Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

 
CC
Mesaje: 84
Membru din: 12 Dec 2007, 22:19
Localitate: Onesti

19 Mai 2008, 11:21

Vad ca topicul s-a deschis pt 1P, dar as vrea sa va intreb daca aveti angel-eyes pt 1M, de la ce firme producatoare sunt si cat sunteti de multumiti de ele?
 
Avatar utilizator
Cosmin
Admin
Mesaje: 7202
Membru din: 14 Feb 2008, 17:11
Localitate: Sibiu
Contact:

19 Mai 2008, 19:41

Faruruile angel-eyes au intr-adevar un impact vizual serios. Arata bine atat ziua, cat mai ales noaptea si pot schimba in bine look-ul oricarei masini. Totusi, eu cred ca cele mai avantajate masini cu angel eyes (atat din punct de vedere al conceptiei, al ideeii in sine, cat si al look-ului) sunt masinile care au adus conceptul pe piata: BMW. Personal (repet, personal) nu as incrucisa stilurile. Si explicatia e aceasi si pentru faptul ca nu imi lipesc coarne de cerb carpatin pe craniu doar ca sa eman virilitate. Mi se pare ca nu sunt compatibile.
Totusi in opinia mea exista un lucru care arata bine pe masina si in plus e tehnologie Audi. E vorba de Daytime Running Lights (Tagfahrleucthen), lumini de zi cu tehnologie LED. Luminile sunt disponibile in mai multe forme, atat ca unitate optica separata (S6) sau mai nou integrate direct in faruri (noul A4, A5, S5, R8, S8, etc.). In opinia mea cele de pe S6, care nu sunt in far arata cel mai bine pe leon. Am vazut imagini si la alte modele, atat din gama VAG cat si alte marci, dar rezultatul e indoielnic.
Sunt aici cateva imagini si toata documentatia necesara, atat piese cat si indicatii de montaj. Bineinteles, pentru cine e interesat...
http://www.passatplus.de/umbauteile/aud ... /index.htm
Imagine

MKM Autotechnik - Service auto multibrand Click pt. Detalii si imagini

DIY Info Leon 1P / Altea 5P Click pt. Detalii si imagini
 
The teacher
Profesoru
Mesaje: 2828
Membru din: 26 Mar 2008, 17:26
Localitate: Bucuresti /Titan
Contact:

19 Mai 2008, 20:10

ghita_celofan scrie:
Faruruile angel-eyes au intr-adevar un impact vizual serios. Arata bine atat ziua, cat mai ales noaptea si pot schimba in bine look-ul oricarei masini. Totusi, eu cred ca cele mai avantajate masini cu angel eyes (atat din punct de vedere al conceptiei, al ideeii in sine, cat si al look-ului) sunt masinile care au adus conceptul pe piata: BMW. Personal (repet, personal) nu as incrucisa stilurile. Si explicatia e aceasi si pentru faptul ca nu imi lipesc coarne de cerb carpatin pe craniu doar ca sa eman virilitate. Mi se pare ca nu sunt compatibile.
Totusi in opinia mea exista un lucru care arata bine pe masina si in plus e tehnologie Audi. E vorba de Daytime Running Lights (Tagfahrleucthen), lumini de zi cu tehnologie LED. Luminile sunt disponibile in mai multe forme, atat ca unitate optica separata (S6) sau mai nou integrate direct in faruri (noul A4, A5, S5, R8, S8, etc.). In opinia mea cele de pe S6, care nu sunt in far arata cel mai bine pe leon. Am vazut imagini si la alte modele, atat din gama VAG cat si alte marci, dar rezultatul e indoielnic.
Sunt aici cateva imagini si toata documentatia necesara, atat piese cat si indicatii de montaj. Bineinteles, pentru cine e interesat...
http://www.passatplus.de/umbauteile/aud ... /index.htm

Total de acord , si , cred ca primul Leon va fi a lui Ace , care deja le are, nu stiu daca si le-a pus.
 
