Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

 
Avatar utilizator
Bubulutza
Mesaje: 4196
Membru din: 26 Ian 2009, 16:05
Localitate: Bucuresti

Re: Club Seat Chat - Off Topic Only

24 Iun 2010, 17:25

maverick1508 scrie:
bogy scrie:
Bafta tuturor.
Mie iar mi-e foame :D



Shaorma :drunken:


UAI! ce pofta mi s-a facut! :drunken:
 
Avatar utilizator
deep
Mesaje: 1354
Membru din: 22 Aug 2008, 11:22
Localitate: Constanta
Contact:

Re: Club Seat Chat - Off Topic Only

24 Iun 2010, 18:14

Nicky ... cu placere as sta .. dar mi`e dor de Dulfy :)
Aici nu exista nici`un seat :( cred ca s`ar vinde leoanele ca painea calda. Desi cu banii de un Leon la mana a doua iti iei un Dodge Ram sau Chevrolet Tahoe ;;)
1.4 with strong personality & Cupra looks... called Dulfy
 
Avatar utilizator
Cosmin
Admin
Mesaje: 7202
Membru din: 14 Feb 2008, 17:11
Localitate: Sibiu
Contact:

Re: Club Seat Chat - Off Topic Only

24 Iun 2010, 19:38

Mai Gabi, nu da banii pe prostii..Dodge are discurile de frana cat capacu' de borcan de 5 litri in care pune bunica-mea muraturi.. :tongue
Imagine

MKM Autotechnik - Service auto multibrand Click pt. Detalii si imagini

DIY Info Leon 1P / Altea 5P Click pt. Detalii si imagini
 
Avatar utilizator
aLeXx
LowRider
Mesaje: 3370
Membru din: 12 Sep 2009, 09:50
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Club Seat Chat - Off Topic Only

24 Iun 2010, 21:11

retardel scrie:
va anuntz cu parere de rau ca nu va prezint masina vinerea asta deoarece imi va fi livrata luni cel trz marti! :D


de ce dude?

Am visat in dupa amiaza asta ca mi-am luat Leon 1p Negru :X era asa frumos si era al meu... si dupa aia m-am trezit.. .:(

voi ce faceti ?
Seat Leon 1M 1.6 8v AKL | B-111-EON |
------------------------
Ex: '96 Honda Civic EJ9 | '88 Dacia 1310 | '02 BMW 525d e39 | '97 Nexia Coupe
 
Avatar utilizator
maverick1508
Mesaje: 983
Membru din: 28 Mai 2010, 12:07
Localitate: Bucuresti

Re: Club Seat Chat - Off Topic Only

24 Iun 2010, 21:17

Bubulutza scrie:
UAI! ce pofta mi s-a facut! :drunken:


Fara intentie :hi :lol:
Imagine
designed by Giorgetto Giugiaro
Seat Toledo '96 & Opel Astra '03
 
umfrider
Andrei
Mesaje: 1534
Membru din: 14 Mar 2010, 18:23
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Club Seat Chat - Off Topic Only

25 Iun 2010, 06:51

:yah a iesit soarele :yah se anunta vreme "calda" 26 de grade
Leon 5F 2.0 TSI CUPRA 280 Urban Silver
Toyota Yaris XP10 1.0 VVTI LPG Apline Silver

ex. Leon 5F 2.0 TDI FR Stage 1 Emocion Red
ex. Nissan Primera p11 1.8 Platinum Silver
ex. Leon 1p 1.6 Emocion Red
ex. Ibiza 6l 1.2 Emocion Red
 
Avatar utilizator
Bubulutza
Mesaje: 4196
Membru din: 26 Ian 2009, 16:05
Localitate: Bucuresti

Re: Club Seat Chat - Off Topic Only

25 Iun 2010, 07:52

neata!
ce-mi plac mie zilele de vineri! :yah :yah :yah

 
Nicky
Subiect Autor
Mesaje: 6983
Membru din: 01 Sep 2008, 07:48
Localitate: Dublin, Ireland
Contact:

Re: Club Seat Chat - Off Topic Only

25 Iun 2010, 09:52

neatza, peopleeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee!

super week-end sa va fieeeeeeeeeeee! am plecat repede la munca, la 7 eram pe baricade, sa printez niste chestii pt colega care pleaca in Norvegia in vizita. Din 4 oameni, numai ea a mai plecat pana la urma, ca eu nu am passpost, irlandeza nu isi mai gaseste pasaportul si brazilianul a zis ca e prea scump :yah

Va pup, super week-end sa va fie! Eu cred ca muncesc week-endul asta, ca s-a strans ceva treaba si am un termen strans pentru saptamana viitoare. Enjoy the week-end, gays!!!
 
