Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

 
dan.nistor
Subiect Autor
Mesaje: 171
Membru din: 28 Apr 2013, 03:39

Optiuni tuning stage 2-3+

18 Aug 2013, 14:44

Va propun sa tinem un thread in care doar sa mentionam optiunile de tuning stage 2-3+ pentru 5F. Cred ca momentan este inca devreme pentru capitolul asta dar in timp, in special dupa ce incep sa se termine garantiile, sper sa apara niste intrari interesante. Am cautat pe net asemenea tuning-uri dar in afara unor esapamente de la Remus altceva nu am gasit. Am mai vazut niste promisiuni interesante de la APR dar nu au inca produse pe piata pt 5F.

Doar ca o nota, a.i. sa fim toti pe aceeasi lungime de unda cu terminologia: Tuning stage 1 inseamna doar controller nou pentru motor sau rescriere soft in controller-ul existent (asa numitul chip tuning). Stage 2 inseamna upgrade-uri mecanice de orice fel, mai putin asupra turbinei si motorului. Stage 3 include modificarile excluse pentru stage 2. Exista si optiuni peste stage 3 dar sunt cam SF.

P.S: Pe mine ma intereseaza upgrade motor la 1.8 si upgrade suspensii, eventual cu modificare in multi-link pe spate. Ambele modificari sunt majore dar nu din domeniul SF.
Iulie 2013: Leon 5F FR 140 CP
 
dan.nistor
Subiect Autor
Mesaje: 171
Membru din: 28 Apr 2013, 03:39

Re: Optiuni tuning stage 2-3+

18 Aug 2013, 19:57

MTM ofera o lista de upgrade-uri (interesante: amortizoare, frane) in pregatire sau deja disponibile. http://www.mtm-online.de/en/products/mt ... =Leon5F103
Iulie 2013: Leon 5F FR 140 CP
 

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 1 vizitator