Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

 
Avatar utilizator
BALTAZAR2003
Moderator
Mesaje: 7619
Membru din: 22 Iul 2008, 22:26
Localitate: Bucuresti Dr. Taberei
Contact:

Re: Club Seat Chat - Off Topic Only

06 Dec 2012, 22:32

Mai erau unii cu bujii ce aveau electodul de masa gaurit, la fel garantau o scadere a consumului cu nu stiu cate procente.
:yh :yh :yah :yah :yah
Cordoba Fever + Fresc, 1.4l/86Cp (nu se stie pe unde-i are!), 2008, Rosu Emocion
 
Avatar utilizator
mususk266
Mesaje: 4261
Membru din: 27 Ian 2009, 02:17
Localitate: Constanta
Contact:

Re: Club Seat Chat - Off Topic Only

09 Dec 2012, 18:14

am fost la vot!
sa speram ca va fi mai bine!
Altea Freetrack - viewtopic.php?f=79&t=12288"

Ceasuri Moderne si Vintage - https://www.youtube.com/channel/UCMHYof ... 76g/videos

Fii schimbarea pe care vrei s-o vezi în jur! (Mahatma Gandhi)
 
Avatar utilizator
mususk266
Mesaje: 4261
Membru din: 27 Ian 2009, 02:17
Localitate: Constanta
Contact:

Re: Club Seat Chat - Off Topic Only

09 Dec 2012, 19:04

bai ati votat?
Altea Freetrack - viewtopic.php?f=79&t=12288"

Ceasuri Moderne si Vintage - https://www.youtube.com/channel/UCMHYof ... 76g/videos

Fii schimbarea pe care vrei s-o vezi în jur! (Mahatma Gandhi)
 
Avatar utilizator
Spybari
Mesaje: 490
Membru din: 15 Sep 2009, 19:26
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Club Seat Chat - Off Topic Only

09 Dec 2012, 20:33

Se fuse si la vot...desi fara nici o tragere...chiar in scarba... :x
Opel Vectra 1.6 101 Cp Hatchback
Think global,not local!
 
Avatar utilizator
mususk266
Mesaje: 4261
Membru din: 27 Ian 2009, 02:17
Localitate: Constanta
Contact:

Re: Club Seat Chat - Off Topic Only

09 Dec 2012, 20:50

scarba? o data la 4 ani avem si noi puterea, daca nici acum nu ne-o exercitam atunci cand? trebuie sa se constientizeze chestia asta.
Altea Freetrack - viewtopic.php?f=79&t=12288"

Ceasuri Moderne si Vintage - https://www.youtube.com/channel/UCMHYof ... 76g/videos

Fii schimbarea pe care vrei s-o vezi în jur! (Mahatma Gandhi)
 
Avatar utilizator
TIBI
Mesaje: 6761
Membru din: 10 Mai 2008, 13:15
Localitate: Ploiesti

Re: Club Seat Chat - Off Topic Only

09 Dec 2012, 21:49

Sa constientizam noi ceva...mai e mult pana se va realiza asta :roll: .
Romanul in ziua cu alegerile isi gaseste de facut diverse doar sa nu mearga sa-si exercite dreptul LUI.
El e obisnuit sa-si dea coate sa fie primul la nu stiu ce moaste/racla,sa prinda o bormasina la promotie la un supermarket nou deschis(cu toate ca nu-i trebuie),la sarmale/mici cand sunt gratis.
-SEAT LEON 5F Xperience 2.0tdi 184cp
-EX-SEAT LEON_2.0tdi BKD 140cp+

huse piele schimbator
 
Avatar utilizator
Ovi_King
The King
Mesaje: 2647
Membru din: 03 Dec 2008, 22:50
Localitate: Bucuresti

Re: Club Seat Chat - Off Topic Only

09 Dec 2012, 21:57

Rusine celor care nu au fost la vot, stim sa ne plangem la coltul blocului ca nu avem ce ne trebuie, dar atunci cand putem face ceva nu ne exercitam dreptul. Eu personal as face votul obligatoriu!


Respect pentru cei care au fost la vot si carora le pasa de tara! :cheers
Ex: SEAT CORDOBA 1.9TDI RBN Stage 1,Pioneer DVD avh-P3100 head-unit,Blaupunkt VA 475 amplifier, JBL GTO-1204 subwoofer, Dectane Dayline headlights
Rosu Emocion

Actual: RENAULT MEGANE 2 SEDAN 2.0 16v. / CHEVROLET CAPTIVA 2.2 D AWD 184cp

 
Avatar utilizator
mususk266
Mesaje: 4261
Membru din: 27 Ian 2009, 02:17
Localitate: Constanta
Contact:

Re: Club Seat Chat - Off Topic Only

09 Dec 2012, 22:23

asa e, tara asta nu e zdravana la cap
Altea Freetrack - viewtopic.php?f=79&t=12288"

Ceasuri Moderne si Vintage - https://www.youtube.com/channel/UCMHYof ... 76g/videos

Fii schimbarea pe care vrei s-o vezi în jur! (Mahatma Gandhi)
 
Avatar utilizator
justliv
Mesaje: 520
Membru din: 13 Iun 2011, 17:00

Re: Club Seat Chat - Off Topic Only

10 Dec 2012, 17:09

si eu am fost la vot dar intrebarea mea e : oare ce votam? ca se presupune ca la votul de ieri ar fi trebuit sa votam cate un membru pentru camera deputatilor si unul pentru camera senatului. insa oare votam pentru ca ne place de cineva, sau oare pentru ca vrem sa scapam de altcineva? eu cred totusi ca 90 din populatie merg pe varianta a 2a. deci practic, spiritul civic de a merge la vot nu se realizeaza in intregimea lui si in normalitate. prin vot se presupune ca ne alegem reprezentantii insa eu, unul, spre exemplu am votat mai degraba pentru a scapa de niste persoane... insa nu contest faptul ca este foarte important sa mergi la vot. macar daca nu merg la vot, acele persoane sa nu se mai planga dupa ca nu sunt multumiti de activitatile guvernului si ale celor din parlament care se presupune ca ne reprezinta...
 
