Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 15
 
Avatar utilizator
Max
Mesaje: 83
Membru din: 15 Feb 2008, 13:13
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Alto Syncro Service Seat

17 Noi 2008, 14:25

Multumesc celor care au postat aici.
Scopul acestu topic este prezentarea problemelor aparute.
Am nevoie de aceste postari pentru ca eu sa le discut cu colegii mei de la service.
Astfel pe viitor vom incerac sa inlaturama aceste probleme.
Ca despre problema lui Catalinutzu (sper s anu gresesc) eu am sa vorbescu cu colegii mei pentru a afla de ce nu ti-au montat bara in conditiile in care ea este pe stoc.
Am sa-ti raspuns dupa ce vorbesc cu ei.
Multumesc!
 
Avatar utilizator
catalinutzu
Mesaje: 1514
Membru din: 12 Oct 2008, 22:55
Localitate: Bucuresti(Ferdinand fost Dimitrov)
Contact:

Re: Alto Syncro Service Seat

19 Noi 2008, 19:05

deci nici acum nu m-au sunat sa ma cheme sa imi schimbe bara,sa pe pregateasca pentru o mare reclamatie,mai nesimtiti ca ei nu am vazut
Imagine
1,4 16 valve 86 de magari in calduri :))
 
Remus
Membru Fondator
Mesaje: 4027
Membru din: 27 Noi 2007, 17:57
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Alto Syncro Service Seat

19 Noi 2008, 20:12

Max poate ne ajuti tu colegul cu un raspuns ?
Mercedes Benz A-Class 180 - 2015
Land Rover Freelander 2 /2.2/ 160cp
Ex ; Seat Leon 1.6 102 cp

Despre mine....urasc regulile altora, ador regulile mele...
http://clubseat.hi5.com
http://www.youtube.com/ClubSeatRomania
http://twitter.com/ClubSeatRomania
http://www.facebook.com/pages/Clubseateu-Romania/108874261828
 
Avatar utilizator
catalinutzu
Mesaje: 1514
Membru din: 12 Oct 2008, 22:55
Localitate: Bucuresti(Ferdinand fost Dimitrov)
Contact:

Re: Alto Syncro Service Seat

26 Noi 2008, 14:37

in sfarsit dau si eu de cineva care se gandeste la noi cand avem probleme,pe aceasta cale ii multumesc mult lui Max un om de nota 10
Imagine
1,4 16 valve 86 de magari in calduri :))
 
michee
Mesaje: 172
Membru din: 28 Apr 2008, 18:55
Localitate: Bucuresti/Galati

Re: Alto Syncro Service Seat

27 Ian 2009, 11:51

Salut,

Vad ca exista ceva nemultumuri pe aici.....Eu tocmai am venit de la alto din service si m-am gandit sa postez. Ce pot sa zic e ca am plecat foarte multumit, oamenii mi s-au parut foarte civilizati, in special domnul Radu Solomon mi-a lasat o impresie foarte buna(cu el am discutat cel mai mult, de fapt asta e a2a oara cand discut cu el, am mai fost odata si sapt trecuta si la fel, ac. impresie foarte buna). De asemenea vreau sa-i mai multumesc si lui Max, prompt ca de obicei, aseara l-am sunat, azi dimineata m-a chemat in service, ptr o problema la navigatie.
 
Avatar utilizator
Bubulutza
Mesaje: 4196
Membru din: 26 Ian 2009, 16:05
Localitate: Bucuresti

Re: Alto Syncro Service Seat

16 Feb 2009, 14:37

si eu sunt foarte multumita de ei.
de la ei mi-am luat masina si i-am pus si accesorii tot de la ei.
tot timpul au lucrat cu grija si profesionist si oricate intrebari am avut au avut tot timpul rabdare sa imi raspunda :)
 
michee
Mesaje: 172
Membru din: 28 Apr 2008, 18:55
Localitate: Bucuresti/Galati

Re: Alto Syncro Service Seat

21 Feb 2009, 14:19

am fost sapt. asta iar in service la ei si am plecat iarasi super multumit. Am avut o problema de tinichigerie, s-a rezolvat super ok si am mai avut o problema la navigatie s-a rezolvat si asta, domnul Solomon a fost iar de nota 10+. E o placere sa vb cu omu ala.

 
drw99
Mesaje: 210
Membru din: 12 Feb 2009, 13:24
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Alto Syncro Service Seat

27 Mar 2009, 19:40

Intrebare: rulmentii din capatul amortizoarelor fata intra pe garantie?
Multumesc
 
Avatar utilizator
Max
Mesaje: 83
Membru din: 15 Feb 2008, 13:13
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Alto Syncro Service Seat

01 Apr 2009, 08:15

Da, daca se respecta condititiile de acordare a garantiei : se constata defect de fabricatie, reviziile au fost facute la timp la service SEAT, auto nu a suferit lovituri importante in partea din fata, nu s-a umblat la ei, deci mai intai trebuie facuta o constatare.
 
