Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

 
Ciosmi
Mesaje: 1588
Membru din: 28 Noi 2007, 17:18
Localitate: Bucuresti

Re: KFC

18 Feb 2009, 18:14

mirceamircea scrie:
Ciosmi scrie:
Au mai fost zvonuri si cu Mc...si cine a tinut cont de ele..=)))?Mancarea este CLAR nesanatoasa, dar asta nu inseamna ca "mori".Singurul dezavantaj e ca din cand in cand mai creste burta=))))) :blackeye:


Aoleu, si ce mai creste nenorocita de burta :)). Oricum eu mananc cam de 6 ori in 7 zile de la MC sa KFC de vreo 2 ani jumate....stiu ca-s nasoale, da's asa bune.......Pana la urma ajung la vorba mamei: de ceva trebuie sa mori, nu se poate asa , de batranete :))


Good one:)))!cam are dreptate mama ta :blackeye: =)))
Leon Cupra Mk2 - Stage 2+ | EvoMS Intake | Custom exhaust (3") | H&R Street Performance SS Coilover | Sachs clutch | RS4 FPR | Vis HPFP | Bosch 044 |
 
bv10ptz
ingineru
Mesaje: 1165
Membru din: 17 Dec 2008, 21:31
Localitate: Brasov

Re: KFC

18 Feb 2009, 21:50

Fiecare face ce crede,dar eu,dupa ce am luat masa la KFC(in piata sfatului-Brasov) si am dat de sange si pene pe mancare m-am scarbit complet de KFC.De atunci nu am mai intrat acolo.Recunosc ca uneori mai merg la MC-donald,dar mananc cu atentie,sunt si eu om,mai poftesc
Seat Leon 1.9 TDI , 110 CP - 2003
 
Avatar utilizator
bertzi43
B-82-AJS
Mesaje: 3042
Membru din: 27 Mar 2008, 20:58
Localitate: bucuresti
Contact:

Re: KFC

18 Feb 2009, 22:29

poate au ramas fara pui si vau servit cu porumbeii aia din piata :lol: :lol:
_____________________________________________

Seat Leon 1M Stella,1.6 16v,105 cp...
Imagine
 
bv10ptz
ingineru
Mesaje: 1165
Membru din: 17 Dec 2008, 21:31
Localitate: Brasov

Re: KFC

18 Feb 2009, 22:32

Glumet,glumet.NU!Nu erau porumbei.Era o mancare de 2 lei.
Seat Leon 1.9 TDI , 110 CP - 2003
 
Krondet
Mesaje: 821
Membru din: 19 Oct 2008, 19:28
Localitate: Galati

Re: KFC

19 Feb 2009, 12:12

bv10ptz scrie:
Glumet,glumet.NU!Nu erau porumbei.Era o mancare de 2 lei.


Aaah, inseamna ca mancarea de porumbei e MAI scumpa?
Daca ai vointa, poti sa muti si muntii din loc. Daca ai creier, ii lasi acolo, ca nu te deranjeaza.
 
Avatar utilizator
mirceamircea
Mesaje: 702
Membru din: 29 Aug 2008, 11:25
Localitate: Titan / Vitan
Contact:

Re: KFC

19 Feb 2009, 13:08

Krondet scrie:
bv10ptz scrie:
Glumet,glumet.NU!Nu erau porumbei.Era o mancare de 2 lei.


Aaah, inseamna ca mancarea de porumbei e MAI scumpa?


Pai da frate, e mai scumpa, ca doar porumbeii sunt considerati o delicatesa , nu :?:
____________________________________________________________
MirceaM
Ex: Seat Leon CUPRA 1P - SWJ

Ex: Cielo '97 GLE
 
Florin&David
JAF
Subiect Autor
Mesaje: 2454
Membru din: 26 Mai 2008, 07:03
Localitate: Constanta
Contact:

Re: KFC

20 Feb 2009, 18:21

bv10ptz scrie:
Fiecare face ce crede,dar eu,dupa ce am luat masa la KFC(in piata sfatului-Brasov) si am dat de sange si pene pe mancare m-am scarbit complet de KFC.De atunci nu am mai intrat acolo.Recunosc ca uneori mai merg la MC-donald,dar mananc cu atentie,sunt si eu om,mai poftesc


