Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

 
Arhip Andrei
Subiect Autor
Mesaje: 109
Membru din: 29 Feb 2008, 11:14
Localitate: Bucuresti

Problema la un casetofon Alpha de pe un VW polo

06 Oct 2008, 10:12

Salut,

Ma poate ajuta cineva cu un sfat ?
Problema e urmatoarea: La un VW Polo care are un casetofon Alpha (din fabrica), am scos borna de la baterie pt ca se descarcase si am pus-o pe redresor...cand am pus la loc bateria, casetofonul mi-a cerut codul, l-am bagat dar..nimic..pe display-ul ala apare scris 2 SAFE si nu mai face nimic orice ai face...dar absolut nimic..l-am lasat vreo 2 zile neatins, am incercat iar...tot nimic...aveti idee ?

In alta oridine de idei vreau sa-mi schimp AURA de pe Leon-ul meu cu un MP3 ceva si am impresia ca o sa imi tb si o masca pt ca sunt alte dimensiuni, corect ? are cineva idee de unde gasesc o masca din asta ?

Multumesc mult!!!
 
Avatar utilizator
marian_iam
V.I.P.
Mesaje: 6591
Membru din: 17 Dec 2007, 13:04
Localitate: Bucuresti, dr taberei
Contact:

06 Oct 2008, 10:15

masca aia este un plastic ....
pretul este in jur de 30 Ron si se gaseste atat la reprezentanta cat si in targ la Vitan.
stiu pe cineva care si l-a luat de acolo! (vitan)
si eu trebuie sa-mi aiu unu de vre-o 8 luni da imi e o leneee....

cat despre polo .... nu stiu ce sa zic ... mia incearca odata sa-i scoti bornele ... poate se reseteaza si poti apoi sa-i bagi codul!
Si nu caut sa-ti demonstrez, era o simpla figura, deci nu ma lua-n nume de rau ca te iau in ..... brate!!!
Noi ... Bem, Fumam, Tusim, Ranjim ... asta facem pana murim ...
Opel Astra GSI
Ceasuri Barbatesti de de Dama http://www.casaceasurilor.ro
 
Arhip Andrei
Subiect Autor
Mesaje: 109
Membru din: 29 Feb 2008, 11:14
Localitate: Bucuresti

06 Oct 2008, 10:27

multumesc mult de raspuns!!!o sa ma duc prin vitan sa caut...la polo am incercat deja vaza cu bornele...tot asa face blestematu :evil:
 
Avatar utilizator
marian_iam
V.I.P.
Mesaje: 6591
Membru din: 17 Dec 2007, 13:04
Localitate: Bucuresti, dr taberei
Contact:

06 Oct 2008, 10:31

imi iei si mie unu??? ca imi e ca vand la anu masina si o dau fara!
glumeam!

sa ceri ceva de genul...
masca Adaptoare pentru casetofon din gruppul VAG.
Si nu caut sa-ti demonstrez, era o simpla figura, deci nu ma lua-n nume de rau ca te iau in ..... brate!!!
Noi ... Bem, Fumam, Tusim, Ranjim ... asta facem pana murim ...
Opel Astra GSI
Ceasuri Barbatesti de de Dama http://www.casaceasurilor.ro
 
Avatar utilizator
dani.wpt
Mesaje: 51
Membru din: 07 Dec 2007, 21:17
Localitate: Bucuresti

06 Oct 2008, 19:35

salut, stiti pe cineva care decodeaza/deblocheaza casetofonul original de seat?ca am cumparat masina fara cod...
Leon 1.8 20VT
 
Avatar utilizator
BALTAZAR2003
Moderator
Mesaje: 7619
Membru din: 22 Iul 2008, 22:26
Localitate: Bucuresti Dr. Taberei
Contact:

06 Oct 2008, 19:50

Salut.
daca nu a acceptat codul inseamna ca a fost gresit, dar poti sa te duci pe drumul sarii vis a vis de primarie si sa vorbesti cu baietii de acolo, sigur te rezolva cu 20-30ron. Ori au generatorul de coduri, ori il dau jos si il citesc din eepromul casetofonului. :D Cel mai bine sa il scoata complect.

Pentru casetofonul de seat poti sa incerci la dealer, cu seria de sasiu se poate afla, daca nu merge poti aplica aceeasi metoda. :D
Cordoba Fever + Fresc, 1.4l/86Cp (nu se stie pe unde-i are!), 2008, Rosu Emocion

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 2 vizitatori