Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

 
bartimeus
Subiect Autor
Mesaje: 5
Membru din: 21 Iun 2010, 09:53

Nou in gasca ;) - ceva intrebari

21 Iun 2010, 09:59

Va salut dragi iubitori de Seat.
De cateva zile ma pot mandri cu noua mea bijuterie: Seat Toledo model 2007, 1.6, 102cp.
Avand in vedere ca nu l-am achizitionat de nou, nu am tot la el.
In acest scop, are cineva un manual de utilizare(chiar si de service) pentru acest model ? (engleza sau romana) - ma gandeam la unul in format electronic.
De asemenea, are idee careva daca se gaseste pe undeva acoperitoarea pentru portbagaj si cam cat ar costa una?
Si... inca ceva. Era sa uit. Pana fac rost de manual, poate sa imi spuna careva ce face acel butonas de langa cel de ESP, pe care scrie SET?

Va multumesc mult
Ultima oară modificat 21 Iun 2010, 10:44 de către marian_iam, modificat 1 dată în total.
Motiv: incearca sa dai o cautare dupa "manual"
 
bartimeus
Subiect Autor
Mesaje: 5
Membru din: 21 Iun 2010, 09:53

Re: Nou in gasca ;) - ceva intrebari

21 Iun 2010, 11:03

Salut Marian.

Am cautat pe forum inainte sa postez. Dar nu am gasit manual de utilizare decat pentru modelul vechi de Toledo. De aceea am postat in speranta ca ma poate ajuta cineva.

Oricum, mercic pentru sfat
 
Avatar utilizator
Trainelu
Mesaje: 1708
Membru din: 13 Iun 2008, 07:54
Localitate: Bucuresti

Re: Nou in gasca ;) - ceva intrebari

21 Iun 2010, 13:33

bartimeus scrie:
Si... inca ceva. Era sa uit. Pana fac rost de manual, poate sa imi spuna careva ce face acel butonas de langa cel de ESP, pe care scrie SET?

Va multumesc mult


Salut!
Setarea presiunii in pneuri (te anunta cand iti scade presiunea intr-o roata).
ALTEA XL 1.6 STYLANCE
ZENITH GREY
Imagine
 
bartimeus
Subiect Autor
Mesaje: 5
Membru din: 21 Iun 2010, 09:53

Re: Nou in gasca ;) - ceva intrebari

21 Iun 2010, 15:36

salut Trainelu
Multumesc mult pentru informatie. M-am gandit ca asta s-ar putea sa fie dar nu stiam cu certitudine. Poti sa imi spui te rog daca exista o setare by default sau trebuie sa setez eu o presiune minima? Daca trebuie setata, ai idee cum se face asta?
Imi cer scuze ca pun astfel de intrebari, dar neavand manualul, e cam greu sa le ghicesc

Mercic mult inca odata

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 8 vizitatori