Pana la urma o urma de adevar exista s-ar parea.
Eu am mancat ieri in Carre4 dar a fost OK.
Parca am inceput sa trag la MC mai des.
Mi-a ramas asa putin in cap povestea aluia. Ma mai uit si alseta care servesc sunt asa imbracare ... buricoase. cand se intind dupa ceva ... hop ... iese lenjeria sau aripioarele ...
90/60/90 - poate puii ca ele sunt exact pe invers ... 235/45/17' :lol:
FIAT 500 - 1.4/100 CP, CT 74 REA
CUPRA R - 2.0/300+ CP, CT 50 DAB

 
Avatar utilizator
badganaflee
V.I.P.
Mesaje: 3417
Membru din: 19 Oct 2008, 16:54
Localitate: TM
Contact:

Re: KFC

23 Feb 2009, 20:02

:lol: , pfuai aici in TM, mai mananc din cand in cand la KFC, dar pe bune chiar ma uitam la cei / cele care servesc, uai ce fete au , asa buhaite, cosuri, grasute , imediat grase, "ei "lipsiti de vlaga, uhhh, sincer nu am patit nimic aiurea pana acum de la KFC si sper nici sa nu patetesc ceva :blackeye:
FR
 
Avatar utilizator
Flory
Albertina
Mesaje: 531
Membru din: 07 Ian 2008, 20:32
Localitate: Constanta

Re: KFC

03 Mar 2009, 09:23

Eu zic sa va lasati de mancat prostii!!!
De la Mc am mancat doar inghetata si am baut fresh. De la KFC nici macar atat.
Mi se pare ca arata nasol carnea aia si nici mirosul nu ma atrage prea mult.
Acum oricum gusturile nu se discuta ....
Orice solutie genereaza noi probleme.
 
Avatar utilizator
ace117
Membru Fondator
Mesaje: 5359
Membru din: 27 Noi 2007, 22:38
Localitate: Sf. Gheorghe

Re: KFC

03 Mar 2009, 13:42

Duminica am mancat la KFC.
Am supravietuit! :lol:
VW TIGUAN TRACK & AVENUE "THE BIG FOOT" 210 CP/450 Nm - CFT stg1
EX - SEAT LEON FR "THE STEALTH KNIGHT" 218 CP/453 Nm - RBN stg1

Imagine Imagine
 
Avatar utilizator
mirceamircea
Mesaje: 702
Membru din: 29 Aug 2008, 11:25
Localitate: Titan / Vitan
Contact:

Re: KFC

03 Mar 2009, 14:33

eu tocmai am terminat un meniu de 8 strips.....yummie
____________________________________________________________
MirceaM
Ex: Seat Leon CUPRA 1P - SWJ

Ex: Cielo '97 GLE
 
Avatar utilizator
bertzi43
B-82-AJS
Mesaje: 3042
Membru din: 27 Mar 2008, 20:58
Localitate: bucuresti
Contact:

Re: KFC

03 Mar 2009, 15:48

mirceamircea scrie:
eu tocmai am terminat un meniu de 8 strips.....yummie

si cu sos de usturoi :drunken: :drunken: :drunken:
hai ca miati facut pofta.............dau o fuga la plaza sa-mi iau un meniu :D
_____________________________________________

