Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

 
Avatar utilizator
ravemstr
Mediatorul
Mesaje: 621
Membru din: 18 Iun 2008, 17:33
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Antena exterioara aftermarket

03 Iun 2009, 10:19

Explica, te rog! Este o antena OEM care are conectorul OEM. De ce nu e plug'n'play?
OEM+ Leon FR, 1.4TSI
 
Avatar utilizator
Testosul
Subiect Autor
Mesaje: 4143
Membru din: 20 Dec 2007, 11:47
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Antena exterioara aftermarket

03 Iun 2009, 10:24

ravemstr scrie:
Explica, te rog! Este o antena OEM care are conectorul OEM. De ce nu e plug'n'play?


Este o antena OEM pentru Golf, nu pentru Leon....mufa de intrare care se afla undeva in plafon, nu este aceeasi, ceea ce inseamna ca trebuie facuta o mega inginerie ca sa legi mufele....si ca sa faci asta trebuie sa desfaci tot plafonul in partea din spate a masinii si asta nu e chiar simplu...
 
Avatar utilizator
ravemstr
Mediatorul
Mesaje: 621
Membru din: 18 Iun 2008, 17:33
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Antena exterioara aftermarket

03 Iun 2009, 10:33

Chiar daca nu ar fi aceeasi mufa, desi ma indoiesc... toate masinile VAG au aproape aceleasi mufe, se poate cumpara o mufa de Golf. Firele trase sunt aceleasi. Ba chiar mai putine, aceea e antena de telefon, pe mine ma intereseaza doar antena radio. Pe langa asta... eu am 4 airbag-uri. fata + scaune, nu am nici unul in spate. Si plafonul se desface usor... Asa ca... O sa incerc odata si odata si o sa vad daca e ca mine sau ca tine :D
OEM+ Leon FR, 1.4TSI
 
Avatar utilizator
Testosul
Subiect Autor
Mesaje: 4143
Membru din: 20 Dec 2007, 11:47
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Antena exterioara aftermarket

03 Iun 2009, 10:44

ravemstr scrie:
Chiar daca nu ar fi aceeasi mufa, desi ma indoiesc... toate masinile VAG au aproape aceleasi mufe, se poate cumpara o mufa de Golf. Firele trase sunt aceleasi. Ba chiar mai putine, aceea e antena de telefon, pe mine ma intereseaza doar antena radio. Pe langa asta... eu am 4 airbag-uri. fata + scaune, nu am nici unul in spate. Si plafonul se desface usor... Asa ca... O sa incerc odata si odata si o sa vad daca e ca mine sau ca tine :D


Mai bine ia legatura cu Profesorul...da-i un pm...si o sa-ti dea mai multe detalii ca sa te convingi.

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 2 vizitatori