Avatar utilizator
Bubulutza
Mesaje: 4196
Membru din: 26 Ian 2009, 16:05
Localitate: Bucuresti

Re: Club Seat Chat - Off Topic Only

25 Iun 2010, 13:57

ROMANIA SCOASA LA VINZARE
Stare tehnică:
Are probleme cu alimentarea, o mică defecţiune la mecanismul de direcţie, că nu ţine linia dreaptă, şi merge cam înfrânată. Cutia de viteze e blocată în marşarier. Este înmatriculată în Europa, cu numere provizorii, se mai poate circula cu ea maxim o lună.
Istoric:
Este fabricată acum 2000 de ani, sub licenţă romană. A fost avariată în repetate rânduri. Prima dată a fost condusă de nişte ciobani, dar au mai călărit-o şi alţii. A fost reparată numai cu piese second hand, aduse de pe la turci. O perioadă a fost condusă bine de nişte nemţi, Carol I şi Ferdinand, dar apoi a încăput iarăşi pe mâna unor idioţi care au băgat-o prin toate gropile.
Exteriorul a fost vopsit în 1989, dar interiorul este încă plin de rugină. A mai avut câteva reparaţii capitale, în 1600, 1859 şi 1918, dar a mai şi pierdut o parte din piese.
Combinaţii:
Predau leasingul, mai sunt de plată la ea câteva zeci de rate FMI. Accept şi variante de schimb cu o ţară similară din Africa, oricât de mică ar fi dar să funcţioneze.
De ce o vând:
Sincer să fiu, o vând că m-a lăsat în drum şi nu mă pricep la ea. Plus că îmi consumă cam mult, şi ca s-o repar mă costă cât nu face. Oricum, eu n-am permis de conducere pentru categoria asta de ţară, aşa că să o conducă cine s-o pricepe. Dacă nu o vrea nimeni, o dezmembrez şi o vând pe bucăţi. E păcat de ea, vă spun. Sper să o ia cineva care ştie să o aprecieze.
 
Avatar utilizator
cornelius
Mesaje: 2568
Membru din: 05 Iun 2008, 11:31
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Club Seat Chat - Off Topic Only

25 Iun 2010, 14:19

Cat de trista, insa ce adevarata e prezentarea " masinii Romania", insa problema e ca "proprietarii" mai bine zis toti "samasarii, prin mana carora a trecut, n-au avut grija de ea.
Toti au exploatat-o, doar sa faca bani pentru ei si nu i-au facut nici o reparatie capitala.
Seat Cordoba 2006
1.4 16V 100CP Rosu Emocion


Magazin piese de schimb, consumabile si accesorii
Service auto, lucrari de mecanica, tinichigerie, vopsitorie si statie ITP

http://www.depozitul-de-piese-auto.ro
contact@premiumautoparts.eu; cornel.baluta@premiumautoparts.eu
Tel:0723.281.792
Tel:0749.546.788


ImagineImagine
 
Avatar utilizator
Trainelu
Mesaje: 1708
Membru din: 13 Iun 2008, 07:54
Localitate: Bucuresti

Re: Club Seat Chat - Off Topic Only

25 Iun 2010, 15:05

cornelius scrie:
Toti au exploatat-o, doar sa faca bani pentru ei si nu i-au facut nici o reparatie capitala.


Cum bai ca i-au schimbat bordurile an de an!!!!!!!
ALTEA XL 1.6 STYLANCE
ZENITH GREY
Imagine
 
Avatar utilizator
RoshKtu
Mesaje: 470
Membru din: 24 Oct 2009, 20:03
Localitate: Bucuresti Sos Giurgiului
Contact:

Re: Club Seat Chat - Off Topic Only

25 Iun 2010, 15:43

Trainelu scrie:
cornelius scrie:
Toti au exploatat-o, doar sa faca bani pentru ei si nu i-au facut nici o reparatie capitala.


Cum bai ca i-au schimbat bordurile an de an!!!!!!!