Avatar utilizator
CataLIYna
V.I.P.
Mesaje: 4275
Membru din: 09 Feb 2009, 18:56
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Alto Syncro Service Seat

06 Apr 2009, 23:07

Eu ultima data la Alto am facut revizia.. pt 40 000 km...dupa cum am spus si in topicul cu "Reviza", viewtopic.php?f=31&t=21&start=45
cei de acolo s-au comportat exemplar.
citind pe aici am vz ca sunt cativa care se plang..
inseamna ca nu ati fost pe la Metrotehnica sa vedeti acolo bataie de joc..
In fine.. Max.. oricand as alege Alto ..
 
geambi
Mesaje: 43
Membru din: 17 Feb 2009, 22:22
Localitate: Bucuresti

Re: Alto Syncro Service Seat

10 Apr 2009, 23:52

despre alto.....la revizie sunt ok, dar pe partea de tinichigerie mi-au lasat un gust amar.

in urma cu ceva timp am inlocuit geamul unei portiere, care nu a fost pus corect (scartia cand il foloseam, aveam senzatia ca plesneste). a trebuie sa ma duc la service de 2 ori: prima data mi s-a spus ca e de la praf..., ca dupa cateva actionari nu vor mai fi probleme, iar daca "scartaitul" ramane sa revin. m-am dus a 2a oara....s-a rezolvat... deh, se mai intampla.

mai nou am dus masina la vopsit (toata) si schimbat parbrizul....dupa 1 luna ma suna ca e gata. vreau sa iau masina dar nu inainte de a ma uita daca totul este ok. pe langa faptul ca masina era plina de praf atat la exterior cat si la interior (cu urme de pantof pe tapiterie) de parca ar fi stat 1 luna pe camp, am observat si "defectiuni" gen garnituri geam cu urme de vopsea, pete pe bord, fata interioara a portierei care e nu mai sta in pozitia normala s.a. ... peste 4 zile ma duc iar, cer ca masina sa fie spalata si.... mai observ alte garnituri de geam cu urme de vopsea, chederul lunetei lipit aiurea (se vede "lipiciul"), un geam zagariat... ma ia durerea de cap... + petele de pe bord nu pot fi scoase si... explicatia lor: cica sunt mai demult, eu sunt de vina + alte explicatii care "justifica" aceste defectiuni. :shock:
concluzia - pe cei ce lucreaza efectiv la masina ii doare in P*** .
momentan masina e inca acolo....sperand sa se rezolva si sa nu fiu nevoit sa reclam la opc
Cordoba 1.4 75cp
 
Avatar utilizator
marian_iam
V.I.P.
Mesaje: 6591
Membru din: 17 Dec 2007, 13:04
Localitate: Bucuresti, dr taberei
Contact:

Re: Alto Syncro Service Seat

11 Apr 2009, 21:58

pe partea de tinichigerie si eu sunt de aceeasi parere cu tine.
treaba de mantuiala ... etc ..
+ ca la vechiul casetofon, nu stiu cum au reusit de mi-au albit rotita de volum si nu s-a mai dus si mi-au stricat magazia de cd-uri.
dl Barbato, sper sa nu-i fi stalcit numele (daca da, scuze) a fost super om si a reparat-o.
Si nu caut sa-ti demonstrez, era o simpla figura, deci nu ma lua-n nume de rau ca te iau in ..... brate!!!
Noi ... Bem, Fumam, Tusim, Ranjim ... asta facem pana murim ...
Opel Astra GSI
Ceasuri Barbatesti de de Dama http://www.casaceasurilor.ro
 
Avatar utilizator
Testosul
Mesaje: 4143
Membru din: 20 Dec 2007, 11:47
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Alto Syncro Service Seat

11 Apr 2009, 22:05

E cam cu dus si intors chestia cu tinichigeria...eu am avut o dauna anul trecut care includea bara spate, aripa spate si portiera si in afara ca a durat doar 3 zile, am fost foarte multumit de rezultat.
 
Avatar utilizator
ram84
Mesaje: 783
Membru din: 01 Apr 2009, 12:30
Localitate: Rm.Valcea/Bucuresti-Titan

Re: Alto Syncro Service Seat

14 Apr 2009, 07:43

La capitolul vanzari au fost super ok, au fost prompti si dl. Felix a rezolvat repede aprobarea dosarului de leasing. Si Bogdan de la livrari a fost ok, explicand cu calm functionarea tuturor sistemelor de pe masina. Pana acum foarte multumit de Alto-Syncro :wink:
Nissan Note 1.6, Accenta Plus, 2008

De vanzare 2 terenuri comuna Mihaesti, sat Barsesti, judetul Valcea --> viewtopic.php?f=96&t=6260&p=212941#p212941
 
remus_vr6
Mesaje: 3
Membru din: 16 Apr 2009, 10:18

Re: Alto Syncro Service Seat

16 Apr 2009, 10:35

Am masina cumparata de la ei(o cupra), toate reviziile, toate loviturile, zgarieturile etc. le-am facut la ei, am fost foarte multumit de tot ce au facut la aceasta masina si nu am avut niciodata probleme cu cei de la service!
Ba din contra am primit masina mai devreme de termen!
Citeam pe acest forum mai multe necazuri patite de voi, insa cei de la alto pentru mine sunt niste oamenii de nota 20 :wink:
Daca sti sa vorbesti cu un reprezentant Alto si nu vi cu fitze si figuri (cum am vazut ultima oara) si le vorbesti pe un ton ridicat si apasat de mahala, la randul tau vei fi tratat altfel!
L-am cunoscut pe Dl Barbato(fostul director de service), am stat de vorba cu el, orice problema am avut a stiut cum sa o rezolve in cel mai scurt timp.
:faroah:
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 15

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 3 vizitatori