Avatar utilizator
Matrixu
Mesaje: 697
Membru din: 20 Feb 2008, 12:33
Localitate: Bucuresti
Contact:

19 Mai 2008, 20:27

Arata foarte misto pe o bara de FR/Cupra.
Pentru 1p normal arata aiurea. M-am uitat de ceva timp la chestia asta insa pur si simplu ar arata aiurea cu bara de non FR/Cupra.
Leon Mk2 BXE 1.9 tdi 105cp 2007 crono yellow
http://www.youtube.com/watch?v=GcfwBzFdRQ4
 
Avatar utilizator
ace117
Membru Fondator
Subiect Autor
Mesaje: 5359
Membru din: 27 Noi 2007, 22:38
Localitate: Sf. Gheorghe

19 Mai 2008, 20:39

cristi61 scrie:
Total de acord , si , cred ca primul Leon va fi a lui Ace , care deja le are, nu stiu daca si le-a pus.


Se monteaza in curand (se lucreaza iarasi la masina pt corectarea liniilor si revopsire) si va fi montata in prelungirile barii fatza.
Revin cu poze dupa montaj. :wink:
VW TIGUAN TRACK & AVENUE "THE BIG FOOT" 210 CP/450 Nm - CFT stg1
EX - SEAT LEON FR "THE STEALTH KNIGHT" 218 CP/453 Nm - RBN stg1

Imagine Imagine
 
Avatar utilizator
adrian1
Mesaje: 230
Membru din: 10 Mar 2008, 11:09
Localitate: bucuresti
Contact:

20 Mai 2008, 12:21

@ ace cam cati bani ai bagat in titiu pana acum?
Oriunde merg si orice fac, in fata vad doar rosu-alb / Sufletul meu e colorat, in alb si rosu, rosu-alb !
SOLO DINAMO!
-------------------------------------------------
Leon 1,4 100 cai frumosi :P, Candy White& Beautiful
 
Avatar utilizator
ace117
Membru Fondator
Subiect Autor
Mesaje: 5359
Membru din: 27 Noi 2007, 22:38
Localitate: Sf. Gheorghe

20 Mai 2008, 19:13

Mult prea mult! :lol: :lol:
VW TIGUAN TRACK & AVENUE "THE BIG FOOT" 210 CP/450 Nm - CFT stg1
EX - SEAT LEON FR "THE STEALTH KNIGHT" 218 CP/453 Nm - RBN stg1

Imagine Imagine

 
Avatar utilizator
TIBI
Mesaje: 6761
Membru din: 10 Mai 2008, 13:15
Localitate: Ploiesti

03 Iun 2008, 22:19

nici eu m-as baga,mai astept ,trebuie sa fie ceva si pt leon(ca pt logan vad peste tot)

@schumi cine o sa-ti garanteze pt asa ceva si sa mai fie si de acord sa-ti dea contravaloarea farului?.daca se dezlipeste farul la 2 persoane si el trebuie sa plateasca farurile,in mod sigur ala da faliment.
 
Avatar utilizator
ace117
Membru Fondator
Subiect Autor
Mesaje: 5359
Membru din: 27 Noi 2007, 22:38
Localitate: Sf. Gheorghe

03 Iun 2008, 22:45

Deocamdata pt Leon 1P nu exista faruri angel-eyes aftermarket, chiar nu stiu din ce motiv. :shock:
Se pot monta cerculete in faruri, insa trebuie avut grija sa fie facut de cineva cu experienta.
Succes!
VW TIGUAN TRACK & AVENUE "THE BIG FOOT" 210 CP/450 Nm - CFT stg1
EX - SEAT LEON FR "THE STEALTH KNIGHT" 218 CP/453 Nm - RBN stg1

Imagine Imagine
 
TIR
Mesaje: 235
Membru din: 30 Noi 2007, 18:12
Localitate: Valcea
Contact:

02 Sep 2008, 22:07

Si eu am montat angeleyes pe ibiza mea...

nu stiu de unde ati gasit vor preturile astea asa de jos pe mine m-a costat distractia cam vreo 500 RON :) sau mai mult nu mai tin minte exact.

Ideea este ca nu am avut nici o problema cu farurile. Nu s-au aburit nu a intrat apa nu nimic...

Asa ca nu prea as merge eu pe mana ca, cu 50 ron iti faci farurile sa fim seriosi... poate le faci praf :)

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 14 vizitatori