:yh :yh :yh :yh
B 123 RHK

SEAT LEON 1.6 16v 105 cai
HONDA Hornet B 599 TOY

viewtopic.php?f=134&t=4654&st=0&sk=t&sd=a
:iroc:
 
Avatar utilizator
cornelius
Mesaje: 2568
Membru din: 05 Iun 2008, 11:31
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Club Seat Chat - Off Topic Only

25 Iun 2010, 15:47

pai cum sa nu le schimbe Traianelu? toti "soferii" care au condus-o, in special ultimul, daca conduce mereu "baut", normal ca a intrat cu ea in toate bordurile si cum are un prieten care se ocupa de asa ceva, nu era pacat sa nu ii dea si lui o paine sa manace. :twisted: :twisted: :twisted:
Seat Cordoba 2006
1.4 16V 100CP Rosu Emocion


Magazin piese de schimb, consumabile si accesorii
Service auto, lucrari de mecanica, tinichigerie, vopsitorie si statie ITP

http://www.depozitul-de-piese-auto.ro
contact@premiumautoparts.eu; cornel.baluta@premiumautoparts.eu
Tel:0723.281.792
Tel:0749.546.788


ImagineImagine
 
Aleksu
BLUE
Mesaje: 1332
Membru din: 06 Noi 2009, 14:39
Localitate: Bucuresti

Re: Club Seat Chat - Off Topic Only

25 Iun 2010, 16:45

Un tanar indragostit,a hotarat sa-si tatueze numele prietenei sale WENDY pe penis.In stare normala se vedeau doar literele WY ,iar cand era in erectie se putea citi numele intreg, WENDY .Intr-o zi,baiatul se duce cu Wendy in Jamaika.A fost o placere sa vezi ce bine se amuza Wendy.Intr-o zi trebuia baiatul sa mearga la WC-ul strandu-lui.Langa el, se afla un tip negru, iar el curios, se uita la penisul vecinului...Si vede ca scrie tot: WY .Hei! Prietena ta se numeste tot WENDY?Negrul raspunde ca nu are prietena,e ghid turistic pe insula.“Dar de ce intrebi” ?Am vazut pe penisul tau literele WY , si pe al meu sta scris WY.Dar cand e in erectie se poate citi- WENDY.Negrul ii spune,ah nu,pe al meu cand e sculat se poate citi:"WELCOME TO JAMAICA, THANKS FOR YOUR VISIT AND HAVEA NICE DAY"

:))))))))
B 83 PAA
 
Avatar utilizator
luci&dana
VIP
Mesaje: 2966
Membru din: 29 Noi 2007, 16:52
Localitate: Constanta
Contact:

Re: Club Seat Chat - Off Topic Only

25 Iun 2010, 16:54

Premiul pentru "Motorul Anului 2010" a fost obtinut de Volkswagen, cu unitatea de 1,4 litri TSI. Motorul germanilor a castigat premiul cel mare pentru al doilea an consecutiv. Pana acum competitia a fost monopolizata de motoarele BMW, constructorul bavarez castigand titlul in 2007 si 2008 cu propulsorul de 3 litri, biturbo, dupa ce in anii 2005 si 2006 castigator a fost puternicul V10 de 5 litri si 507 CP de pe actualele modele M5 si M6.
Motorul de 1,4 TSI al celor de la Volkswagen are cativa ani la activ si face parte din strategia numita "downsizing" ce presupune micsorarea cilindreei si apelarea la supraalimentare pentru un nivel bun de putere. Acest motor foloseste tehnologia "Twincharger", adica este supraalimentat si cu compresor mecanic si cu turbocompresor. Germanii il folosesc in mai multe versiuni de putere, pe o gama larga de modele din grupul VW, iar in varianta cea mai puternica produce 180 CP. Consumul mediu este insa de doar 6,2 litri, pe modelul VW Golf, cu cutia DSG.
Seat Ibiza 1.4 16V 86 CP

În jurul nostru se afla unii oameni care îsi traiesc viata parca numai cu singurul scop de a ajunge la capatul ei.
NU Viteza ucide!!! INCONSTIENTA, PROSTIA, LIPSA DE EXPERIENTA, NEATENTIA, TERIBILISMUL ucide!

http://www.youtube.com/watch?v=m5fsEHeZ1I4

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 4 vizitatori