Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

 
eddy_wtx
LowRider
Mesaje: 4333
Membru din: 14 Mai 2008, 10:00
Localitate: Timisoara
Contact:

Re: Club Seat Chat - Off Topic Only

13 Mai 2009, 11:28

mersi mult. orice cumparare de masina implica riscuri, nu?
nu stiu daca o toyota de 70.000 de km poate scoate fum si sa aiba motorul gata, sa nu treaca de RAR.
masina a fost pe firma, dar e alta mentalitate acolo. masina de firma la ei nu "acel matiz" de la noi, de numa masina nu o poti numi, birjarita prin toate hartoapele.
firma de licitatii este destul de serioasa, fiind una dintre cele mai mari din Europa. orice masina are cel putin 15 poze din toate unghiurile, si cu orice lovitura si zagrietura. serios, orice stergere/ zgarietura/indoitura este fotografiata, sunt fotografiate actele/cartea de service, si absolut tot...
 
eddy_wtx
LowRider
Mesaje: 4333
Membru din: 14 Mai 2008, 10:00
Localitate: Timisoara
Contact:

Re: Club Seat Chat - Off Topic Only

13 Mai 2009, 11:29

si sa zic ca astept dupa castane? am verificat destule la noi...si mi`am dat seama de ce sunt "castane"...
 
eddy_wtx
LowRider
Mesaje: 4333
Membru din: 14 Mai 2008, 10:00
Localitate: Timisoara
Contact:

Re: Club Seat Chat - Off Topic Only

13 Mai 2009, 11:41

dar vai, ce iobag!


Imagine
 
Nicky
Subiect Autor
Mesaje: 6983
Membru din: 01 Sep 2008, 07:48
Localitate: Dublin, Ireland
Contact:

Re: Club Seat Chat - Off Topic Only

13 Mai 2009, 11:45

aia se poarta altfel cu ele si atat timp cat nu e roman emigrant vanzatorul, ia cu toata incrderea
ghei 2, nu mai taia elanul la oameni
si mie mi l-ai taiat cu tuning-ul, uratule :P
 
Avatar utilizator
grecutzu2005
Mesaje: 4872
Membru din: 16 Dec 2008, 13:15
Localitate: Timisoara
Contact:

Re: Club Seat Chat - Off Topic Only

13 Mai 2009, 11:46

da si asta e adevarat ca nu sunt masini ca la noi.
eu doar am zis sa ai grija sa verifici de 2 ori inainte sa faci ceva ca acuma 14000 de euro sunt bani pe criza asta.
eu am vazut si masini pe dincolo mai varza ca la noi si care le vindeau la pret.

tu sti mai bine ca mine... dar sincer eu nu as cumpara o masina daca nu as incerca-o sau macar sa ii aud motoru ca poti sa iti dai seama daca a fost forjata si daca nu scoate fum...
cu fumu se poate rezolva se taie din benzina sau ceva de genu se regleaza si nu mai scoate asa mult fum...
Λέω aυτa κaι είνaι τρελa!
SEAT CUPRA 2.0 TFSI 240 HP
www.JustClassics.ro
 
eddy_wtx
LowRider
Mesaje: 4333
Membru din: 14 Mai 2008, 10:00
Localitate: Timisoara
Contact:

Re: Club Seat Chat - Off Topic Only

13 Mai 2009, 11:50

nu e problema...eu nu trimit banii daca castig licitatia!
ma duc si platesc personal direct persoanei care vinde
 
Avatar utilizator
grecutzu2005
Mesaje: 4872
Membru din: 16 Dec 2008, 13:15
Localitate: Timisoara
Contact:

Re: Club Seat Chat - Off Topic Only

13 Mai 2009, 11:52

eu nu tai elanu nimanui eu ca sa imi iau o masina trebuie sa verific de 2 ori ca sa fiu sigur...si bani nu sunt de aruncat aia vreau eu sa explic...

nicky fiecare face ce vrea pe bani lui eu doar vreau sa nu va para rau dupa ce investesti atatia bani si iei un kkt sau cu tuningu e alta chestie. eu de ce m-am oprit... investesc 10 mii de euro in masina si dupa aia mie frica sa umblu cu ea ca mi-o zgarie unu si altu fac accident.
si sa bag bani in tuning asta inseamna dupa parerea mea sa ti masina in garaj sa o scoti duminica la o tura sa o bagi inapoi si sa o duci la expozitii.
cu ce ma incalzeste pe mine ca masina are eleron praguri si alte chesti pe ea cand eu dau aici intr-o groapa si sare tot de pe ea? ce afacere am facut?
hai un chip un filtru o evacuare o chestie la look care nu costa chiar asa multi bani ca sa fi diferit de alti merge dar nu sa investesti 5000 10000 de euro si sa iti fie frica sa iei coltu ca vine nenea gica de 60 de ani care nu vede bine si iti loveste masina intre stalpi si ai dauna totala si nu mai poti sa faci nimic cu tuningu pe care il ai pe masina. ca nu iti mai permiti sa treci toate chestile pe casco pentru ca te ajunge dupa aia casco 3000 4000 pe an....
Λέω aυτa κaι είνaι τρελa!
SEAT CUPRA 2.0 TFSI 240 HP
www.JustClassics.ro

 
eddy_wtx
LowRider
Mesaje: 4333
Membru din: 14 Mai 2008, 10:00
Localitate: Timisoara
Contact:

Re: Club Seat Chat - Off Topic Only

13 Mai 2009, 11:57

daca zici de gropi, de ce ti`ai luat cupra?
ca nu le poti ocoli, si atunci trebe sa le iei incet...si unde mai e distractia? :lol:
 
Avatar utilizator
grecutzu2005
Mesaje: 4872
Membru din: 16 Dec 2008, 13:15
Localitate: Timisoara
Contact:

