Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

 
tiberiusleon
Subiect Autor
Mesaje: 2
Membru din: 05 Sep 2012, 21:17

stop:novice avid de informatii

09 Sep 2012, 20:37

salve tuturor,sunt nou pe aici si ...ma rog destul de :oops: "zapacit" avand in vedere cunostintele mele modeste (si zic mult) de mecanica automobilelor.sunt posesor al unui seat leon 1.6 16 v. bcb stella din 2004 proaspat achizitionat din germania.fiind primul meu automobil, in general cunosc putine lucruri despre auto (dupa cum mentionam mai sus) si cu atat mai putine referitoare la seat.
acum sincer sa fiu stau la 2 semafoare:
1.am inlocuit sonda lambda cea cu 5 fire (in urma diagnozei) dupa care am (au) sters eroarea cu ajut.testerului ,s-a stins martorul motor pentru o perioada si in aceeasi zi s -a reaprins.daca cineva are solutii, va rog frumos o mana de ajutor
2.cred ca printre voi exista persoane care stiu unde se afla exact magazia de cd -uri pentru AURA radio cd.multumesc anticipat
Drum bun fara evenimente neplacute
 
Avatar utilizator
HUNTER
HUNTER
Mesaje: 5884
Membru din: 30 Noi 2011, 20:27
Localitate: Fagaras

Re: stop:novice avid de informatii

09 Sep 2012, 21:11

salut si bun venit.
1: se poate sa nu fi fost bine diagnosticata si sa nu fie acea sonda de bai,ci cealalta.
2: magazia de cd la 1M este in bord,in partea dreapta,ocutie mare,iti sare-n ochi.daca nu e acolo,inseamna ca nu ai.
 
tiberiusleon
Subiect Autor
Mesaje: 2
Membru din: 05 Sep 2012, 21:17

Re: stop:novice avid de informatii

09 Sep 2012, 22:00

multumesc frumos pt raspunsuri.banuiesc ca e vb de asa zis -ul torpedo locul unde ar trebui sa fie magazia dar nu vad nici un dispozitiv unde se pot incarca 6 cd uri.probabil nu e montata desi dispozitivul aura are prevazuta optiunea changer 6 cd
 
Avatar utilizator
HUNTER
HUNTER
Mesaje: 5884
Membru din: 30 Noi 2011, 20:27
Localitate: Fagaras

Re: stop:novice avid de informatii

09 Sep 2012, 22:04

inseamna ca un "binevoitor" a luat-o jos,sa faca un ban 'cinstit' din vanzarea separata a magaziei.vezi ca sunt colegi pe forum care au la vanzare magazie de cd-uri.e un pic mai scumpa,ce e drept,dar merita toti banii(din pct meu de vedere) :hi
 
Avatar utilizator
Roger
Moderator
Mesaje: 9838
Membru din: 24 Oct 2009, 15:34
Localitate: Bruxelles/Bucuresti

Re: stop:novice avid de informatii

09 Sep 2012, 22:32

Daca pe Aura scrie CD changer nu e obligatoriu sa fie pe masina. E compatibila, POATE are si cablajul, dar daca nu e in torpedou, va trebui sa o cumperi, impreuna cu carcasa de plastic.

P.S. Bine ai venit in CS !!!!!!!!!! :cheers

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 5 vizitatori