaua oficiala deci la o verificare dupa VIN ar trebui sa se vada. In rest daca ai dubii mergi cu un mecanic sa vada fizic masina pe langa verificarea virtuala in reteaua porsche romania.


D-asta cer ajutorul cuiva care poate sa ma ajute cu VIN, ca daca masina nici macar in garantie nu a avut service facut la reprezentanta oficiala, atunci la ce sa ma astept...prefer sa cumpar o masina la care se poate verifica trecutul.

ionutblv scrie:
Vad ca e avocat vanzatorul , mare grije ce acte semnezi :cheers


Sper sa nu fie probleme :D

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 2 vizitatori