Re: Club Seat Chat - Off Topic Only

13 Mai 2009, 11:58

asa si mai o chestie ca mi-am amintit. :D

daca vrei sa faci tuning si ai bani de nu ai ce sa faci cu ei....
iti iei o masina tare ii faci ce trebuie pentru performante vorbesc eu si siguranta.
si dupa aia te dai la campionatu national de raliu si daca ai si talent iei loc daca nu cu bani care ii ai poti dobandi talent si iei si loc bun si te vede si toata lumea ce faci...
ca doar pentru asta se face tuningu nu sa fie cunoscuta masina si cel care o detine.
Λέω aυτa κaι είνaι τρελa!
SEAT CUPRA 2.0 TFSI 240 HP
www.JustClassics.ro
 
eddy_wtx
LowRider
Mesaje: 4333
Membru din: 14 Mai 2008, 10:00
Localitate: Timisoara
Contact:

Re: Club Seat Chat - Off Topic Only

13 Mai 2009, 12:01

grecutzu2005 scrie:
asa si mai o chestie ca mi-am amintit. :D

daca vrei sa faci tuning si ai bani de nu ai ce sa faci cu ei....
iti iei o masina tare ii faci ce trebuie pentru performante vorbesc eu si siguranta.
si dupa aia te dai la campionatu national de raliu si daca ai si talent iei loc daca nu cu bani care ii ai poti dobandi talent si iei si loc bun si te vede si toata lumea ce faci...
ca doar pentru asta se face tuningu nu sa fie cunoscuta masina si cel care o detine.


asta da...
pentru asta meriti o medalie! :hello1:
 
Avatar utilizator
grecutzu2005
Mesaje: 4872
Membru din: 16 Dec 2008, 13:15
Localitate: Timisoara
Contact:

Re: Club Seat Chat - Off Topic Only

13 Mai 2009, 12:03

eddy_wtx scrie:
daca zici de gropi, de ce ti`ai luat cupra?
ca nu le poti ocoli, si atunci trebe sa le iei incet...si unde mai e distractia? :lol:



pai intial nici nu ma gandeam sa imi iau cupra....
mie imi trebuia o masina cat de cat ieftina (noua 0 km) care sa aibe peste 200 de cai ca sa pot sa fac drumuri lungi si depasiri fara probleme.

inainte faceam bucuresti timisoara si timisoara bucuresti aproape saptamanal cu suzuki. nu pot sa zic ca nu era ok. dar trebuia sa o tin totimpu peste 4000 de ture sa iabe cuplu si cand intram in depasire mai riscanta trebuia sa schimb vreo 2 viteze ca sa fiu sigur ca ajung cum trebuie in fata celuilalt.

stiu ca erau multe alte masini de cumparat in afara de cupra dar erau cu mult mai scumpe...
de exemplu golf 5 gti era 32 de mii de euro cip si avea 200 de cai.
cupra m-a ajuns 28600 de euro cip si e aproape full fara navigatie si are 240 de cai... de aia am alesc cupra.
puteam alege orice alta masina dar asta mi-sa parut mie cea mai buna afacere.
Λέω aυτa κaι είνaι τρελa!
SEAT CUPRA 2.0 TFSI 240 HP
www.JustClassics.ro
 
Nicky
Subiect Autor
Mesaje: 6983
Membru din: 01 Sep 2008, 07:48
Localitate: Dublin, Ireland
Contact:

Re: Club Seat Chat - Off Topic Only

13 Mai 2009, 12:11

ce pro-fund e ghei2 azi! bravo, 2, parca esti un om mare :)
pune poza aia de aseara cu motorul, please please :D
 
Avatar utilizator
grecutzu2005
Mesaje: 4872
Membru din: 16 Dec 2008, 13:15
Localitate: Timisoara
Contact:

Re: Club Seat Chat - Off Topic Only

13 Mai 2009, 12:14

o am acasa... am uitat-o. :D
de cand mi-am luat motor m-am maturizat :D
si m-a tras un prieten de urechi sa nu mai fiu asa aiurit si sa fac ce imi trece mie prin cap ca nu e bine sa stau sa ma mai gandesc inainte sa actionez...
m-am hotarat ca de azi sa nu mai fiu si om matur si copil deci gata cu prostiile...
si cu combinatiile aiurea :D
Λέω aυτa κaι είνaι τρελa!
SEAT CUPRA 2.0 TFSI 240 HP
www.JustClassics.ro
 
eddy_wtx
LowRider
Mesaje: 4333
Membru din: 14 Mai 2008, 10:00
Localitate: Timisoara
Contact:

Re: Club Seat Chat - Off Topic Only

13 Mai 2009, 12:16

Nicky scrie:
ce pro-fund e ghei2 azi! bravo, 2, parca esti un om mare :)
pune poza aia de aseara cu motorul, please please :D



buna observatie, nicky!
grecu se maturizeaza!!!
 
eddy_wtx
LowRider
Mesaje: 4333
Membru din: 14 Mai 2008, 10:00
Localitate: Timisoara
Contact:

Re: Club Seat Chat - Off Topic Only

13 Mai 2009, 12:17

grecutzu2005 scrie:
o am acasa... am uitat-o. :D
de cand mi-am luat motor m-am maturizat :D
si m-a tras un prieten de urechi sa nu mai fiu asa aiurit si sa fac ce imi trece mie prin cap ca nu e bine sa stau sa ma mai gandesc inainte sa actionez...
m-am hotarat ca de azi sa nu mai fiu si om matur si copil deci gata cu prostiile...
si cu combinatiile aiurea :D


cine`o prietenu ala? ca sa ma ia si pe mine de urechi otzara...

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 13 vizitatori