Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

 
scuba
Mesaje: 154
Membru din: 13 Mai 2015, 16:10
Localitate: Bucuresti

Re: Leon Cupra 290 DSG

26 Mai 2016, 14:54

pai care offtopic, zicea omul pe buna dreptate ca de ce ai baga mii de euro aiurea in optionale cand oricum dupa 1 an scartaie toate de parca ar fi masina de 7 ani :)
eu cred ca 90% din 5f-uri au greierasi dar nu zic oamenii (nu le baga in seama sau nu le considera ca fiind deranjante)
2015 Seat Leon FR 1.4 TSI 125
 
Avatar utilizator
gamer555
ClubSEAT Admin
Mesaje: 8626
Membru din: 09 Aug 2008, 17:12
Localitate: Bruxelles / Bucuresti
Contact:

Re: Leon Cupra 290 DSG

26 Mai 2016, 18:09

autorul e multumit de masina (asa pare), colegul "ovi_ice" e cel care nu ar fi dat banii pe optionale si face presupunerea cu greierii.

si totusi daca se insista pe calitatea de constructie, presupun ca toata lumea a vazut filmuletele din fabrica de la martorell, despre cum aproape totul este automatizat si cum masinile sunt asamblate de roboti in mare parte. pe aceasi linie se produce si audi q5, banuiesc ca nu isi imagineaza nimeni ca la audi angajatii lucreaza cu manusi albe si imbracati la costum iar pentru SEATuri aceiasi oameni iau ciocanul, dalta si salopeta de dorel.
 
scuba
Mesaje: 154
Membru din: 13 Mai 2015, 16:10
Localitate: Bucuresti

Re: Leon Cupra 290 DSG

26 Mai 2016, 18:49

e vorba si de ce anume asamblezi, ce materiale folosesti si cum anume le proiectezi. (vezi stopul spate care crapa, vezi tsi-ul care mananca ulei in draci, vezi greierasii care apar dupa primii 800km, vopseaua destul de proasta etc). aici se vad detaliile. si mi se pare nasol sa apara chestiile astea la o masina de sub 1 an si pe care ei cer peste 20k. nu vreau sa par carcotas pt ca imi place cum arata si cum se conduce, in continuare. dar ce-mi mai plac si detaliile... :)

atat am avut de zis, sorry de offtopice :)

@ ovi_ice: nu-ti lua seat :))
2015 Seat Leon FR 1.4 TSI 125

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 3 vizitatori