Avatar utilizator
justliv
Mesaje: 520
Membru din: 13 Iun 2011, 17:00

Re: Club Seat Chat - Off Topic Only

10 Dec 2012, 17:09

90%*
 
Avatar utilizator
mususk266
Mesaje: 4261
Membru din: 27 Ian 2009, 02:17
Localitate: Constanta
Contact:

Re: Club Seat Chat - Off Topic Only

10 Dec 2012, 17:53

a merge la vot e de bine in general, oricum e mai bine decat sa nu te duci
Altea Freetrack - viewtopic.php?f=79&t=12288"

Ceasuri Moderne si Vintage - https://www.youtube.com/channel/UCMHYof ... 76g/videos

Fii schimbarea pe care vrei s-o vezi în jur! (Mahatma Gandhi)
 
Avatar utilizator
volvol
Mesaje: 669
Membru din: 28 Aug 2010, 23:21
Localitate: Timisoara

Re: Club Seat Chat - Off Topic Only

10 Dec 2012, 19:05

Am fost la vot pentru ca avem o obligatie morala ca si cetateni ... si pentru ca este un drept democratic pe care-l avem.

Sunt convins ca, indiferent de casuta unde am pune stampila, nu se va schimba nimic ... in bine. Asta este un paradox tragic.

Sanatosi sa fim, ca sa mergem si data viitoare la vot. :)
Scirocco 2.0 TSI - 0 -> 7200 rpm
ex Leon FR 2.0 TSI DSG
 
Avatar utilizator
mususk266
Mesaje: 4261
Membru din: 27 Ian 2009, 02:17
Localitate: Constanta
Contact:

Re: Club Seat Chat - Off Topic Only

10 Dec 2012, 19:23

e unul dintre putinele drepturi pe care le avem si de aceea eu nu-mi permit sa renunt la acest drept, nu-i permit sa nu votez.
Altea Freetrack - viewtopic.php?f=79&t=12288"

Ceasuri Moderne si Vintage - https://www.youtube.com/channel/UCMHYof ... 76g/videos

Fii schimbarea pe care vrei s-o vezi în jur! (Mahatma Gandhi)
 
Avatar utilizator
justliv
Mesaje: 520
Membru din: 13 Iun 2011, 17:00

Re: Club Seat Chat - Off Topic Only

11 Dec 2012, 01:42

corect. de ce sa decida altii in locul nostru cat timp avem posibilitatea. de asta spun sa nu aud p cei care nu au votat ca sunt nemultumiti. doar ca in ziua de azi ajungi sa votezi raul mai mic ca sa poti scapa de raul cel mare...oricum, ideea e ca daca nu s-ar fura sute de milioane de euro, daca nu mai mult, noi nu cred ca am fi fost in criza asta de care se vorbeste la nivel european sau chiar mondial...de ce or fi fost astia nevoiti sa taie salarii si pensii, cand cea mai buna alternativa era sa fure doar p jumatate macar din cat fura acum... in fine...
 
Avatar utilizator
gamer555
ClubSEAT Admin
Mesaje: 8629
Membru din: 09 Aug 2008, 17:12
Localitate: Bruxelles / Bucuresti
Contact:

Re: Club Seat Chat - Off Topic Only

11 Dec 2012, 02:02

asta e principalul motiv pt care USL (pe care nu-i vrea nimeni) a ajuns sa ia 60%, tocmai pentru ca s-a votat anti base de fapt. nu spun ca pdl e mai bun, sunt o gramada de jeguri si acolo de prin rang. dar vorbind strict de decizia de a taia pensiile si salariile bugetarilor care de fapt e problema majora a romanului de rand, ganditi-va ca astfel de lucruri mai sunt si impuse. in momentul in care esti parte dintr-o uniune te mai si supui la ce ti se cere, pt a beneficia de altele. si in momentul in care fmi iti spune sa faci reduceri de cheltuieli, cam executi, nu faci figuri...

nu spun ca solutia mai buna nu ar fi fost sa renunte la furat, sau macar la un procent din furat... asta ar fi solutia la toate problemele noaste cred. dar astea sunt solutii utopice si posibile doar in basme !

promisiunea de a creste salariile etc e doar una electorala, si care va cauza probleme majore in viitor. doar ca politicienii nostri nu gandesc pe termen lung pt binele poporului ci pe termen scurt sa ajunga ei la ciolan ! apoi ce va urma, lasa ca o sa-si faca altii probleme, nu ei !

partea proasta e ca romanul isi vede doar de problemele lui si nu e capabil sa ridice capul sus si sa priveasca in ansamblu, sau asa cred eu ! tocmai din cauza ca ne vedem de ale noastre, ne doare in *** de ceilalti de langa noi. ne e bine, pai nu mai trebuie altceva ! ne e rau, atunci ne plangem, dar nu protestam, nu iesim din casa sa ne sustinem cauza. acceptam pana la urma sa ajunga alte jeguri sa ne conduca, cine stie poate o sa fie altfel. adica ne acceptam soarta ca in miorita.
unde mai pui ca avem si memoria scurta ! eu nu as putea sa-mi pun votul pe PSD niciodata, nici daca mi-ar umple buzunarele. inainte de bunastare trebuie sa avem demnitate si coloana (zic eu) ! in cazul de fata, merg la vot si fac o rubrica noua "VA TRAG LA HAP" si votez pe ea...

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 22 vizitatori