Seat Leon 1M Stella,1.6 16v,105 cp...
Imagine
 
bogdan_mw
Mesaje: 81
Membru din: 27 Oct 2008, 00:15
Localitate: Bucuresti

Re: KFC

04 Apr 2009, 11:21

confirm ce a zis tipu ala in articol, in mare parte e adevarat. eu am lucrat la pizza hut care e firma sora cu kfc, franciza din romania apartine aceluiasi om. si burger kingu la fel.
La kfc si ph se gasesc produse comune, mai exact aceleasi bauturi, legume pt salate si celebrul sos de usturoi il gasiti in ambele locuri. La PizzaHut dorobanti se munceste ca boul la plug, sclav pe plantatie. Cat despre curatenie, intr-adevar, "managerii" erau cu ochii pe noi tot timpul. Frecai cu burete si cu apa sau solutie de geamuri. mopurile cateodata se imputeau atat de tare pt ca nu prea se folosea detergent si nu se schimbau prea des. Flegme nu cred ca se trageau prin pizze la bucatarie, sau nu am vazut eu, desi nu bag mana in foc, insa ce se scapa pe jos se reutiliza. La ambele firme functioneaza regula FIFO, adica first in first out. mai exact, daca azi se primesc 3 lazi de rosii si alea se strica peste cateva zile, nu se arunca, chiar daca se primesc altele proaspete intre timp, se folosesc alea vechi. nu se arunca nimic. in general legumele mai vechi sau ofilite se toaca si se baga la pizza, nu se pun in baru de salate, la pizza nu prea se observa daca sunt stricate. mai bagi un ketchup picant si nici nu sesizezi. sosurile de la barul de salate se intampla uneori sa le primim deja stricate. adica cand le varsam in caserole scoteau bulbuci (cel de mustar si cel de smantana mai ales). cel de iaurt se prepara la fata locului din iaurt gras covalact si niste E-uri cu gust de marar si colorate de la Knorr, deci ala era mai proaspat. ala de usturoi e facut cu maioneza ARO de la metro, din aia sintetica la 10 kile galeata si praf de usturoi si un pic pe piper. ala nu prea era stricat ca avea multi conservanti in el. odata scotea bulbuci sosu de mustar dospit in salad bar, i-am aratat managerului, a gustat, a mirosit, si mi-a zis ca e bun, sa-l mestec un pic ca sa dispara bulbucii. la salad bar e munca titanica, o singura persoana trebuie sa stea o zi intreaga sa curete, spele, sa aduca in fata toate legumele. unerori cand era coada la intrare mai sareai unele etape cu mustrare de constinta, dar nu aveai ce face ca nu puteai tine ritmu cu umplerea caserolelor altfel. daca nu faceai fata sau nu era plin ochi tot timpu, mai primeai cateva zile pana invatai sa intri in ritm si sa manuiesti legumele si caserolele cum trebuie. sau daca era liber iti faceai de exemplu un depozit de cateva caserole de rosii taiate si cand se aglomera nu pierdeai mult timp ca sa le tai si sa le pui proaspete, da alea se ploshteau rau si se stricau fiind taiate de pe o zi pe alta. ceapa ...doamne ce se mai imputea ...baltea asa intr-o zeama si era ciudata la gust. si ardeiul verde. termenele de garantie....cica tb sa facem etichete si sa lipim in frigidere cu data de expirare. aveam pistol din ala. dar ca sa nu expire produsul, se "improspata" cu o noua eticheta valabila dupa expirarea celei vechi. curatenia se facea prin frecat pana nu mai puteai, fara prea multe lavete sau detergenti, ca aia e scumpi si tb economie cat mai multa . la dish, adica unde se spala blidele, nu prea se folosea detergent de vase. deci se intampla sa duci clientului furculita la masa cu branza uscata pe ea de la clientul anterior. si era nasol daca se intampla asta ca te bagau direct la hamalit lazile cu legume si galetile cu sosuri. pizza se face punand ingredientele din niste dispozitive care au un gramaj exact, standardu american cica. la inventar daca nu iesea la numarare, cantitatea de ingrediente care ajungea pe pizza clientului scadea. daca facea vreunu gura la masa ca nu gaseste branza pe pizza decat rasfirata, repede vine managerul care calma clientul si ii comanda alta pizza cu oleaca de ingrediente mai multe ca sa taca. da nu prea erau multi care faceau gura. majoritatea inghiteau si taceau. mai exista si varianta daca clientul facea gura ca e rece pizza, sau nu e cum trebuie sa cada vina pe umerii tai si sa te puna sa ii platesti tu pizza clientului.
Leon Reference 1.6 - 102CP - 2009 Magico Black
 
francy
Mesaje: 1110
Membru din: 16 Ian 2008, 14:20
Localitate: bucuresti
Contact:

Re: KFC

05 Apr 2009, 08:18

ce bine ca nu-mi place la pizza hut.
 
Avatar utilizator
luci&dana
VIP
Mesaje: 2966
Membru din: 29 Noi 2007, 16:52
Localitate: Constanta
Contact:

Re: KFC

16 Apr 2009, 18:10

referitor la ce a zis colegul de club mai sus cu pizza hut...eu am lucrat 2 ani acolo ca supervisor si nu era chiar asa...de ce nu se zice nimic de curatenia care exista in bucatariile hut?...sau de calitatea multor produse?...hai sa nu mai exageram....
Seat Ibiza 1.4 16V 86 CP

În jurul nostru se afla unii oameni care îsi traiesc viata parca numai cu singurul scop de a ajunge la capatul ei.
NU Viteza ucide!!! INCONSTIENTA, PROSTIA, LIPSA DE EXPERIENTA, NEATENTIA, TERIBILISMUL ucide!

http://www.youtube.com/watch?v=m5fsEHeZ1I4

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 1 vizitator